Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, woyakko napisał:

hmm... Czyli przygód ciągu dalszy mnie czeka
Tailorsclub.
Ciekawe ze została mi pokazana inna marynarka jako dowód ze to normalne...

Rozumiem ze to kwestia po prostu złego ręcznego szycia? Czy co jest tego przyczyną?

 

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego powstało. Jak na lokalizację, spodziewałbym się, że dołożą jeszcze wyższe ceny, i tak mieli trochę przyzwoitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dawno (bardzo) mnie tu nie było, więc krótka piłka: Gdzie teraz w Krakowie lub Warszawie warto zamawiać garnitur i buty? Kryterium, którym się kieruję to głównie stosunek jakości do ceny. Krawiec Górka z Krakowa już się zamknął, a u niego większość rzeczy szyłem, o szewcu Bukowskim chyba już nikt nie pamięta :). Sorki, że w tym wątku pytam, ale no nie nadgonię x lat nieobecności tutaj sprawnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kset napisał:

Panowie, dawno (bardzo) mnie tu nie było, więc krótka piłka: Gdzie teraz w Krakowie lub Warszawie warto zamawiać garnitur i buty? Kryterium, którym się kieruję to głównie stosunek jakości do ceny. Krawiec Górka z Krakowa już się zamknął, a u niego większość rzeczy szyłem, o szewcu Bukowskim chyba już nikt nie pamięta :). Sorki, że w tym wątku pytam, ale no nie nadgonię x lat nieobecności tutaj sprawnie :).

Dawid Kukliński, czyli nasz forumowy kolega @Ernestson

http://www.dawidkuklinski.pl/
 

Jest też na forum dedykowany wątek:

Ceny w złotówkach takie jak porównywalnej jakości zagraniczni krawcy w euro/funtach/dolarach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiecie ile dokładnie potrzeba materiału w nogawce spodni by zrobić mankiet? Gdzieś czytałem że 2x tyle co jest szerokość, się już nie pamiętam gdzie i czy to prawda.

Kojarzę jedynie jak taki mankiet się zawiła - bodajże jak "Z", co zgadzało by się z zasadą wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czytam już od jakiegoś czasu forum, ale się nie udzielałem (mam nadzieję, że to dobry temat na takie pytanie).

Chciałbym zaopatrzyć się w kilka klasycznych koszul, buty, pasek. Widziałem polecane marki koszul (Poszetka, Emanuel Berg, Zack Roman Macaroni, CT) jak i butów (Yanko, TBC, Loake) w moim przedziale cenowym.

Problem polega na tym, że miałem jedynie koszule Vistula/Bytom i już kilka lat noszę oxfordy od Asos, a więc trudno mi decydować jakie rozmiary dobierać. Teoretycznie mógłbym odsyłać koszule, ale mająć do wyboru dwie koszule z Poszetki, to chyba wolałbym wielopak z CT (4 szt.) za tę samą kwotę. Z kolei w CT chyba tak łatwo nie zwrócę w przypadku wyboru nieprawidłowego rozmiaru...

 

Skoro chciałem zrobić od razu większe zakupy, to pomyślałem o locie do Londynu na jeden dzień (bez noclegu, loty mam darmowe, a za dojazdy w dwie strony zapłaciłbym 150 zł).

Czy moża na miejscu załapać jakieś promocje na koszule, buty, itp.? Lub, np. odwiedzić jakieś sklepy/outlety, które nie wysyłają towaru do Polski?

Czy poza tym, że mógłbym na spokojnie dobrać rozmiar koszul i butów, to czy jest to warte zachodu? Co o tym sądzicie?

 

Z góy dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emace napisał:

Chciałbym zaopatrzyć się w kilka klasycznych koszul, buty, pasek. Widziałem polecane marki koszul (Poszetka, Emanuel Berg, Zack Roman Macaroni, CT) 

Na Allegro możesz kupić, przymierzyć koszule CT i odesłać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, johnyr7 napisał:

Na Allegro możesz kupić, przymierzyć koszule CT i odesłać. 

Rzeczywiście, dziękuję za wskazówkę, ale teraz zauważyłem, że na stronie UK brak wysyłki do Polski, a na międzynarodowej 350 zł drożej za 4-pak, więc nadal taniej polecieć. ;)

Muszę jeszcze poczytać czy te multipacki obowiązują też stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Też mi się wydaje, że dla samych koszul to trochę przesada, ale szukam też klasycznych butów oxfordów, brązowych lub ciemnobrązowych do 1500 zł. Z racji, że mam szeroką stopę, to patrzę na tęgość G i niestety nie widzę nic w rozmiarze ~8,5UK w sklepie loake i patine. Czy może w tej kwocie warto poszukać też w innych sklepach? Jakie jeszcze marki warto wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, abnegat napisał:

Koledzy, dlaczego należy wystrzegać się szelek z gumy, na rzecz wełnianych lub jedwabnych?

Ja w szelkach nie chodzę (mam zamiar na próbę przerobić spodnie od garnituru). Natomiast Jan Adamski chodzi praktycznie tylko w szelkach. Na jego blogu pod podobnym pytaniem pada taka odpowiedź:
 

Cytat

Szelki są wykonywane z różnych materiałów. Taśma gumowa jest najpraktyczniejsza i najwygodniejsza, dlatego jest najczęściej stosowana. Ale np. najelegantsze szelki do smokingu powinny być wykonane nie z taśmy gumowej, lecz z jedwabnej mory.

 

11 godzin temu, emace napisał:

@mosze Też mi się wydaje, że dla samych koszul to trochę przesada, ale szukam też klasycznych butów oxfordów, brązowych lub ciemnobrązowych do 1500 zł. Z racji, że mam szeroką stopę, to patrzę na tęgość G i niestety nie widzę nic w rozmiarze ~8,5UK w sklepie loake i patine. Czy może w tej kwocie warto poszukać też w innych sklepach? Jakie jeszcze marki warto wziąć pod uwagę?

Carlos Santos 9381 Guimaraes Derby Klasyczne Buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 13:41, abnegat napisał:

Koledzy, dlaczego należy wystrzegać się szelek z gumy, na rzecz wełnianych lub jedwabnych?

Nie trzeba. Gumy szelkowe to nie gumki od majtek, spodnie nie będą "latać". Nawet Albert Thurston produkuje szelki gumowe, choć są to najtańsze linie. Zresztą, każde szelki mają jakiś gumowy element, z reguły tył, bo inaczej nie dało by się ich używać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.