Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2022 o 11:01, Fermiol napisał:

Macałem je tylko w sklepie, ale porównując do zwykłej linii 1880 to mają inne kopyta i bardziej miękką skórę. Na poziomie Yanko, ale nie TLB czy CJ. Po ostatnich podwyżkach są droższe niż TLB Artista w sklepie Patine.pl więc znacznie przepłacone. Jak bardzo Ci się podobają to w Loake są na black friday małe promocje, więc możesz zaczekać.

Ja mam dwie pary i moim zdaniem poziom porównywany z CJ. O wiele lepsze buty od Yanko.

@emace

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam oksfordy Loake Aldwych B 7.5F Bo dość bolesnym rozchodzeniu pasują świetnie. Czy te meerminy będą ok w rozmiarze 7.5? Mógłby ktoś wypowiedzieć się i porównać kopyta Loake i Meermin? Podobają mi się te buty a niestety nie mam możliwości łatwego odesłania, gdyby rozmiar/kopyto nie pasowały.

https://eu.meermin.com/products/101340-copper-antique-calf-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na usuwanie brzydkich zapachów z marynarek? Mam jedną z drugiej ręki (SuSu, 80% Jedwab, 20$ len), która przy bliższym kontakcie (przystawiając nos) śmierdzi "starszym panem". Na razie próbuję ją wietrzyć w pokoju, ale na razie brak większych zmian. Pralnie chemiczne podobne też nie do końca usuwają zapachy.

Znalazłem jeden sposób na zagranicznej stronie, który wykorzystywał wódkę do spryskania ubrania.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódkę polecam do użytku wewnętrznego. Zdecydowanie pralnia, a jeśli z jakichś powodów to niemożliwe, wtedy żelazko parowe, ew. tzw. dryer sheets do suszarek bębnowych (nie suszyć, przełożyć tym i zostawić na jakiś czas). Jeśli nie boisz się brudnej roboty, może być przesypanie sodą oczyszczoną, a potem strzepnięcie i dokładne wyszczotkowanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Coven napisał:

Panowie,

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na usuwanie brzydkich zapachów z marynarek? Mam jedną z drugiej ręki (SuSu, 80% Jedwab, 20$ len), która przy bliższym kontakcie (przystawiając nos) śmierdzi "starszym panem". Na razie próbuję ją wietrzyć w pokoju, ale na razie brak większych zmian. Pralnie chemiczne podobne też nie do końca usuwają zapachy.

Znalazłem jeden sposób na zagranicznej stronie, który wykorzystywał wódkę do spryskania ubrania.
 

Podjedź na ozonowanie klimatyzacji i zostaw marynarkę w samochodzie. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
25 minut temu, bac napisał:

Można zapiać dwa guziki?

Nie polecam. Podczas imprezy weselnej goście, którzy jeszcze dają radę, zdejmują marynarki, bo poliester grzeje. Logiczne, że łatwiej, będąc w stanie wskazującym, zdjąć marynarkę rozpiętą lub zapiętą na jeden guzik, niż tę zapiętą na dwa. Ci natomiast, których już zabawa zmogła, zlegają gdzie popadnie. Jeśli w takim scenariuszu mamy zapięte dwa guziki, mogą pojawić się gazy od bigosu. Zaleca się rozpinać dolny guzik, lub oba, by gastryka była OK. Zdjęcie poglądowe:

112155922_z24566046VBedzie--Wesele-2--w-rezyserii-Wojciecha-Smarzowski.jpg.bd1557c06e7a6c29b8f74bca0c8c607d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bac napisał:

Wesele. Jak to jest z marynarkę, która jest jednorzedowa zapinana ma dwa guziki. Można zapiać dwa guziki? Osobiście lepiej leży i nie rozchodzi się tak ma boki jak są zapiete dwa guziki. Może tak zostać? Przy zapietym jednym guziki marynarka leży gorzej. 

Dolny guzik jest dekoracyjny i się go nie zapina. Tak marynarki są konstruowane. Jeśli uważasz, że Twoja marynarka wygląda lepiej z guzikiem zapiętymm, to 1. być może się mylisz 2. coś musi być nie tak z jej krojem i dopasowaniem do Twojej sylwetki.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.