Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Ja z moich butów Loake nie byłem zadowolony, z Yanko zresztą też. Jeżeli możesz trochę dołożyć to polecam RM Williams Comfort Craftsman. Świetne buty, bardzo wygodne, z gumową podeszwą dobrą na jesień. Do kupienia na Zalando, więc z przymierzaniem, darmową dostawą i zwrotem również nie ma problemów.

Patrzałem na Zalando, ale niestety również nie mają już mojego rozmiaru. Obawiam się ponadto, że przy cenie 2000 (a za taką je widziałem, może gdzieś są tańsze) noszenie ich mogłoby mi już przynieść więcej stresu z powodu jakiegokolwiek uszkodzenia, niż przyjemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem kilka par Loake (w tym trzewiki, które były skrajnie twarde) w sklepie i zawsze odpuszczałem ze względu na wygodę, nie powiem jak się zachowują po rozchodzeniu.
Mam natomiast trzewiki Patine kupione za 800zl jako seconds i zdecydowanie polecam w tej cenie, jakość skóry wydaje się lepsza (bardziej miękka i mięsista) niż w moich broguesach Yanko, jakość wykonania i wygoda bez zarzutu.

A tak swoją drogą, po wyjściu w nich na pierwszy śnieg tej zimy zostały mi tylko ślady od soli, czyściłem je odsalaczem, sól ciągle wychodziła na nowo i ostatecznie zeszło wykończenie na czubkach. To raczej buty na jesień; uważam, że zimą lepiej poświęcić wygląd dla komfortu i bezpieczeństwa (swojego i butów) i ew. pomyśleć, czy nie uda się zabrać butów na przebranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Diminished napisał:

Mierzyłem kilka par Loake (w tym trzewiki, które były skrajnie twarde) w sklepie i zawsze odpuszczałem ze względu na wygodę, nie powiem jak się zachowują po rozchodzeniu.
Mam natomiast trzewiki Patine kupione za 800zl jako seconds i zdecydowanie polecam w tej cenie, jakość skóry wydaje się lepsza (bardziej miękka i mięsista) niż w moich broguesach Yanko, jakość wykonania i wygoda bez zarzutu.

A tak swoją drogą, po wyjściu w nich na pierwszy śnieg tej zimy zostały mi tylko ślady od soli, czyściłem je odsalaczem, sól ciągle wychodziła na nowo i ostatecznie zeszło wykończenie na czubkach. To raczej buty na jesień; uważam, że zimą lepiej poświęcić wygląd dla komfortu i bezpieczeństwa (swojego i butów) i ew. pomyśleć, czy nie uda się zabrać butów na przebranie.
 

Wszystko zależy od tego jakie to były buty Loake'a... 1880 Export Grade są niesamowicie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Miałem dwie pary butów z linii 1880, żadna z nich nie była „niesamowicie wygodna”.

Tak jak wspomniał kolega wyżej, 1880 nie jest równe 1880 Export Grade.

Z Twojego postu rozumiem, że nie mówisz o EG, a ja właśnie o nich wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup czegoś powiedzmy droższego w USA. Czy ktoś z Was będzie może wnet podróżować z tego kraju do Polski i mógłby mi pomóc w transporcie małego, legalnego oczywiście, pudełka ? Nie chciałbym dopłacać cła i podatków i narażać się za zagubienie paczki. Zwłaszcza że produkt jest niemiecki tylko sprzedawany na ebay

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowe pytanie. ;-)

Czy jest jakaś brytyjska marka mająca w ofercie garnitury, która realizuje po brexicie zamówienia równie szybko jak Herring (czyli max. 1-2 dni oczekiwania od złożenia zamówienia)? Zakładam też, że się opcje dostawy z przedpłaconym cłem.

Orientujecie się drodzy może, ile się obecnie czeka na zamówienie złożone w Hawes & Curtis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie, ale czy zna ktoś osobę robiącą paski do zegarków na zamówienie w Krakowie?
Trzeba mi wymienić przeszycie w pasku i przydałaby mi się lokalnie osoba mająca odpowiednie "zaplecze" techniczne.

Jeśli zna ktoś krawca, który również dałby radę, to proszę o polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 12:50, Diminished napisał:

Czy skracanie rękawów marynarki od góry jest bardzo ryzykowną przeróbką nawet w przypadku dobrego krawca? Zależy mi na odjęciu 3-4cm. Marynarka to casualowa Havana bez wypełnień ramion.
 

Oprócz w/w wątpliwości co do szerokości rękawów (uzasadnionych), dochodzi kwestia, czy po przeróbce marynarka w ramionach będzie leżeć tak samo lub lepiej, niż przed przeróbką.

Przerabiałem w ramionach (skracając od góry lub zmieniając wszycie rękawa, usuwając wypełnienia itp.) dość sporo marynarek, z 10 na pewno, może więcej, prawie wszystkie u tej samej, starannej i kompetentnej krawcowej, jedną/dwie w polecanym na forum zakładzie przeróbek (w tym przynajmniej jedna była dalej poprawiana przez moją krawcową). Wszystkie marynarki miały lekką konstrukcję, jeśli były wypełnienia, to niewielkie.

Efekty były bardzo różne, tzn. wszystkie nadawały się do noszenia, w przypadku kilku efekt był rewelacyjny, w przypadku kilku bardzo dobry, jednak dla kilku - rozczarowujący. Zaznaczam, że mam bardzo wysokie wymagania co do linii ramion, osoba mniej bezkompromisowa być może nie widziałaby problemu.

Być może również krawiec miarowy z pierwszej ligi mógłby zrobić to lepiej. Jednak w przypadku zlecenia przeróbki nawet bardzo doświadczonej i starannej krawcowej, jak wynika z moich doświadczeń, jest to trochę podróż w nieznane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bartek 00 napisał:

Jakie buty będą bardziej uniwersalne do czarnych, granatowych jeansów oraz gładkiego granatowego i szarego garnituru?  Czarne db monki czy derby brogsy? 

Moim skromnym zdaniem nie ma takich butów. Czarne monki będą ciut za eleganckie do dżinsów (sam posiadam takie AS Ramsey) a derby brogsy pasują do garniturów z ,,cięższych tkanin”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawcio napisał:

Moim skromnym zdaniem nie ma takich butów. Czarne monki będą ciut za eleganckie do dżinsów (sam posiadam takie AS Ramsey) a derby brogsy pasują do garniturów z ,,cięższych tkanin”. 

Tez tak sadze, ale wybierając mniejsze zło (jeśli nie ma odwrotu) czarne db monki :-) 

Btw czarne monki do granatowych jeansów wyglądają wg mnie niezle… ale raczej ze skory groszkowanej, a ta już do gładkiego garnituru pasuje mocno średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gocławianin napisał:

Tak, będzie bardzo formalnie (klapy w szpic i jeden guzik, to b. często atrybut smokingu, ale rozumiem, że u Ciebie nie ma żadnych atłasowych elementów), ale jest to jak najbardziej poprawne. 

Dziękuje za pomoc. Tak, nie ma żadnych atłasowych elementów, czarna cała gładka. Nie byłem po prostu pewny tego jednego guzika i szerokich klap zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.