Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Planuje uszyć garnitur, granatowy, uniwersalny, MTM lub bespoke. W związku z nietypową budową ciała (niski wzrost - 172cm wraz z dosyć dużą masą mięśniową szczególnie w rejonie pleców i nóg wraz z wąską talią; obwód klatki około 130cm, a tali 70cm) najpodobniej zmuszony będę do rezygnacji z wypełnień. Zależy mi by garnitur był uszyty nowocześnie, z lekką konstrukcją, bardziej w stylu włoskim niż w brytyjskim. 

Czy możecie Panowie polecić krawca w Warszawie (inne miasta odpadają), który sprosta zadaniu. Zastanawiałem się nad Zarembą (ale tutaj cena lekko odstrasza), Cafardinim, Occhiello (nie znalazłem opinii) i Macaroni Tomato.

 

Kolejne pytanie dotyczy butów Oxfordów w kolorze brązowym. Zastanawiałem się nad C&J Egerton i https://www.santonishoes.com/ee/leather-lace-up-28392.html. Ewentualnie czy możecie polecić inny podobny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe oxfordy szyje każda marka zajmująca się obuwiem na poważnie. Jeśli chodzi o polecenie konkretnego modelu to moje (skromne - zaznaczam szczerze) doświadczenie podpowiada ze najważniejsze są:
1. Dopasowanie
2. Dopasowanie
3. Dopasowanie
4. Inne szczegóły jak marka lub model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 05:28, eduardo napisał:

W podanej przez Ciebie cenie- kupiłbym.

To zwiedzaj outlety. Ja szukałem konkretnego rozmiaru w jasnym zamszu i przez przypadek trafiłem je w outlecie właśnie. Jeszcze jakąś akcję mieli i z 169 PLN (cena na pudełku) przecenione były na 119 PLN. Ale to się okazało dopiero przy kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 17:12, eduardo napisał:

Szorty z regulatorami z dostawą z Polski to Macaroni, poszetka, benevento i ...? Jest coś jeszcze?

Jak wyżej, swoje ghurki od RL kupiłem w Tk Maxx, widziałem kilka miesięcy temu, że dało się je znaleźć również na allegro, ludzie odsprzedawali w podobnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć

To mój pierwszy post na blogu, choć czytam was od pewnego czasu. Chciałbym kupić sobie pierwsze droższe i dobrej jakości skórzane buty na okres jesienno-zimowy (dokładniej sztyblety).

Zastanawiam się nad dwiema markami:

Loake (mają mój rozmiar)
https://sklep.loakepolska.pl/chatsworth-dainite-brown,3,2666,1880

Yanko (tu obecnie mojego rozmiaru brak)
https://patine.pl/manufacturer/yanko/yanko-556y-niger.html

Stąd pytanie, jak w waszym odczuciu  wygląda kwestia jakości w porównaniu Loake z Yanko? Czy lepiej zaczekać na te drugie? Czy może znacie i moglibyście mi polecić sztyblety innych firm (kopyto G, rozmiar 42,5, cena do 1500 max)?

Dodam, że chciałbym użytkować buty częściej niż kilka razy ja miesiąc, a dodatkowo w dużej mierze poruszam się pieszo i komunikacją miejską, dlatego myślę że skórzana podeszwa odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić ich markę własną tzn Patine, tez maja sztyblety.

Może trochę zbocze z głównego wątku, ale pytanie czy to maja być buty na okres jesienny czy raczej zimowy, z porannymi przymrozkami i warstwa lodu na chodniku? Jeśli to drugie, to odradzam podeszwę danite, ja się w niej ślizgam, poszedłbym w buty na podeszwie w stylu commando, np. https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-sedbergh-dark-brown-grain,3,2662,2989

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9098-Guimaraes/7411

But oczywiście mniej smukły, do mniej formalnych stylizacji, ale na pewno o wiele bardziej praktyczny na niskie temperatury. 
Zreszta w temacie butów na zimę zdania sa podzielone, zobacz ten watek: 

IMHO nie da się kupić uniwersalnych butów zarówno na jesień jak i zimę z przymrozkami i lekkim nawet śniegiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jakub84 napisał:

Możesz jeszcze sprawdzić ich markę własną tzn Patine, tez maja sztyblety.

Może trochę zbocze z głównego wątku, ale pytanie czy to maja być buty na okres jesienny czy raczej zimowy, z porannymi przymrozkami i warstwa lodu na chodniku? Jeśli to drugie, to odradzam podeszwę danite, ja się w niej ślizgam, poszedłbym w buty na podeszwie w stylu commando, np. https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-sedbergh-dark-brown-grain,3,2662,2989

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9098-Guimaraes/7411

But oczywiście mniej smukły, do mniej formalnych stylizacji, ale na pewno o wiele bardziej praktyczny na niskie temperatury. 
Zreszta w temacie butów na zimę zdania sa podzielone, zobacz ten watek: 

IMHO nie da się kupić uniwersalnych butów zarówno na jesień jak i zimę z przymrozkami i lekkim nawet śniegiem. 

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o porę roku to jednak przede wszystkim chodzi mi o jesień, a nawet jeśli zimą, to nie pokonuję znacznych odległości w śniegu.

 

Zastanawiam się tylko, jak to jest z butami Loake i ich jakością? Przeczytałem tu sporo negatywnych opinii na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SzyJack napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o porę roku to jednak przede wszystkim chodzi mi o jesień, a nawet jeśli zimą, to nie pokonuję znacznych odległości w śniegu.

 

Zastanawiam się tylko, jak to jest z butami Loake i ich jakością? Przeczytałem tu sporo negatywnych opinii na ich temat.

Co do Loake to nie mam doświadczeń w ich użytkowaniu, ale robiłem za to kilka podejść do zakupu w sklepie stacjonarnym, przymierzałem buty w różnych rozmiarach i rozne modele - zawsze mi coś nie pasowało, tzn coś obcierało, nie bylem na 100% przekonany i rezygnowałem. Ale to moje doświadczenia, jeśli masz okazje być w sklepie stacjonarnym to idź i przymierz. Ja przymierzalem zawsze buty z linii 1880, ale z tego co piszą inni tansze linie nie sa raczej warte uwagi w normalnej cenie (slaby stosunek jakości do ceny). Zamow tez Yanko/ Patine (wg mnie wygodniejsze niż Loake, jakość skory tez raczej lepsza, ale to na moje oko, nie jestem ekspertem od skór) poprobuj, poprzymierzaj i zobacz, które Ci przypasuja. Nic nie stracisz, możesz spokojnie odesłać zamowienie, maja dobra obsługę klienta. Ja bym szedł w Yanko/ Patine.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moich butów Loake nie byłem zadowolony, z Yanko zresztą też. Jeżeli możesz trochę dołożyć to polecam RM Williams Comfort Craftsman. Świetne buty, bardzo wygodne, z gumową podeszwą dobrą na jesień. Do kupienia na Zalando, więc z przymierzaniem, darmową dostawą i zwrotem również nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.