Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jest imo rewelacyjna cena na GYW Steeperton Herringa - https://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=&shoeid=20300

Ale nie wiem jak się zabrać za to. Niby jest fully landed, więc darmowa dostawa ale jak nie trafię z rozmiarem to przesyłka zwrotna DHL już jest wg ich cennika (20 funtów)? Czy lepiej wziąć 1 parę i poprosić o wymianę z jednoczesnym odbiorem niepasujacych czy 2 pary jednocześnie i odesłać te niedobre?

Mierząc stopę wychodzi 24,5 i obwód 24, normalnie noszę 40 i długość wkładki 26.5-27cm więc rozmiar 6F powinien być ok ale nigdy nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Servetch napisał:

Brałem ślub w zeszłym roku i postanowiliśmy nie pisać o dresscodzie, żeby nie wprowadzać zamieszania i nie generować dodatkowych pytań. Praktycznie i tak wszyscy byli w garniturach, poza może paroma osobami, dla których ta wzmianka i tak nic by nie zmieniła.

Moim zdaniem mimo wszystko takie przebranie się jest nadinterpretowanie. Mieliśmy jednego gościa w smokingu i wyróżniał się zdecydowanie mniej niż ludzie w kiepsko dopasowanym garniturze albo tych kilku mężczyzn bez marynarki.

Na wesela wkładam smoking, bo po prostu lubię ten strój, a jest mało okazji, żeby go włożyć. Na swój ślub uszyłem dwurzędowy garnitur bespoke i nie chciałem przebierać się w smoking RTW. Swoją drogą dopiero na zdjęciach zobaczyłem, jak olbrzymią różnicę robi dopasowanie.

Również zmieniłem stan cywilny w zeszłym roku i również nie pisaliśmy o dresscodzie w zaproszeniach, bo po pierwsze uważam tak samo jak Ty, że dla pewnych osób nie zrobiłoby to różnicy, a po drugie cała impreza była bardzo kameralna (środa, ślub w plenerze, przyjęcie na tarasie, 30 parę osób). 

Ciekawi mnie jednak Twoje zdanie na temat smokingu na wesele, w roli gościa. Nie do końca przekonuje mnie zakładanie smokingu na takie wydarzenie, chyba że wiedziałbym, że Pan Młody jest ubrany również formalnie i oczywiście nie będzie miał nic przeciwko. Jednak i tak chyba czułbym się trochę nieswojo. Być może przesadzam.

Twierdzisz, że gość w smokingu nie rzucał się jakoś w oczy wśród innych gości, w tym tych bez marynarek? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, bo nie tylko smoking to dość charakterystyczny element garderoby, to jeszcze skoro inni pozostali już tylko w koszulach, to jego czarna/midnight blue marynarka już sama w sobie dość mocno odstawała od reszty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 13:49, JDC napisał:

Uważam, że wesele każdy robi przede wszystkim dla siebie, a bliskich zaprasza, żeby wspólnie przeżyć ten wyjątkowy dzień. ICH dzień, młodych.

Generalnie ślub jest dla siebie a wesele dla gości (to oni mają się dobrze bawić, nowożeńcy podczas wesela, przeważnie są albo zabiegani albo w stresie).

 

EDIT.

5 godzin temu, JDC napisał:

a po drugie cała impreza była bardzo kameralna (środa, ślub w plenerze, przyjęcie na tarasie, 30 parę osób). 

A to trochę zmienia postać rzeczy. Mniej gości, mniej stresu, mniej biegania.

 

EDIT 2.

Jeszcze opinia z bloga JA. 

Sugestie jak się ubrać na wesele oczywiście się zdarzają.

image.thumb.png.c09c911989f9e2e8189c0b9b83c1070a.png

 

EDIT 3.

Moim zdaniem smoking jest idealny jeżeli organizuje się wesele w sylwestra. W ten dzień też jest sporo takich imprez.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę ci ja sobie pewnego razu ślub w garniturze, nie określam ubioru na wesele, bo chcę żeby goście dobrze się bawili i nie każdy wujek z Berdyczowa ma smoking na przebranie. Żeby nikogo nie krępować nie przebieram się na wieczór, tylko zostaję w tym samym garniaku, żeby się nie popisywać, bo podziwiać mają moją żonę, a nie mnie. I nagle widzę, że jakiś palant jako jedyny wyskakuje na wesele przebrany w smoking. Myślę sobie: albo che błyszczeć i szpanować, fircyk jeden, ergo przyćmić moją żonę - czyli w mordę mu, albo che mnie pouczać jak należy się ubrać na wieczorne przyjęcie - czyli cham, bo kiedy, jak kiedy, ale na weselu nie wypada pouczać pana młodego, jak ma się ubrać - czyli w mordę mu. I tak też uczyniłem. A potem żyliśmy z moją piękną żoną długo i szczęśliwie, a gościowi nawet smoking nie poprawia już urody. Kurtyna.
P. S. W mordę gościowi nie wypada, ale jak się chce, to można.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 09:26, JDC napisał:

Twierdzisz, że gość w smokingu nie rzucał się jakoś w oczy wśród innych gości, w tym tych bez marynarek?

Do pewnego momentu większość gości miała marynarki i wtedy bardziej wyróżniali się Ci, którzy po prostu garnituru nie założyli (na przykład po prostu byli w samych koszulach) albo też włożyli garnitury w innych niż typowo wieczorowe kolory.

Smoking de facto tworzy marynarka, więc po zdjęciu marynarek przez mężczyznę w garniturze i smokingu sa w grupie praktycznie nieodróżnialni.

Ja po prostu nie zdejmuję marynarki w takich sytuacjach i wtedy nie ma znaczenia, jaka te marynarkę mam, skoro praktycznie wszyscy dookoła ich nie maja. I tak się wyróżniasz wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzór / kolor krawata pasuje do zestawu koordynowanego:

granatowy blezer, ciemnoszare spodnie w delikatną kratę, błękitna koszula OCBD, czarne oxfordy.

Jakieś inspiracje?

Chcę coś wybrać z allegro ETON i wpadł mi w oko ten:

https://allegro.pl/oferta/krawat-meski-lniany-groszki-100-oryginal-eton-14077955411

Poszetka biała lniana, klasyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Servetch napisał:

 

Smoking de facto tworzy marynarka, więc po zdjęciu marynarek przez mężczyznę w garniturze i smokingu sa w grupie praktycznie nieodróżnialni.

 

No nie do końca...

Smoking to przecież:

- czarna muszka

- spodnie z jedwabnym lampasem, na szelki

- kamizelka albo pas hiszpański

- być może inna koszula, np. z wykładanym kołnierzykiem lub guzikami jubilerskimi

Wszystkie te cechy wyróżniają go od garnituru.

Nie istnieje też nazwa na strój, który powstaje po zdjęciu marynarki smokingowej, a zostawieniu reszty. To po prostu jakieś monstrum, które nie powinno istnieć ;).

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cineos napisał:

Jaki wzór / kolor krawata pasuje do zestawu koordynowanego:

granatowy blezer, ciemnoszare spodnie w delikatną kratę, błękitna koszula OCBD, czarne oxfordy.

Jakieś inspiracje?

Chcę coś wybrać z allegro ETON i wpadł mi w oko ten:

https://allegro.pl/oferta/krawat-meski-lniany-groszki-100-oryginal-eton-14077955411

Poszetka biała lniana, klasyczna.

Rozważyłbym wszelkiej maści krawaty pułkowe, tj. w skośne pasy oraz krawaty w większe medaliony. Przejrzyj Poszetkę - mają całkiem sporo takich propozycji.

EDIT: AA no i celowałbym raczej w jedwab lub matową lekką wełnę. Len owszem do letniego koordynowanego, ale pozostałe elementy również powinny pasować, tj. marynarka len/wełna, jaśniejszy granat, spodnie z szarego fresco/tropiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JDC napisał:

Rozważyłbym wszelkiej maści krawaty pułkowe, tj. w skośne pasy oraz krawaty w większe medaliony. Przejrzyj Poszetkę - mają całkiem sporo takich propozycji.

EDIT: AA no i celowałbym raczej w jedwab lub matową lekką wełnę. Len owszem do letniego koordynowanego, ale pozostałe elementy również powinny pasować, tj. marynarka len/wełna, jaśniejszy granat, spodnie z szarego fresco/tropiku. 

Dzięki. Właśnie zestaw nie będzie letni, tylko granatowa wełna całoroczna na marynarkę i ciemnoszara cienka wełna na spodnie. Do tego koszula OCBD. Mam bardzo fajny regimental, ale jako, że dwa dni temu w nim paradowałem, a okazja będzie w tym samym towarzystwie szukam czegoś innego.

Rozumiem, że każdy z poniższych będzie lepszy?

https://allegro.pl/oferta/krawat-meski-biznesowy-jedwabny-100-oryginal-eton-14078013087

https://allegro.pl/oferta/elegancki-krawat-meski-granatowy-jedwabny-eton-13626270025

https://allegro.pl/oferta/elegancki-krawat-meski-niebieski-jedwabny-eton-13625928718

https://allegro.pl/oferta/elegancki-krawat-meski-niebieski-jedwabny-eton-13620650559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie owszem. Spróbowałbym może jakiegoś koloru. Oczywiście nie ma nic złego w takim połączeniu, jakie wysłałeś. Jednak zestawienie granat + szarość daje sporo możliwości. Fiolet, bordo, butelkowa zieleń to pierwsze, które mi przyszły na myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie zestaw nie będzie letni, tylko granatowa wełna całoroczna na marynarkę i ciemnoszara cienka wełna na spodnie. Do tego koszula OCBD. Mam bardzo fajny regimental, ale jako, że dwa dni temu w nim paradowałem, a okazja będzie w tym samym towarzystwie szukam czegoś innego.
Rozumiem, że każdy z poniższych będzie lepszy?
https://allegro.pl/oferta/krawat-meski-biznesowy-jedwabny-100-oryginal-eton-14078013087
https://allegro.pl/oferta/elegancki-krawat-meski-granatowy-jedwabny-eton-13626270025
https://allegro.pl/oferta/elegancki-krawat-meski-niebieski-jedwabny-eton-13625928718
https://allegro.pl/oferta/elegancki-krawat-meski-niebieski-jedwabny-eton-13620650559

Tylko uważaj, bo z te krawaty Etona z Allegro są chyba dość wąskie. Dlatego są takie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, czy może się ktoś z Was podzielić opinią na temat marynarek bez podszewki? Mówimy tu o braku jakiejkolwiek podszewki na froncie, plecach, czy ramionach. Obawiam się, że bez chociażby ćwierć podszewki (ramiona + ew. fronty) marynarka będzie gorzej się układać jeśli tkanina koszuli będzie bardziej szorstka.

Jeśli zaś chodzi o marynarkę, to mówimy tu o SuSu o składzie: wełna z domieszkami jebwabiu i "łyżką" lnu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Coven napisał:

Panowie, czy może się ktoś z Was podzielić opinią na temat marynarek bez podszewki? Mówimy tu o braku jakiejkolwiek podszewki na froncie, plecach, czy ramionach. Obawiam się, że bez chociażby ćwierć podszewki (ramiona + ew. fronty) marynarka będzie gorzej się układać jeśli tkanina koszuli będzie bardziej szorstka.

Jeśli zaś chodzi o marynarkę, to mówimy tu o SuSu o składzie: wełna z domieszkami jebwabiu i "łyżką" lnu.

Twoje obawy są słuszne. Taka marynarka jest bardziej "koszulowa", a mniej "marynarkowa". Jest to niezbywalną cechą takiej konstrukcji. Jednakże it's not a bug, it's a feature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwe są w zwężaniu dla poprawek krawieckich koszulki polo i na ile dobre rezultaty to daje? Po zrzuceniu wagi mam taki układ, że koszulki XL są dla mnie dobre na długość, a L - na szerokość :) Zamiast zmieniać ulubionego dostawcę na innego i droższego chętnie znalazłbym rozwiązanie żeby mieć swój ideał rozmiarowy w dobrej cenie właśnie dzięki przeróbkom koszulek XL na węższe, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli XL są za szerokie nie tylko w talii, a również w ramionach to trochę zabawy z tym jest. Trzeba wypruć rękawki, odciąć nadmiar materiału i przyszyć rękawki. Po ponownym wszyciu rękawków będą one nieco krótsze, a raczej będą kończyć się wyżej. No i jeszcze zwężenie bokiem, żeby dopasować w torsie.

Edit. Dodatkowo polo uszyte są zazwyczaj z piki, czyli tkaniny rozciągliwej w każdą stronę co nie ułatwia krawcowej sprawy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.