Skocz do zawartości

Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość


Mateusz3M

Rekomendowane odpowiedzi

 

48 minut temu, Harth napisał:

Do jakich sklepów oprócz EoE i Poszetka.com warto zajrzeć w poszukiwaniu krawata? Szukam krawata w stonowanym fiolecie z jakimś delikatnym, również w stonowanych barwach, wzorem. W dwóch wymienionych sklepach nie znalazłem zbyt wiele takich modeli.

Drake's, Shibumi, Viola Milano, Sam Hober, Berg&Berg, E. Marinella, Turnbull&Asser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

 

Drake's, Shibumi, Viola Milano, Sam Hober, Berg&Berg, E. Marinella, Turnbull&Asser.

Czy jakościowo odpowiadają krawatom z EoE (z tego co czytałem są bardzo chwalone na forum)? A może są lepsze, gorsze? Zastanawiam się czy czekać na nowe kolekcje czy kupić coś od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dyskusji, powiem, że przez moją szyję przewinęło się (i przewija) ze 20-30 krawatów Lamberta i kilka Bytomia. Bytom był tylko jeden ok, zaś Lamberty reprezentują drastycznie różny poziom tkanin głównych (choć wszystkie, które mierzyłem, są podobnie uszyte, dobrze się wiążą, a łezki bezproblemowe). 2/3 pozwracałem, a z 1/3 jestem bardzo zadowolony. Bardzo często używane, po kilkadziesiąt razy i do emerytury daleeeko.

Kupione na przecenach za 29-39 zł. Niektóre z nich mają lepsze i trwalsze tkaniny niż ROT. Ale trzeba szukać matowych jedwabi, o wyraźnych fakturach itd. Typowe "gładkie" są marne.

Jak powiedziałem, Lambert Lambertowi baaaaardzo nierówny - w wypadku tej firmy jakakolwiek generalizacja jest błędem. Ale trzeba szukać i sprawdzać.

Dla jasności - mam porównanie, bo noszę też krawaty od Poszetki, EoE, ROT, MD itd., nosiłem też SuSu. Dobrze trafiony Lambert ma najlepszy z tego towarzystwa stosunek ceny do jakości (i na pewno nie wygląda tandetnie, w zestawieniu z marynarkami klasy MD czy nawet SuSu) krawat SuSu zdecydowanie najsłabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wuj napisał:

W EoE musisz się namęczyć, żeby węzeł nie wyszedł. 

Poszetka bardzo mocno goni EoE. 

Mam krawat z Poszetki i EoE, oba z grenadyny. Zamówiłem też kilka od Milera, z wełny oraz jedwabiu. Ciężko mi je porównać ponieważ są z różnych tkanin. Stąd moje pytanie o Wasze odczucia. Są to moje  pierwsze dobrej jakości krawaty, więc nie wiem czy zostawić sobie te od Milera czy też czekać na nowe wzory Poszetki lub EoE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2018 o 16:25, Harth napisał:

Na czym polega różnica jakości krawatów z Miler Manswear a np. poszetka.com czy EoE? Jakość materiału, szycie, gorzej się wiążą?

Może to kwestia gustu, ale wzronictwo EoE jak dla mnie jest bezkonkurencyjne.

Poszetka ostatnio ma moim zdaniem jakiś spadek formy, szykowałem się do sporego zamówienia, ale wzory które chciałem się pokończyły, a nowe jakoś do mnie nie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o promocjach pojawiła się informacja, że krawaty T&A mają obniżone ceny. Zajrzałem sobie na ich www. Powiększcie sobie zdjęcie poniższego krawata (zdjęcie od tyłu). Zwróćcie uwagę, że poszewka wszyta jest nierówno u dołu krawata (jeśli porównasz lewy i prawy brzeg). Za takie pieniądze?
http://turnbullandasser.eu/ties-puna-jacquard-silk-geometric-mini-floral-check-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

jako ciekawostka (nie ma tematu tylko o poszetkach):

czasach podczas zakupów w różnych sklepach oglądałem i macałem sprzedawane przez nich poszetki. Jakość średnia, ceny też czasem nieadekwatne do jakości. Domyślając się co może mnie czekać podczas konfrontacji z poszetkami z allegro, skusiłem się na białą lnianą poszetkę sprzedaną przez użytkownika atelier_poszetki i muszę przyznać że jest bardzo pozytywnie zaskoczony. Zapakowana w kawałek folii i ułożona w skromnym, nie tandetnym niebieskim kartoniku, a sama poszetka bardzo ładnie wykończona, niemal idealny rulonik, cena śmiesznie niska. Zresztą oceńcie sami po zdjęciach :)

IMG_20180320_160450.jpg

IMG_20180320_160438.jpg

IMG_20180320_160445.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzysiek_W napisał:

czasach podczas zakupów w różnych sklepach oglądałem i macałem sprzedawane przez nich poszetki. Jakość średnia, ceny też czasem nieadekwatne do jakości.

Przecież to marzenie każdego sprzedawcy - opchnąć kawałek jedwabiu, maszynowo obszytego, za stówę.

15 minut temu, Krzysiek_W napisał:

skusiłem się na białą lnianą poszetkę sprzedaną przez użytkownika atelier_poszetki i muszę przyznać że jest bardzo pozytywnie zaskoczony. Zapakowana w kawałek folii i ułożona w skromnym, nie tandetnym niebieskim kartoniku, a sama poszetka bardzo ładnie wykończona, niemal idealny rulonik, cena śmiesznie niska. Zresztą oceńcie sami po zdjęciach :)

Korzystałem (m.in. wymieniałem obszycie maszynowe na ręczne) i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Domyślając się co może mnie czekać podczas konfrontacji z poszetkami z allegro, skusiłem się na białą lnianą poszetkę sprzedaną przez użytkownika atelier_poszetki i muszę przyznać że jest bardzo pozytywnie zaskoczony. Zapakowana w kawałek folii i ułożona w skromnym, nie tandetnym niebieskim kartoniku, a sama poszetka bardzo ładnie wykończona, niemal idealny rulonik, cena śmiesznie niska. Zresztą oceńcie sami po zdjęciach :)

Mam z tego sklepu dwie białe poszetki "irlandzki len" (te większe, po 50 złotych za sztukę) i również jestem zadowolony. O ile zdarza mi się kupić drogą poszetkę ze względu na ciekawy wzór, o tyle za te w jednolitych kolorach nie ma co płacić więcej, tylko po to żeby mieć z "renomowanego" sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, skoro wątek się pojawił, to jest okazja zrehabilitować się za wrzutkę w wątku TKMaxxowym ;-)

Przeszedł dziś do mnie... ale po kolei:

Gdy dziś jechałem windą z paczką z Yooxa, na kolejnych piętrach rozlegały się zalotne westchnienia...

...choć dyskretnie otwierałem opakowanie w kąciku open-space, i tak stężenie damskich feromonów wzrosło o 184%...

...dobrze, że wychodziłem dziś wcześniej z roboty, bo nie wiadomo, co by się stało po godzinach :-D

Zatem przyszedł krawat.

kittie1.jpg.fdf8afa88b19edfccbc98da68cf7ca67.jpg

Six fold.

kittie2.jpg.ac692c9e2adb08e7b9c99cc0f7416036.jpg

Pewnej niszowej marki ;-)

kittie3.jpg.4e351291d55a253590c1a6a02bdf95b9.jpg

A tak serio - no krawat jak krawat, zwiewny żakard, idealny do letniego smart-casualu. Potwierdziło się w pełni to, co wyczytałem kiedyś na StyleForum - Kiton robi krawaty wyraźnie dłuższe niż standard i zarazem bardzo delikatne, aby uzyskać odpowiednią długość i łezkę, trzeba je wiązać Księciem Albertem i precyzyjnie wstrzelić się z długością, a nie 4inHand. Generalnie zatem z wiązaniem jest trochę zachodu, ale efekt końcowy jak należy.

Jak koś chce spróbować, to jeszcze przez parę godzin można je upolować na Yooxie w śmiesznej jak na Kitona cenie.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś zawitała taka piękność :) Oczywiście TJMaxx, dałem równowartość 88 PLN po dłuższej obserwacji i kilku obniżkach ceny ;) Bohaterem drugoplanowym jest marynarka, którą dostałem dziś od żony: 52% bawełny, 48% lnu. Przeceniona z 495$ na 39$ - to lubię ;)

IMG_20180323_212457653.thumb.jpg.7853c439ab986e9d7f9c495d724e3883.jpgIMG_20180323_212538226.thumb.jpg.bf407a791f6b6243ed5784f27c5bc428.jpgIMG_20180323_201116287.thumb.jpg.782728bc3f9e3bce037b517900ecd90a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.