Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2022 o 11:13, Aleksander Średni napisał:

Czy możecie polecić jakieś inne marki/modele, które pasowałyby na dość szeroką stopę z wysokim podbiciem (wiem, brzmi jak koszmar i tak jest)?

Kupiłem niedawno Berwick 3102 na kopycie nr 156. 
To pierwszy raz kiedy udało mi się dopasować penny loafersy bo mam kłopot na podbiciu. Powinno się udać :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dwie wiadomości pod rząd, ale teraz ja mam prośbę o poradę. 

Czy poszerzał ktoś kiedyś u krawca marynarkę z Vistuli? Mam taką jedną z nieszczęsnych "super-slimów", w której ledwo się zapinam. Wystarczyłoby dodać z 1-2 cm i byłoby akceptowalnie. Nie wiem tylko czy jest w tej firmie jakikolwiek zapas materiału, a nie chcę ściągać podszewki w ciemno... Jeśli ktoś kiedyś coś takiego może robił to proszę o info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 22:40, eduardo napisał:

Znajdę gdzieś koszule OCBD na wzrost 189 cm, z rękawem 69 cm i co ważne SLIM?

Osovski ma takie, ale w kroju regular.

Jeszcze sprawdziłem rozmiarówkę i w slimie ich koszule mają jeszcze dłuższe rękawy - 70 cm. Jakby były za długie to przecież można skrócić. A porównanie samych rękawów z rozmiarówką innego producenta nie ma za wiele sensu bo są jeszcze inne parametry wymiaru, które wpływają na to gdzie dany rękaw się kończy.
Osovski ma w slimie OCBD pod twój wzrost np. Koszula męska slim w niebieskim kolorze z kołnierzem button-down OSV2013 - kod 1230 - OSOVSKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, eduardo napisał:

Dzięki. Osovskiego przejrzałem. Nie dodałem, że rozmiar kołnierzyka 42. 

Też szukam takiej koszuli.

Rozmiarowo konkretnie odpowiednika 188/194-42 z Lamberta (one mają bardzo długie rękawy - Osovski ma na mnie za krótkie).

Możesz jeszcze coś w Lavardzie poszukać (na mnie też maja za krótkie rękawy w rozmiarze 188/194-42 slim) - trafiają się nawet koszule z lepszych materiałów jak Mileta czy Getzner.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito na podstawie pierwszego zdjęcia nie jesteśmy w stanie określić długości płaszcza; dla mnie on wygląda jakby sięgał przed kolano - podobnie jak ten drugi; prawda jest taka, że to obecnie standardowa długość i ciężko znaleźć coś dłuższego w ofercie RTW

@mgns co do samego pytania - w klasycznej, jednorzędowej dyplomatce moim zdaniem plecy powinny być gładkie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pablocito napisał:


On nie jest krótszy od tego, który wyrzuciłeś wcześniej. Sięga prawie do kolana, tamten ledwo zakrywa pośladki - to taka kurtka bardziej według mnie.

Według tabeli rozmiarów poszetka jest krótsza o 4-6 cm, na zdjęciach też to widać. Za połowę uda sięga na zdjęciu 4gentleman, nawet dalej.

Screenshot_2022-02-14-17-12-59-247_com.android.chrome.jpg

Welniany-Plaszcz-Perugia-Ciemnogranatowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blekit napisał:

@pablocito na podstawie pierwszego zdjęcia nie jesteśmy w stanie określić długości płaszcza; dla mnie on wygląda jakby sięgał przed kolano - podobnie jak ten drugi; prawda jest taka, że to obecnie standardowa długość i ciężko znaleźć coś dłuższego w ofercie RTW

@mgns co do samego pytania - w klasycznej, jednorzędowej dyplomatce moim zdaniem plecy powinny być gładkie;

Dzięki za rzeczową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem płaszcz, który pasowałby idealnie, gdyby nie to, że szlic z tyłu rozchyla się kiedy mam pod spodem marynarkę, co nie wygląda specjalnie estetycznie...

Czy da się coś z tym zrobić, czy po prostu krój nie jest dla mnie?

Edit: Tak powinno to wyglądać:

uroiwyp.jpg

 

Ale niestety dość mocno się rozchyla po założeniu marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję dziś zamówić pierwszą koszulę pin collar i mam pytanie jaki rodzaj kołnierza będzie najbardziej odpowiedni do takiej koszuli bo na pewno nie włoski - Kent, Snap Tab?

Może same koszulę tego rodzaju mają własny kołnierza z odpowiednią nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SeraFinn napisał:

Panowie planuję dziś zamówić pierwszą koszulę pin collar i mam pytanie jaki rodzaj kołnierza będzie najbardziej odpowiedni do takiej koszuli bo na pewno nie włoski - Kent, Snap Tab?

 

Z treści Twojego pytania wnioskuje ,że pytasz o kształt kołnierza a nie o rodzaj. Ewentualnie nie rozumiesz znaczenia angielskich słów Pin,Tab i Snap., Kołnierzyk w koszuli nie może być jednocześnie Pin, Snap i Tab. Koszula to nie scyzoryk szwajcarski Swiss Army  nie może mieć wszystkich rodzajów kołnierza jednocześnie  

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.