Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

No to sam sobie odpowiem a może i innym się przyda.

Dostępne kolory museum calf: gold, dark brown, plum (zamiennie jak się okazuje nazywany przez Vass'a także bordeaux choć znalazłem zdjęcia na których buty opisane jako bordeaux museum calf są o wiele bardziej czerwone/malinowe niż plum), grey, green, walnut, blue (nie zawsze wszystkie są dostępne od ręki np. obecnie blue i walnut będą dopiero w połowie listopada) .

Poniżej zdjęcia:

plum (bordeaux):

412860181_museumcalfplum.thumb.jpg.f8dcaa8ce31177f734075d4f1ffc7b08.jpg

dark brown:

115373014_museumcalfbrown.thumb.jpg.f6c6f99cce778a09ff914e3e84fd42ff.jpg

grey:

1064668844_museumcalfgrey.thumb.jpg.cde031883500c7e7c664f65f4722cbe5.jpg

gold:

2132611118_museumcalfgold.thumb.jpg.cd3b6a937010ebfa05757c9237b54006.jpg

I jeszcze takie dodatkowe info odnośnie kolorów: The colour is unfinished, it gets a much deeper shade when it’s finished as a shoe!

Tutaj właśnie przykład bordeaux … może to tylko kwestia zdjęcia i to faktycznie jest plum.

vass-bordeaux-museum.thumb.jpg.45c80407342d911c63506e496880081b.jpg

Edit.

Dostałem wyjaśnienie, że na powyższym zdjęciu to jednak nie jest museum calf a po prostu bordeaux calf leather (choć jak widać w opisie jak byk stoi museum :) ). Szkoda w sumie bo miałem nadzieję na taki wiśniowy color museum.

Za to gdyby kogoś interesowało to zielony jest praktycznie czarny (mam tylko zdjęcie gotowego buta ale nawet nie wstawiam bo po prostu jest czarny)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 mam pytanie odnośnie Twoich trzewików. Z tego co pamiętam wszystkie masz na skórzanych podeszwach. Jak Ci się to sprawdza zimną (woda, sól, poślizg)? Większość zamawia jednak dainite i to pewnie bezpieczniejsza opcja. Mam dylemat bo podoba mi się skórzana ale boje się jak ona znosi warunki zimowe.

A drugie pytanie mam do Ciebie odnośnie kopyta. Mamy dość podobne wymiary stóp jak pamiętam. Zamawiasz trzewiki na P2 (choć półbuty na F). Czy to wynika z tego, że P2 bardziej Ci się podoba na trzewikach czy ze względu na lepsze dopasowanie (więcej miejsca)? Myślę o trzewikach na F ale właśnie boję się, że będą zbyt ciasne - trzewiki potrzebują nieco więcej miejsca w środku (grubsza skarpeta czy choćby ze względu na izolację termiczną). Półbuty mam 2 pary na F i są dobre, obłożyny się schodzą i nie cisną (no zależy od dnia czasem cisną jak stopa spuchnięta ale są nowe jeszcze mało rozchodzone) ale są tak dopasowane (zarówno na szerokość w palcach jak w podbiciu), że jakby były 2 mm węższe to już byłoby źle. Być może jednak w trzewikach jest więcej miejsca niż w półbutach przy tym samym kopycie i rozmiarze?

I na koniec pytanie do wszystkich. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kopytem S. Nie widziałem, żeby ktoś się chwalił. Myślałem o U na półbuty ale boję się, że nawet jak wezmę o 0,5 rozmiaru większe to mogą być za wąskie w palcach. K o ile doczytałem jest jeszcze węższe więc odpada. Ale S wygląda bardzo podobnie jak U a z opisu wynika, że jest dłuższe i jest wyższe w podbiciu. Ale jak z szerokością? Jakieś odniesienie do F albo U? Ktoś coś?

Edit. Czy Vass robi buty w innych tegosciach np kopyto F w G? Jaka jest wtedy różnica w wymiarach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos jestem na wyjeździe i nie porównam bezpośrednio , więc tak z głowy. Kopyto P2 jest, jak dla mnie, idealne do trzewików. Wystarczająco pojemne i o ładnym, w miarę dynamicznym kształcie. Sprawdziło się u mnie zarówno w modelach typu derby jak i w parze balmorali. F jest nieprzewidywalne. Raz jest o.k, raz ciasnawo. Jest przy tym dłuższe, wiec ma też inne proporcje. Przy trzewikach miałbym obawy, że wsunięcie w nie stopy będzie  awykonalne (przez podbicie np.) 🙂. Jeżeli nie masz problemu z półbutami na tym kopycie i podoba się Tobie jego kształt, to nie widzę przeciwwskazań. Nie kombinowałbym z większym rozmiarem. Można za to rozważyć większa tegość, np. dla grubszej skarpety. Do dopytanie na etapie uzgadniania szczegółów zamówienia. 

Edit: i jeszcze o podeszwie. Rotuję buty w zależności od warunków . Moim zdaniem podeszwa w Vassach jest bardzo dobrej jakości, a w połączeniu z metalową żabką wydaje się niezniszczalna i świetnie się prezentuje. Cudów jednak nie ma. Jak jest ślisko lub miałbym biegać w deszczu/śniegu wybieram  Islay bądź Aldeny na commando 🙂. Jak będziesz skazany na pokonywanie większych odległości w różnych, nieprzewidywalnych  warunkach, pomyśl o „fabrycznym” dainite, względnie „fabrycznej” zelówce. Koledzy brali w ramach naszych zamówień takie opcje, więc może przedstawią opinię. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

chciałbym prosić o pomoc w doborze rozmiary butów Vass na kopycie U oraz F.

Dla porównania w Loake seria Export Grade (według strony Loake jest to kopyto Tower) noszę rozmiar 7, który od początku jest dla mnie super wygodny, jedynie przy mocnym związaniu, kiedy przyszwa całkiem się schodzi czuję uścisk w podbiciu, więc chodzę z delikatnym V. Jednak myślę, że przy dłuższym użytkowaniu (buty nosiłem do tej pory <10 razy) jest szansa, że buty trochę sie rozejdą.

Dodatkowo rozmiar 7 mam również w butach TLB na kopycie Oliver F - jednak te mody są całkiem nowe i mierzyłem je tylko raz po zakupie, lecz na pierwsze wrażenie wydawały sie w dobrym rozmiarze.

Z góry dziekuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Servetch said:

Kopyto U zazwyczaj pasuje 0.5 rozmiaru mniejsze.

Noszę rozmiar 8 dla yanko 915 / loake capitol. U wybrałem 8, F 7.5.

Dzięki za odpowiedz ale piszesz żeby brać 0.5 rozmiaru mniejsze dla kopyta U, a potem ze kupiłeś w tym samym rozmiarze, wiec chciałbym dopytać czy nie pomyliłeś się z kopytem F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jesteśmy w trakcie dogrywania zamówienia grupowego butów u Vassa. Istnieje możliwość dołączenia. Jeżeli ktoś jest chętny, to proszę o kontakt w wiadomości prywatnej. Konkretne specyfikacje butów zbieram do 20 listopada - szczegóły w wiadomościach prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę doczekać się na odpowiedź z Budapesztu a czas doprecyzowania zamówienia nagli.

Chciałem wprowadzić korektę wymiarów, skoro jest taka możliwość.

Jaka jest różnica w wysokości podbicia między F Vassa a C&J 341, 348?

Dodam, że kopyta C&J są dla mnie mocno przylegające a obłożyna zeszła się tylko w butach zamszowych

w pozostałych mam V od jednego do dwóch centymetrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Proszę o pomoc z identyfikacja modelu trzewików Vassa. Trafiłem kiedyś na eBayu na ofertę trzewików o wyglądzie niemal identycznym jak Galway od Edwarda Greena. Cos jak poniżej. Czy one maja swoje oficjalne nazwy, czy większość robiona jest na zasadzie MTO ? Czy ten but ma jakiś numer katalogowy, który ułatwia poszukiwanie konkretnego modelu ?

 

galway.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.