Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam burgundowe monki i loafersy. Wg mnie są mniej uniwersalne od brązowych. 

Dużo oczywiście zależy od kolorów i odcieni innych elementów garderoby - z niektórymi niebieskimi/granatami bugrund moim zdaniem "gryzie się".

Jako że mam burgundowe marynarki to jest to naturalny "dodatek" do tych butów. Fajnie też wypadają z szarościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do jakich spodni o jasnym kolorze bo z niektórymi kolorami spodni bordowe buty zagrają idealnie (jasnej lub ciemnej barwy/tonacji np: biały,  zielony, jasno szary, grafit, beż, niektóre odcienie niebieskiego/błękitego/granatowego, bordowy, ciepły brąz, czarny i pewnie sporo więcej).

Do pracy buty bordowe, jak dla mnie są lekko mniej uniwersalne niż brązowe, ale naprawdę bordowy to piękny kolor na buty i w stylizacjach biurowych (z pewnymi subiektywnymi wyjątkami) naprawdę uniwersalny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mosze napisał:

Wg mnie nie (kompletnie nie), polo kojarzy mi się ze stylem sportowym, zamszowe driving mocs to maks i to tylko do "eleganckiej" polówki (biała, bez logo).

Z Koszulą lnianą i chinosami chyba w porządku? Chyba najmniej formalne zestawienie do tych butów

Screenshot_20220824-165418_Photos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka polówka i chinosy w kant będą pasowały do tassel loafersów ze skóry licowej? Czy jest raczej zbyt mało formalna i koszula lepiej by wyglądała?
received_807479187331301.thumb.jpeg.3d67b1ea6eb184bb6c09f7aa3f0111ac.jpeg

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Ja bym nosił, należę do bożnicy reformowanej;) ale zamszowe i trochę jaśniejsze byłyby jeszcze lepsze.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mosze napisał:

polo kojarzy mi się ze stylem sportowym

Też mi się kiedyś tak kojarzyło - w tej chwili w klimatach śródziemnomorskich i tropikalno-zwrotnikowych to chyba szczyt elegancji😋

Poza tym, nie wyciągajmy mody (bo o żadnej "elegancji" w tej chwili nie mówimy - nie o to też Kolega pyta) z kontekstu Polska Anno Domini 2022😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szaleńcza ta inflacja, za czapkę 200 zł https://www.poszetka.com/product-pol-7581-Szara-czapka-z-welny-merino.html Pamiętam jak dawno dawno temu, czyli jakieś 22 miesiące wstecz za równoważną czapkę, tzn. z wełny merynos, porządnie odszytą, made in Italy, płaciłem u Pana Romana 69 zł, może nawet z 64 zł, kupowałem 3 sztuki, w różnym czasie. Teraz zresztą też tam są ciut inne modele od moich ale z tego samego materiału https://zackroman.com/czapka-merino-khaki po 104 zł.

Za kolejne 22 miesiące czapki kosztujące teraz 200 zł, będą za 300 zł czy za 350 zł?

PS 

Jeszcze jak się trochę poszuka to ciut taniej i 3 kolory do wyboru, po cenie sprzed inflacji, imho podobna jakość, tylko metki nie widać;) https://macaronitomato.com/produkt/brazowa-czapka-z-welny-i-kaszmiru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.