Skocz do zawartości

Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość


Mateusz3M

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

Krawat fajny, tylko koszule masz chyba wybrakowaną, bez górnego guzika ;)

To nie fair, to przecież dział o krawatach i poszetkach ;)

A tak na serio to może trafię za to do sartorialnego piekła, ale nawet jak dociągam krawat pod samą szyję, że guzik mógłby się zapiąć to i tak go nie zapinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamW napisał:

@Kamil1987, wezel tez nie wyglada najlepiej.

Tak, wiem. Miałem pierwszy raz w życiu w rękach knit z lnu i szczerze mówiąc bałem się go zniszczyć zbyt mocnym zaciągnięciem węzła, więc zrobiłem taki jaki jest - na próbę, do zdjęcia ;)

Dla tak wymagającej widowni trzeba było zrobić jak @dziko, zwis na stół i podziwiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil1987 napisał:

Dla tak wymagającej widowni trzeba było zrobić jak @dziko, zwis na stół i podziwiamy.

A nie, po prostu czasu nie miałem ;-)

Tak na szybko, to wygląda to tak (zaznaczam, że specem od węzłów żadną miarą nie jestem, krawaty koszę ca 30 dni w roku, tutejsi fachmani na pewno zrobiliby to piękniej):

kitoknot1.jpg.5fd630c1b0cec41f3b3e756ebfb9ca31.jpg

kitoknot2.jpg.2d38e2a48347ae5b941bb838e6182b2d.jpg

IMHO OK, choć jakichś metafizycznych uniesień nie ma :-D Natomiast, co należy przyznać Kitonowi, materiał i wkład są zjawiskowe, pomimo długiego katowania przed lustrem, prób profanowania Windosrem itd, krawat nie wykazywał żadnych oznak zmęczenia, żadnej fałdki, zagniecenia, po prostu nic. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiton ma świetne krawaty.Tak jak kolega @dziko zauważył na krawatach Kitona nie ma "blizn" po dawnym wiązaniu.Generalnie najwyższa półka krawaty godne polecenia,,.  "Po drugiej stronie tęczy" są krawaty innej niszowej firmy. Zdecydowanie kiepska jakość żakard zaciąga się o samego patrzenia,ślady po starych węzłach zostają na kilka pokoleń ,kiepski wkład,jakość wykończenia na bardzo niskim poziomie.Jedyny plus to monstrualna długość i grubość,które pomagają nieco zamaskować wystający brzuch podstarzałym playboyom,a długa wertykalna linia wizualnie dodaje trochę wzrostu.                                                                                                                                                                      

P3240002.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

BD6D3B37-5615-4196-8E03-9B12FC30F782.thumb.jpeg.d1ffcc7999dd679f265e707f1c7758b1.jpeg

DEEDD515-24E0-4933-B2A5-C4A383554F3C.thumb.jpeg.ab7ae112a1ff20fb20eb06a4672621ca.jpeg

Rampley & Co, bardzo fajna poszetka. Żeby być w pełni uczciwym i nie uprawiać kryptoreklamy - nie kupiłem jej, ale dostałem od jednego z właścicieli firmy. Od dłuższego czasu oglądałem ich poszetki w różnych sklepach internetowych i zastanawiałem się nad kupnem, ale powstrzymywały mnie dosyć wysokie ceny. Ta "Japanese Scrolls" spodobała mi się "na żywo" na tyle,  że mimo cen w niedalekiej przyszłości zrobię u nich kilka zakupów (a już na pewno "Kingfisher", jak tylko uzupełnią stany magazynowe). 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz zobaczyłem ten wątek.

Dla mnie jeśli chodzi o takie dodatki, to bezkonkurencyjna jest Embassy of Elegance. Poziom jest naprawdę topowy i za tę 300-400 zł (a nawet za dwa razy więcej) nie sposób znaleźć krawatów MTM tej jakości. To bardzo dobry wybór dla mężczyzn, którzy krawat noszą od wielkiego święta (często dosłownie). Na przykład mój tata bardzo rzadko  chodzi w garniturze i posiada tylko jeden (tak!) krawat, granatowy EoE, i załatwia nim wszystkie możliwe okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Velahrn napisał:

O, teraz zobaczyłem ten wątek.

Dla mnie jeśli chodzi o takie dodatki, to bezkonkurencyjna jest Embassy of Elegance. Poziom jest naprawdę topowy i za tę 300-400 zł (a nawet za dwa razy więcej) nie sposób znaleźć krawatów MTM tej jakości. To bardzo dobry wybór dla mężczyzn, którzy krawat noszą od wielkiego święta (często dosłownie). Na przykład mój tata bardzo rzadko  chodzi w garniturze i posiada tylko jeden (tak!) krawat, granatowy EoE, i załatwia nim wszystkie możliwe okazje.

Mnie się one bardzo podobają, ale mój wewnętrzny głos (filozofia ubioru ;)) mówi mi, że 300-400 zł za krawat to za dużo. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale nawet ze wzrostem dochodów nie potrafię uzasadnić pewnych kosztów. Z racji tego, że krawat też zakładam tylko kilka razy w roku skupiłem się na polowaniu na okazje. Za Toma Forda, Isaia czy Baldessarini dałem w każdym przypadku <100zł i tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawaty EoE kosztują ok. 260zł, nie uwzględniając forumowego rabatu. Jeden trzeba mieć (i mówię to jako sknera i miłośnik okazji). Jak się już ten jeden ma, to później jest z górki;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lubo69 napisał:

Krawaty EoE kosztują ok. 260zł, nie uwzględniając forumowego rabatu. Jeden trzeba mieć (i mówię to jako sknera i miłośnik okazji). Jak się już ten jeden ma, to później jest z górki;-)

Powiem tak: na inne szkoda pieniędzy. Serio :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krawaty poszetki, mam dwa EoE i dla mi poszetka bardziej odpowiada, takze nie rozumiem tych peanow na czesc EoE. Poza tym mnogoscia wzorow, czestymi nowosciami poszetka bije EoE na glowe. Pomijam juz fakt wprowadzenia na wiosne krawatow z welnianej flaneli. C'mon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Poszetka robi dobre krawaty, których mam dużo i które noszę z przyjemnością. Niemniej jeżeli chodzi o jakość wykonania, wykorzystane materiały, konstrukcję i przede wszystkim możliwość personalizacji EoE jest nie do doścignięcia. Minusem jest na pewno dużo mniejsza liczba wzorów i częstotliwość dodawania kolejnych do oferty, ale nic poza tym.

A najnowsze krawaty wełniane są rewelacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tanatos70 napisał:

Powiem tak: na inne szkoda pieniędzy. Serio :)

Cóż, ja tam planuję teraz kupić kilka wypatrzonych na internetowych przecenach Turnbull & Asser i Rubinacci. EoE są świetne, a możliwość personalizacji wymiarów w tej cenie prawie bezkonkurencyjna (jest jeszcze E.G. Capelli na podobnym pułapie cenowym) ale.... właśnie przejrzałem kolejny raz ich ofertę i niestety wszystkie krawaty które chciałem mieć, za wyjątkiem 2-3 już mam. Reszta zwyczajnie mi się nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie jednej, skądinąd fajnej sztuki T & A, doszedłem do wniosku, że nie warto eksperymentować (nie ta długość i nie ten wykrój. Jakość o.k.). Poszetka ma rzeczywiście fajne wzory i stosunkowo często pojawia się coś nowego, ale.... Mam dwa wykonane w kooperacji z Mikołajem. Materiał i wzory- klasa. Jednak wykrój to nie moja bajka. Za wąski, za wiotki i żeby fajnie się prezentował, trzeba posiłkować się węższą końcówką, aby mu dodać objętości . Wykrój krawatów EoE jest  jak dla mnie idealny. Nie wiem czym je wypełniają i nie bardzo mnie to w sumie interesuje, grunt że układają  się „perfect” :). Innych intuicyjnie unikam i w końcu lądują w takim tekturowymi pudełku na krawaty, jakie parę lat temu córka wykonała dla mnie na zajęciach ZPT, czy jak się to teraz nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

@Tanatos70 ja to wszystko rozumiem... ale mam kupować krawaty we wzory, które w ogóle mi się nie podobają tylko dlatego że mają świetny wykrój i się rewelacyjnie wiążą?

Pisałem ze swojej perspektywy. Rzadko mam okazję założyć krawat, więc w zasadzie wystarcza mi to co mam. Wybór to faktycznie najsłabsza strona tej manufaktury. Z drugiej strony, przynajmniej nie mam pokusy częściej niż 2-3 razy do roku i nie przeszkadza mi oczekiwanie na nową dostawę, w której być może znajdę coś dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.