Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie forumowe gremium, tak się złożyło że przez około dwa miesiące będę mieszkał w Toruniu - a dodatkowo naszła mnie chęć na nabycie nowych ostatnich butów (są to już 4 ostatnie z kolei buty jakie planuję kupić).W związku z tym mam małe pytanie. 

Czy ktoś z szanownych kolegów forumowiczów robił buty u Pana Józefa Kani z tego jakże Pięknego Miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gajdowskip napisał:

Spróbuj u Sebastiana Suchańskiego z Brzozówki (gmina Lubicz pod Toruniem), młody szewc, podobno terminował u Johna Lobba, specjalizuje się też w ortopedii. Można się z nim spotkać i zobaczyć przykładowe realizacje

Bardzo ciekawe, nigdy nie słyszałem o tym szewcu. Czy sam coś u niego robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, gajdowskip napisał:

Spróbuj u Sebastiana Suchańskiego z Brzozówki (gmina Lubicz pod Toruniem), młody szewc, podobno terminował u Johna Lobba, specjalizuje się też w ortopedii. Można się z nim spotkać i zobaczyć przykładowe realizacje

Dzięki za informację, jak coś umówię się i zobaczę nie miejscu realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://nowosci.com.pl/szewska-pasja-sebastian-suchanski-robi-buty-na-zamowienie/ar/11780204 tu artykuł z lokalnego dziennika o tym szewcu. Nie mam takich potrzeb na razie, żeby szyć buty, ale robiłem u niego naprawy, poszerzanie tęgości itp. drobiazgi, więc miałem okazję zobaczyć, co potrafi

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 22:16, gajdowskip napisał:

https://nowosci.com.pl/szewska-pasja-sebastian-suchanski-robi-buty-na-zamowienie/ar/11780204 tu artykuł z lokalnego dziennika o tym szewcu. Nie mam takich potrzeb na razie, żeby szyć buty, ale robiłem u niego naprawy, poszerzanie tęgości itp. drobiazgi, więc miałem okazję zobaczyć, co potrafi

Kurcze, jestem trochę w kropce. Przejrzałem Instargrama  tego szewca i prezentowane buty to pół na pół świetne klasyczne produkcje / odpustowe koszmarki. Jedyne, czym jestem w stanie to wytłumaczyć, to gustem klientów... chyba.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2023 o 22:16, gajdowskip napisał:

https://nowosci.com.pl/szewska-pasja-sebastian-suchanski-robi-buty-na-zamowienie/ar/11780204 tu artykuł z lokalnego dziennika o tym szewcu. Nie mam takich potrzeb na razie, żeby szyć buty, ale robiłem u niego naprawy, poszerzanie tęgości itp. drobiazgi, więc miałem okazję zobaczyć, co potrafi

Kojarzysz może jakie orientacyjnie ma ceny za szycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn To tak jak z koszulami Emanuel Berg, 60% ich produkcji nigdy bym nawet nie przymierzył, a ponoć robią koszule światowej klasy. Gdy widzę ich pstrokate wzorki i kontrastowe kołnierze dla weselnych wujków, trudno mi uwierzyć, że te klasyczne modele są dobrej jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Koval napisał:

Gorsze od Berwicków za 850? :roll:

Tego nie wiem 😄 

Ale dołożyłbym do Patine 😉

Te akurat SuSu mają mocno wąskie kopyto - dla mnie to duży minus a zakup od osoby prywatnej to prawdopodobnie brak możliwości zwrotu i brak gwarancji.  Więc lepiej dorzucić parę zlotych 🙂

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem koszuli na moje wymiary (wąski kołnierz i talia, szeroka klatka i ramiona - albo kołnierz za szeroki albo klatka za wąska). Znalazłem wreszcie nieźle leżąco koszulę z Lancerto https://www.lancerto.com/pl/koszula-biala-ingrid-7-ko073122000030-bialy.html ale z jakiegoś powodu koszula mnie drażni i piecze. Nigdy tak nie miałem z żadnym ubraniem.

Nie piszą o tym, żeby była to koszula non-iron. Jedynie, że "Specjalnie wyselekcjonowane materiały i sposób splotu sprawiają, że koszule świetnie leżą, są delikatnie rozciągliwe, a przede wszystkim łatwo się prasują i mało gniotą".

Myślicie, że jest szansa, że po wypraniu będzie ok i to uczucie podrażnienia zniknie? Mam już dość szukania koszuli, a na szytą na miarę nie mam kasy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek123 mam od nich koszulę z prawdopodobnie tego samego materiału i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu kiedy ją nosiłem , możesz spróbować ją przeprać , mnie lekko podrażniały oxfordy od L&MrV ale to mineło może po praniu a może materiał się "ułożył" 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażliwą skórę i również nie wszystkie koszule mi leżą, np. mam problemy z oksfordami. Jedyny przyjemny od samego początku to rewelacyjna koszula Oscar Jacobson, kupiłem w legendarnym outlecie Royal Collection z dużym upustem, czułem się, jakbym znalazł perłę na plaży w Ustce. Do dzisiaj chyba jedyny oksford, który jest całkowicie neutralny w odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze doświadczenia z różnymi koszulowymi systemami online MTM? Korzystałem dotychczas z Olgi i Spier&Mackay - w przypadku tego drugiego jakość jest lepsza (gęstsze ściegi, lepsze spasowanie wzoru i przede wszystkim powtarzalność wymiarów). Po podniesieniu cen S&M się jednak nijak nie opłaca (trzeba doliczyć drugie tyle za cło).

Waham się nad powrotem do Olgi pomimo nieco gorszej jakości wykonania, ale chciałbym Was zapytać co sądzicie o innych nieco droższych opcjach (Apposta, Collaro, Luxire, Proper Cloth…). Czy któraś z tych firm szyła Wam coś z powierzonego materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, me.spoke napisał:

Jakie są Wasze doświadczenia z różnymi koszulowymi systemami online MTM? Korzystałem dotychczas z Olgi i Spier&Mackay - w przypadku tego drugiego jakość jest lepsza (gęstsze ściegi, lepsze spasowanie wzoru i przede wszystkim powtarzalność wymiarów). Po podniesieniu cen S&M się jednak nijak nie opłaca (trzeba doliczyć drugie tyle za cło).

Waham się nad powrotem do Olgi pomimo nieco gorszej jakości wykonania, ale chciałbym Was zapytać co sądzicie o innych nieco droższych opcjach (Apposta, Collaro, Luxire, Proper Cloth…). Czy któraś z tych firm szyła Wam coś z powierzonego materiału?

Ja właśnie jestem na etapie poznawania się z Proper Cloth, opisałem to w osobnym wątku. Generalnie wrażenia bardzo pozytywne. Jest nowa, już trzecia koszula, wiec pewnie będę dodawał aktualizację.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.