Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bacio napisał:

Natrafiłem na marynarki "z panelem" lub "odpinanym panelem". Czy to jest jakiś nowy wynalazek, czy znane od lat? Nie widzę większego zastosowania w polskim klimacie, ale może się mylę.

zpanelem.jpg

 

Lata temu miałem płaszcz z takim odpinanym ociepleniem. Był ok, ot taki casualowy płaszczyk. Szczerze mówiąc, to boje się, że to na zdjęciu to też jest sprzedawane jako "krótki płaszcz" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, twiss900 napisał:

W jakich sklepach można znaleźć dobrej jakości damskie buty?

Zależy jakich szukasz. 

W ogóle nie znam się na tym temacie, ale od jakiegoś czasu słyszę pozytywne informacje o butach Baldovski? 

Natomiast ta informacja musi być znowuż zweryfikowana, może ktoś z forum ma większą wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 14:06, Velahrn napisał:

To komplikuje sprawę. Nie wiem, jak skóra zareaguje na czyszczenie chemiczne, bo oddać do pralni np. jedwabny krawat to nie problem. 

Albo możesz spróbować prania chemicznego, albo olać sprawę i nosić takie, jakie są - i tak w klasycznej męskiej elegancji szelki nie są widoczne, chyba że lubisz je nosić na wierzchu, jak ja :).

Szelki w dużej mierze zdarza mi się nosić na wierzchu, dzwoniłem do pralni i dostałem informację że niestety zniszczy to skórę i jedynym wyjściem jakie się zostaje są kwasek cytrynowy i/lub cytryna. Póki co po paru godzinach moczenia plama w dużej mierze zeszła, jak będę miał więcej czasu to będę kontynuował i zobaczę czy uda mi się pozbyć w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cvmtg napisał:

Zależy jakich szukasz. 

W ogóle nie znam się na tym temacie, ale od jakiegoś czasu słyszę pozytywne informacje o butach Baldovski? 

Natomiast ta informacja musi być znowuż zweryfikowana, może ktoś z forum ma większą wiedzę na ten temat?

Coś jeszcze poza Baldowskim lub Nordem? W shoepassion jest całkiem duży wybór, ale czy znajdzie się inny sklep z obuwiem do 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 19:17, twiss900 napisał:

W jakich sklepach można znaleźć dobrej jakości damskie buty?

Moja kobieta zaopatruje się w buty Meka GYW. zawsze się targuje z działem sprzedaży i zawsze coś tam urwie z ceny. A poza tym, nie wiedzieć czemu na damskie buty robią wyprzedaż, a na męskie niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem nie do rymu.
Na jakim wieszaku wskazane jest przechowywać delikatną, „swetrową” marynarkę bez konstrukcji, typu Boglioli K Jacket czy Tombolini Zero Gravity: koszulowym, garniturowym czy takim pomiędzy, o grubości ok. 2 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lubo69 napisał:

Ja tym razem nie do rymu.
Na jakim wieszaku wskazane jest przechowywać delikatną, „swetrową” marynarkę bez konstrukcji, typu Boglioli K Jacket czy Tombolini Zero Gravity: koszulowym, garniturowym czy takim pomiędzy, o grubości ok. 2 cm?

Ja trzymam na wieszaku garniturowym, przy czym są bardzo szerokie (raczej na płaszcze i do tego zajmują masę miejsca) i normalne, chyba właśnie 2 cm, tylko na końcach się nieco poszerzają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 minuty temu, me.spoke napisał:

Kto Waszym zdaniem robi dobre Chelsea Boots w cenie do 1200 zł? Myślałem o Yanko/Patine ale zastanawiam się czy nie ma alternatyw w tym przedziale cenowym. 

Przecenione RM Williams. Jeżeli mogą być bardzo casualowe, to za 5-6 stówek Blundstone.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrego szewca który "zszyje" mi Meerminy z Cordovanu, w Warszawie

Kupione w 2017, założone 2x, w jednym i drugim bucie podobna historia, z racji że buty nietanie a z meerminem nie chce mieć nic do czynienia ( 5 par, w każej "coś")

szukam dobrego szewca który wezmie odpowiedzialność za to czego się podejmie

unnamed (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.