Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniasz ich jakość? Nigdy nie miałem chino z Vistuli a na wyprzedażach jestem w stanie upolować np Brax, Bugatti czy Timberland w okolicach 200 zł.
Dla mnie wystarczająco dobry materiał i krój. Pewnie nie mam zbyt wysokich wymagań :) A i dla mnie bardzo liczy się czas poświęcony na szukanie spodni więc jak jest dostępna od ręki Vistula to nie chce mi się szperać po wyprzedażach innych marek i szukać rozmiaru. Najlepiej przez najbliższe 10 lat kupowałbym chinosy tego samego producenta gdyby zachowywał krój i jakość tego samego produktu :)
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy współforumowicze zwracam się do was z lekkim pytaniem. Co sądzicie o długim płaszczu męskim (do połowy uda) przy wzroście wzroście 183 cm.

Czy nie zadługi? Czy może być jeśli chodzi długość przy tej wysokości? 

Większość posiadanych mam w wersji do kolan/połowy kolan, a że zima się zbliża postanowiłem uszyć nowy typowi zimowy płaszcz - padło na klasycznego ulster i tylko mam dylemat: Czy zrobić go w wersji do kolan, czy dłuższy do połowy uda? 

Mam 183 cm I zastanawiam się, czy dłuższy nie zaburzy proporcji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SeraFinn napisał:

Drodzy współforumowicze zwracam się do was z lekkim pytaniem. Co sądzicie o długim płaszczu męskim (do połowy uda) przy wzroście wzroście 183 cm.

Czy nie zadługi? Czy może być jeśli chodzi długość przy tej wysokości? 

Większość posiadanych mam w wersji do kolan/połowy kolan, a że zima się zbliża postanowiłem uszyć nowy typowi zimowy płaszcz - padło na klasycznego ulster i tylko mam dylemat: Czy zrobić go w wersji do kolan, czy dłuższy do połowy uda? 

Mam 183 cm I zastanawiam się, czy dłuższy nie zaburzy proporcji.

 

 

Do połowy uda to raczej mocno przykrótki :-) Czy nie chodziło ci o płaszcz do połowy łydki? 
Płaszcze poniżej kolana są jak najbardziej ok, choć obecnie rzadko występują, niestety na rzecz właśnie tych przykrótkich, „płaszczopodobnych” ubrań. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Forto napisał:

Jak oceniasz ich jakość? Nigdy nie miałem chino z Vistuli a na wyprzedażach jestem w stanie upolować np Brax, Bugatti czy Timberland w okolicach 200 zł.

Mam jedną sztukę i są przyzwoite. Oni mają bardzo wiele modeli (w tym rozmiary typu 31,33), ale ich szablony najczęściej nijak leżą na mnie.

1 godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

Zwłaszcza że np. beżowe wykupiłem wszystkie 2 dostępne rozmiary 34/36.

No to chyba bardzo wysoki jesteś. Bo ich chino w rozmiarze 34/34 są na mnie na ogół za długie a mam 190 cm i bardzo długie nogi - ale u nich rozmiar rozmiarowi nie równy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przymierz dłuższy płaszcz w sklepie i zobacz jak się w nim czujesz i wyglądasz. Jeśli często będziesz używał go w samochodzie to czym krótszy tym lepszy.

Moim zdaniem długi płaszcz będzie pasował lepiej wysokim.

Bardzo wiele zdjęć płaszczy znajdziesz na tym blogu "płaszcz" > JanAdamski.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niższy od Ciebie, mam tylko długie płaszcze. Wydaje mi się, że to serio jest wyłącznie kwestia tego jak się w nich czujesz a nie blogowych receptur, że płaszcz 3 cm poniżej rzepki tylko dla wzrostu powyżej 184cm i tylko jak Merkury jest w pełni czy coś tam. Podobają Ci się długie i dobrze się czujesz - bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Panowie tutaj będzie kwestia dokąd krawiec będzie skracał - na razie pierwsza przymiarka, a dobieranie ostatecznej długości będzie przy drugiej (sam man do tej pory same standardowej długości, więc bardziej nastawiałem się na wersję dłurzszą dla kontrastu i dlatego że będzie on płaszczem zimowym na watolinie.). Bardziej mi się rozchodziło czy przy mojej wysokości długi płaszcz nie skróci mnie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chylonczyk napisał:

Panowie, z okazji okrągłej rocznicy urodzin Żony, chciałbym jej sprezentować smartwatch z dobrymi funkcjami dotyczącymi zdrowia i wellbeingu. Budżet do ok 5000 PLN. Coś polecacie? Czy wystarczy zegarek od Appla lub Samsunga? 

Ja bym się zwrócił w stronę Garminów. Sam używam venu 2 plus który łączy funkcje sportowe ze smartwatchowymi (rozmowy, płatności zegarkiem) i jestem więcej niż zadowolony. No i co najważniejsze w moim przypadku to brak konieczności codziennego ładowania jak w przypadku Apple Watcha. Mój Garmin przy używaniu gps średnio 5h/tydzień wytrzymuje mi 10 dni.

Jeśli małżonka jest bardziej wkręcona w sport to zwróciłbym tez uwagę na modele z serii fenix7s. Oczywiscie wszystkie te zegarki znajda się w jasnych (czyt. damskich) kolorach.
 

Jeśli chodzi o kompatybilność to w połączeniu z moim ajfonem garmin radzi sobie bez zarzutu, ale wiadomo że to nie jest aż tak dobra współpraca jakby to było w przypadku Apple Watch - Ajfon albo w przypadku Samsungów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawa nie jest przesądzona to zastanowiłbym się nad zegarkiem mechanicznym , będzie trwalszy a za jakiś czas stanie się fajną pamiątką którą można przekazać dalej .

Smartwatch to jednak kilka lat życia i śmietnik 🤷‍♂️ chociaż rozumiem że może być potrzebny jeśli ktoś uprawia sport , w innym przypadku zbędny gadżet .

 

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

Czy ktoś się orientuje na ile możliwe jest zniwelowanie fałdy jak na zdjęciu? Generalnie jak "ściągnę" marynarkę w talii, to fałda się wygładza. Marynarka jest jednak dosyć dopasowana w klatce, co czuć szczególne przy wyciągnięciu rąk do przodu, więc ten nadmiar jest skądś indziej.

20221111_150541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki efekt w kilku marynarkach, z reguły były one rozmiar za duże/za szerokie w ramionach, co implikowało również zbyt szeroką klatę. Odczucie dopasowania może wynikać z różnych rzeczy, np. z innych wymiarów (w innych miejscach). Marynarki przerabiałem u dobrej krawcowej, efekt był różny, w niektórych udało się go całkowicie wyeliminować, w innych pozostał, w tych ostatnich chodzę rzadko.

Zwracam przy okazji uwagę na nieestetyczną, załamującą się linię ramienia (znów - sugestia, że jest tutaj zbyt obszerna, ale może taką masz linię ramion i trzeba to korygować poduszkami).

Tyle na podstawie zdjęć, trzeba się skonsultować z krawcem. Ja jednak ostatnio coraz rzadziej decyduję się na takie przeróbki. Jeden powód to taki, że mam już dość sporo marynarek, a inny to niepewność rezultatu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.