Skocz do zawartości

Krawat, krawaty, poszetki, dodatki - cena \ styl \ jakość


Mateusz3M

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Na przykład tiestore

Jedynie to musiałbyś podjechać do nich do zakładu w Warszawie, albo się spytać telefonicznie/napisać maila, czy mają od ręki.

Co do jakości to w podforum "przewodnik miejski" masz opinie na temat jakości, ja z swojej strony i posiadania kilku krawatów napiszę: jakość dobra, ładne robi się łezka (z automatu przy wiązaniu).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 11:47, Velahrn napisał:

Budżet?

Do 500, aczkolwiek to już z góry wydaje się być przesadzony budżet.. kiedy tani poliestrowy garnitur dwuczęściowy można za takie pieniądze dostać.  Cóż dziwny mamy rynek. 

Szukam coś tego typu: Ciemnogranatowy krawat drukowany w białe groszki (tiestore.pl)
Znajdę coś lepszego na już czy brać? :)

W dniu 17.09.2022 o 15:58, lubo69 napisał:

https://www.violamilano.com/product/classic-dot-selftipped-woven-silk-jacquard-tie-navy-white/

Także inne podobne modele, m. in. grenadyna, inne kolory i rozmiary kropek.

Podoba mi się, czuć jakość. Natomiast potrzębuję z możliwością szybkiej dostawy. Tutaj raczej trzeba liczyć w tygodniach. Zapisuję na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo - jeśli ktokolwiek to jeszcze pamięta - organizowałem bodaj trzy edycje forumowej tzw. paczki, wymiany krawatów. Krawaty o szerokości 9,5 cm każdy chciał oddać, ale nikt nie chciał wziąć…🙂 No, ale może to inne czasy były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Chciałbym się do Was zwrócić o pomoc w doborze kolorystyki i wzorów muchy i poszetki do garnituru jak na zdjęciu poniżej. Od dłuższego czasu szukam jakiegoś pasującego do siebie duetu, ale za chiny nie potrafię nic skomponować co by krótko mówiąc siedziało... W jakie kolory/zestawienia warto byłoby uderzać? Będę wdzięczny za każdą propozycję!

Dla ścisłości, bo zdjęcie nie do końca oddaje kolorystykę - garnitur jest czarny w kratę w kolorze butelkowej zieleni ;)

Screenshot_8.thumb.jpg.fef174f80957bb488e2d856393e226d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wygląda na to, że na rynku krawatów bespoke w Polsce (konkretnie w Łodzi) nieśmiało pojawia się nowa marka - tak nieśmiało, że nie ma jeszcze nazwy🙂

Dostałem do testów naszyjnych 3 egzemplarze.

10D456E7-C8F1-4721-A97A-8EC918996B1C.thumb.jpeg.f3d95c91a9be1b89c416b914364e01af.jpeg

Kobaltowy wełniany,m, pozostałe wełna/jedwab/len Loro Piana Summertime. Wkład wiskoza. Edit: od producenta: kobaltowy H&S s'150 w srodku welna/wiskoza 80/20 gramatura 220 gm, w zielonym jest podwojnie wiskoza 100% 320gm, a w szarym oba warianty.

Jak to w bespoke, można wskazać nie tylko materiał, wypełnienie, wymiary, ale nawet kolor rygielka. Krawaty są oczywiście nieformalne i tak też są wykonane. Jak dla mnie, pierwszy ma za lekkie wypełnienie, drugi optymalne, trzeci trochę za ciężkie. Oczywiście wszystko można ustalić. Terminy rewelacyjne, przy czym nie wiem, czy będzie to regułą; jest jednak szansa na to, że jeśli teściowa zadzwoni w piątek wieczorem i zaprosi na niedzielny obiad, a jedyny krawat jest w pralni po zeszłotygodniowej epickiej imprezie ze szwagrem i jego stażystkami, uda się coś na cito zamówić z odbiorem osobistym w niedzielę w południe.

Kontakt: Kolega @preux

BEB751BB-AFE5-40AD-B860-81AD97C834E0.thumb.jpeg.f26cee76769387f8a04d4c5f24f255fd.jpegA747F1AE-80C8-463A-9D5D-5F422C371536.thumb.jpeg.602ce219b662197a2fe59f30a8e95b9d.jpeg78CC30E9-570B-4F4C-8A83-7A0A75FC06EE.thumb.jpeg.92ca209ef36ffe43253dfc213f99dc2d.jpeg790D7A7C-283B-4EB8-BF01-3F792E70BBC2.thumb.jpeg.510957c6135f9f0dadfde2ca3185bab1.jpeg
edit: najważniejsze: wiążą się bardzo dobrze, szczególnie ten szary. Są też off the rack, ok. 30 modeli, ale wszystkie dla wysokich (156 cm - to nie wzrost nosiciela, tylko długość krawata).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.