Skocz do zawartości

Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość


Mateusz3M

Rekomendowane odpowiedzi

@Dignito zwracam uwagę na punkt Regulaminu Forum i proszę o powstrzymanie się na przyszłość od nieproszonej autoreklamy:

3. Niedopuszczalne jest zamieszczanie na forum:
g) przekazów reklamowych w działach innych niż „Ogłoszenia rzemieślników i firm”, chyba że co innego indywidualnie Administrator uzgodnił z użytkownikiem;

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z krawatami od @Dignito nie są dobre. Mało kto ma czas i cierpliwość aby odsyłać krawat tylko dlatego, że na zdjęciu był wzór równomiernie ułożony, a już ten na przesłanym krawacie całkiem krzywo. Wcześniej krawaty Dignito były sprzedawane w sklepie na Koszykowej przy Hali na Koszykach i wzory też nierównomierne, jakość bardzo przeciętna. Kto zajmował się zamawianiem koszuli miarowej wie, że Dignito jeździ i zdejmuje miarę do osób, które chcą taką koszulę u niego zamówić i  głownie tym osobom obwoźnie proponuje akcesoria. Większość z nich nie interesuje się tematem jak osoby z forum, nie czyta go i nawet nie zwraca uwagi na równomierność wzoru. Za cenę krawatów od Dignito jest masa ciekawszych wizualnie w różnych włoskich i angielskich sklepach @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, JMes napisał:

Moje doświadczenia z krawatami od @Dignito nie są dobre. Mało kto ma czas i cierpliwość aby odsyłać krawat tylko dlatego, że na zdjęciu był wzór równomiernie ułożony, a już ten na przesłanym krawacie całkiem krzywo. Wcześniej krawaty Dignito były sprzedawane w sklepie na Koszykowej przy Hali na Koszykach i wzory też nierównomierne, jakość bardzo przeciętna. Kto zajmował się zamawianiem koszuli miarowej wie, że Dignito jeździ i zdejmuje miarę do osób, które chcą taką koszulę u niego zamówić i  głownie tym osobom obwoźnie proponuje akcesoria. Większość z nich nie interesuje się tematem jak osoby z forum, nie czyta go i nawet nie zwraca uwagi na równomierność wzoru. Za cenę krawatów od Dignito jest masa ciekawszych wizualnie w różnych włoskich i angielskich sklepach @.

Nie chciałbym, aby moja wypowiedź zabrzmiała jak atak, ale chętnie dowiedziałbym się o tej masie włoskich i angielskich krawatów z grenadyny, szantungu czy jedwabiu w cenach nieprzekraczających 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 17:39, JMes napisał:

Moje doświadczenia z krawatami od @Dignito nie są dobre. Mało kto ma czas i cierpliwość aby odsyłać krawat tylko dlatego, że na zdjęciu był wzór równomiernie ułożony, a już ten na przesłanym krawacie całkiem krzywo. Wcześniej krawaty Dignito były sprzedawane w sklepie na Koszykowej przy Hali na Koszykach i wzory też nierównomierne, jakość bardzo przeciętna. Kto zajmował się zamawianiem koszuli miarowej wie, że Dignito jeździ i zdejmuje miarę do osób, które chcą taką koszulę u niego zamówić i  głownie tym osobom obwoźnie proponuje akcesoria. Większość z nich nie interesuje się tematem jak osoby z forum, nie czyta go i nawet nie zwraca uwagi na równomierność wzoru. Za cenę krawatów od Dignito jest masa ciekawszych wizualnie w różnych włoskich i angielskich sklepach @.

Dziękuję za głos w dyskusji ale NIGDY moje produkty nie były dostępne przy hali koszyki pod adresem Koszykowa 67 gdzie mieścił się butik Przemka, założyciela marki :). Pomyliłeś mnie z nieistniejącym już Nonchalant'em. Prawdą natomiast jest iż jeżdżę do klientów koszulowych ale większość z nich to stali klienci zwykle szyjący również garnitury więc coś tam chyba wiedzą. Szycia koszul nie komunikuję w otwarty sposób bo jest ono dostępne jak już wspomniałem głównie dla stałych klientów oraz tych trafiających właśnie z poleceń.

Jednak mimo wszystko bardzo dziękuję za ten anonimowy głos w dyskusji :).

O symetrycznym rozłożeniu wzoru była mowa dokładnie dwie kolekcje temu i to zostało poprawione. Jednak rozumiem typowo Polskie podejście "nie wiem, nie znam się, to się wypowiem a nóż komuś zaszkodzę" :). Swoją drogą jakieś kompleksy z tymi Włoskimi i Angielskimi legendami ;)? Nie żebym chciał zwrócić uwagę ale moje produkty również powstają we Włoszech więc w sumie chyba też się łapią na to Twoje "kup se pan lepiej Włoskie za 350"? Jak sądzisz? 

@blekit masz oczywiście rację w tym co piszesz. Chciałem po prostu w dość kontrowersyjny sposób zwrócić uwagę na różne punkty widzenia tego samego tematu. Jeśli chodzi o oglądanie krawatów w akcji, to nie każdy ma chęć, ambicję, samozaparcie czy odwagę aby coś dodać do CMDNS. Wcześniejsze kolekcje a obecne to spory skok w wielu aspektach. Jeśli będziesz miał kiedyś chęć sprawdzenia na "żywym organizmie" jak to teraz wygląda, to napisz mi PW przed złożeniem zamówienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zniżać się do poziomu dyskusji, w który próbujesz mnie wciągnąć i który tu systematycznie prezentujesz.

Kilka faktów. Przypisujesz mi to czego nie powiedziałem  "kup se pan lepiej Włoskie za 350". Przeczytaj jeszcze raz mój post! Pisałem o sklepach @ włoskich i angielskich, bo tam jest najwięcej krawatów. Sprzedawca mówił bezpośrednio, że są to krawaty Dignito, tyle pamiętam i to dobrze. Może się pomylił, tego teraz już nie zweryfikuję. Znam jednego klienta do którego jechałeś do biura w celu zebrania miary i jest ze współpracy bardzo niezadowolony. Nie wiem czy o domniemanych moich kompleksach może mówić ktoś, kto jako uważający się za profesjonalistę w sprawie szycia i akcesoriów na wszystkich sesjach występuje w ciągle tym samym garniturze, a zmienia tylko poszetki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JMes napisał:

Założyciela Dignito czy Nonchalant?

Nonchalant - miał swój butik w tamtym miejscu (Przemek) a ja Dignito (Michał) nigdy nie oferowałem w jego butiku swoich produktów . Nonchalant miał z tego co pamiętam epizod z Sartolane i chyba chłopaki coś tam sprzedawali ale nie pamięć bywa zawodna więc proszę nie traktować tego wiążąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JMes napisał:

Nie mam zamiaru zniżać się do poziomu dyskusji, w który próbujesz mnie wciągnąć i który tu systematycznie prezentujesz.

 

9 godzin temu, JMes napisał:

Nie wiem czy o domniemanych moich kompleksach może mówić ktoś, kto jako uważający się za profesjonalistę w sprawie szycia i akcesoriów na wszystkich sesjach występuje w ciągle tym samym garniturze, a zmienia tylko poszetki :D.

Pięknie się Pan nowicjusz przedstawił milionom Forumowiczów ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

 

Pięknie się Pan nowicjusz przedstawił milionom Forumowiczów ;)

Ja bym jeszcze do tego chciał dopowiedzieć "co on bierze, że takie fantastyczne historie wymyśla". Gdzieś byłem u kogoś, coś szyłem - spoko. Poproszę zdjęcie koszuli/garnituru z moją metką oraz dane kolegi bo pewnie jakoś się ten wyimaginowany klient nazywa, prawda :)? Jeśli Twój wymyślony kolega nie jest zadowolony, to chętnie z nim porozmawiam bo być może jest coś co mogę zrobić aby jednak finalnie był zadowolony. Proszę również nie mieszać moich produktów z tym co oferowane było na Koszykowej bo nie miałem z tym nic wspólnego. Jeśli kolega chce dyskutować, to poproszę konkrety a nie klasyczne "nie pamiętam ale to było tak i tak" to pamiętasz czy nie pamiętasz?

Z mojej strony koniec tematu.

@mosze umknęła mi żółta karta od moda ale w odniesieniu do tego co napisałeś - przepraszam obiecuję się poprawić :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2020 o 23:15, dblmonk napisał:

Zmawiał ktoś z Was ostatnio krawat z Viola Milano? Nie mogę się doprosić odpowiedzi od nich od ponad tygodnia i wysyłki od ponad 1,5 tyg...

Gdy zamawiałeś niestandardową szerokość, powyżej 8,5 cm to czas oczekiwania jest trochę dłuższy. Poza tym Włosi już teoretycznie we wrześniu w większości wracają z wyjazdów, ale w tym miesiącu nie działa wszystko jeszcze tak szybko. Mnie przy tym zamówieniu zdziwiła rozbieżność pomiędzy kolorem krawata prezentowanym na stronie a kolorem rzeczywistym. Porównywałem na 3 różnych ekranach. Jak oceniasz zgodność swojego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 21:21, Piotr B napisał:

Gdy zamawiałeś niestandardową szerokość, powyżej 8,5 cm to czas oczekiwania jest trochę dłuższy. Poza tym Włosi już teoretycznie we wrześniu w większości wracają z wyjazdów, ale w tym miesiącu nie działa wszystko jeszcze tak szybko. Mnie przy tym zamówieniu zdziwiła rozbieżność pomiędzy kolorem krawata prezentowanym na stronie a kolorem rzeczywistym. Porównywałem na 3 różnych ekranach. Jak oceniasz zgodność swojego koloru?

Niestety dalej czekam...akurat mam właściciela "w znajomych" i dopiero dzisiaj doprosiłem się odpowiedzi, ponieważ bezpośrednio zwróciłem się o info w sprawie zamówienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Na forum ostatnio taka posucha, że tylko dla postów @Velahrn warto wchodzić. Gratuluję krawata i recenzji. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby krawat ważyć; czy jako lekarz jesteś zdania, że regularne noszenie krawatów z półki 80-90 gr. wpływa niekorzystnie na kręgi szyjne?🙃

Ja natomiast mogę zaprezentować poniższy „leżak” z wystawy u Zaremby:

35D0342D-A26E-407D-9530-A2152EA0AE41.thumb.jpeg.442822bbf0e6ddcd94561f683eec5cbe.jpegC8B59A43-D58F-43D6-A3F4-F193FBF27B85.thumb.jpeg.cf0dd649af6078e03e74ec62a8bf8ae4.jpeg09F7D89B-2195-4168-9DAF-DD4EA0658D68.thumb.jpeg.f2e3ebf697a4660d7e5ac83f38d4976c.jpeg

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 09:08, lubo69 napisał:

Na forum ostatnio taka posucha, że tylko dla postów @Velahrn warto wchodzić. Gratuluję krawata i recenzji. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby krawat ważyć; czy jako lekarz jesteś zdania, że regularne noszenie krawatów z półki 80-90 gr. wpływa niekorzystnie na kręgi szyjne?🙃

Ja natomiast mogę zaprezentować poniższy „leżak” z wystawy u Zaremby:

 

Ludzie noszą znacznie cięższe rzeczy na szyi (złote łańcuchy, stetoskopy) bez negatywnego wpływu na kręgosłup. Przeszukałem nawet pubmed, ale baza milczy na temat wpływu noszenia rzeczy na szyi na nasze zdrowie.

Krawat zważyłem, bo wydawał mi się bardzo lekki. Jak się okazało, tylko wydawał, bo, jak napisałem post wyżej, ma on wagę typową dla 3-folda.

Z ciekawszych rzeczy, ważę różne rzeczy, które kupuje, np. kaszmirowe szaliki, żeby zobaczyć, czy te tańszą są też lżejsze (tak, często zauważalnie są)...

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.