Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ciasteczkowy napisał:

Jak wyglada rozmiarówka Sperry?

Stopa P 27,8  /  L 27,5 rozmiar 43 okazał się trochę za luźny , czekam na 42.5  - mowa o boat shoes  . 

Zakładam że się rozbiją dlatego wolałbym aby były na początku dopasowane . 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Stopa P 27,8  /  L 27,5 rozmiar 43 okazał się trochę za luźny , czekam na 42.5  - mowa o boat shoes  . 

Zakładam że się rozbiją dlatego wolałbym aby były na początku dopasowane . 

 

 

 

Nie bardzo się rozbiją, a nie ma nic gorszego niż ciasne buty w upalny dzień. Co prawda Sebago, nie Sperry ale nosząc przy podobnej, jak Twoja stopie zwykle 42,5 boat schoes noszę 43. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa P 27,8  /  L 27,5 rozmiar 43 okazał się trochę za luźny , czekam na 42.5  - mowa o boat shoes  . 
Zakładam że się rozbiją dlatego wolałbym aby były na początku dopasowane . 
 
 
 

Te rozmiary to mierzone ołówkiem i miarka na kartce czy jakimś skanerem w stylu esize.me?

I jak ten rozmiar się ma do „forumowych” butów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ciasteczkowy napisał:


Te rozmiary to mierzone ołówkiem i miarka na kartce czy jakimś skanerem w stylu esize.me?

I jak ten rozmiar się ma do „forumowych” butów?

Mierzone było skanerem ale miarką miałem podobne wyniki 😁 , forumowe natomiast noszę od 8 do 9 , mam nadzieje że pomogłem 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 08:13, ciasteczkowy napisał:

Jak wyglada rozmiarówka Sperry?

Właśnie w tym tygodniu dotarły do mnie dwie pary w rozmiarze 12 US, pasują idealnie. Zwykle z klasycznych butów noszę 10.5 UK (np. Patine, Shoepassion, Krokiety). Może to będzie pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 20:42, pablocito napisał:

Co prawda Sebago, nie Sperry ale nosząc przy podobnej, jak Twoja stopie zwykle 42,5 boat schoes noszę 43. 

Sebago miałem trochę par i moim zdaniem są szerze od Sperry. Mowa o Sebago w standardowej szerokości M(D), bo bywają w też w węższej i szerszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie Panowie czy w granatowych chino zrobić manszet 4 cm czy wykończyć je standardowo ? Spodnie mają fabrycznie kant ,  będę je zakładał do loafersów , sneakersów , t shirtów i marynarek :) i kurdę nie mogę się zdecydować , jakieś za / przeciw ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szydlowsky napisał:

Podpowiedzcie Panowie czy w granatowych chino zrobić manszet 4 cm czy wykończyć je standardowo ? Spodnie mają fabrycznie kant ,  będę je zakładał do loafersów , sneakersów , t shirtów i marynarek :) i kurdę nie mogę się zdecydować , jakieś za / przeciw ? 

 

 

Też głosowałbym za mankietem. Wiem, że już po fakcie, ale do chino w kant super pasują, a co więcej w mojej ocenie mankiet ma dodatkową zaletę w postaci dociążania dołu nogawki, przez co lepiej się układa na bucie (lub nad butem w przypadku loafersów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydlowsky napisał:

Od początku byłem zdecydowany na mankiet , natomiast w drodzę do krawcowej zacząłem się zastanawiać i musiałem zapytać tutaj żeby się upewnić 🤣

Dzięki za opinie 🙂

Ja z kolei już od jakiegoś czasu odpuszczam sobie manszet we wszystkich spodniach, które wymagają poprawek dołem. Mam jeszcze 2-3 pary spodni z manszetami, ale tylko dlatego że mają podwójne zakładki i przy nich jakoś prosta nogawka nie bardzo mi gra. IMO manszety optycznie skracają długość nóg.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 16:52, Gocławianin napisał:

Ja z kolei już od jakiegoś czasu odpuszczam sobie manszet we wszystkich spodniach, które wymagają poprawek dołem. Mam jeszcze 2-3 pary spodni z manszetami, ale tylko dlatego że mają podwójne zakładki i przy nich jakoś prosta nogawka nie bardzo mi gra. IMO manszety optycznie skracają długość nóg.

A propos skracania nóg pewnie racja, natomiast większość spodni które posiadam mają wyższy stan co rekompensuje skrócenie nóg mankietem. Nie wiem jakie spodnie miał @Szydlowsky, ale mankiet rzędu 4cm nie zaburzy mocno proporcji + to co powiedział @mosze, być może mu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.