Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wuj napisał:

Czy akcja gmto jeszcze trwa? Można się dopisać?

pytających o żabki uprzedzam: mogą rysować buty drugiej stopy. 

Tak, choć "nabór" już zamknięty. Jednak jeden z chętnych zrezygnował więc jest miejsce. Po więcej szczegółów zapraszam na PW.

58 minut temu, FONos napisał:

Możesz przybliżyć co to za rozwiązanie tzn. kiedy warto je stosować?

Jest to dodatkowe wsparcie dla stóp, które cierpią na płaskostopie poprzeczne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie kojarzę takiego tworu. Proponuję napisać do Vassa ( na mail sklepowy), z odpowiedzią bywa różnie, albo podaj nam jakim rozmiarem jesteś zainteresowany, to może ktoś z nas pomoże. Ja np. mogę pomierzyć swoje w rozm. 42. Mam w „kolekcji” egzemplifikowane kopyto F, P i P2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tanatos70 napisał:

Nie kojarzę takiego tworu. Proponuję napisać do Vassa ( na mail sklepowy), z odpowiedzią bywa różnie, albo podaj nam jakim rozmiarem jesteś zainteresowany, to może ktoś z nas pomoże. Ja np. mogę pomierzyć swoje w rozm. 42. Mam w „kolekcji” egzemplifikowane kopyto F, P i P2.

O bardzo proszę. Ja mam 27.2cm stopę i noszę 7,5, 8 uk (42). Jakbyś mógł pomierzyć też swoją stopę długość i tęgość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎02 o 20:00, 50groszy napisał:

O bardzo proszę. Ja mam 27.2cm stopę i noszę 7,5, 8 uk (42). Jakbyś mógł pomierzyć też swoją stopę długość i tęgość 

Ja mam podobnie 27,3...27,5 i nosze 8 uk. W  Warszawie przymierzysz Vassa F i K u Zaremby. F mi pasuje 8, K chyba brałbym 8,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@50groszy. Moja lewa stopa (zbieżność z tytułem filmu. J. Sheridana nagrodzonym Oskarami przypadkowa), która jest większa i stąd kluczowa w wyborze:

dł. 27,6 cm, szer. 10,5 cm, obwód (wysokie podbicie) 25 cm.

P2 i F noszę w rozm. 42. Wymiary mogę podać w obecnej chwili tylko  dla P2 (dwie pary na F mam w kartonach na strychu):

dł. wkładki- 28,5 cm, zewnętrzne wymiary podeszwy- dł. 30 cm, szer. 10,7 cm.

Zarówno na kopycie P2 jak i F jest miejsce w podbiciu. F jest lekko ciaśniejsze i bardziej dynamiczne. Teoretycznie F w rozm. 42 powinno być dla Ciebie O.K. Przy P2 może być dobre 41,5. U mnie przy rozm. 42 jest jeszcze mały zapas. No, ale to musiałbyś rozpoznać organoleptycznie, bo może być różnie i np. będzie Tobie tych 2 mm brakować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie wiem w czym zachwyt nad Vassem, który jakby nie było jest 2 razy droższy choćby od Yanko. Właśnie przyszły do mnie monki od Zaremby  
https://zarembabespoke.com/pl/product/vass-shoes-double-monk/.

Pierwsza ocena -Skóra w niczym nie ustępuję od Yanko -które posiadam ,bynajmniej ja nie widzę różnicy. Jedyny plus to za podeszwę ,bo sprawia wrażenie solidniejszej lepszej chodź nie obyło się na niej o jakieś drobne dziurki foto niżej ,co i tak nie umniejsza moje pierwsze wrażenie.Kopyto F jak dla mnie bez szału nie dlatego ,że jak dla mnie może odrobinę za wąskie ale nie zwala.Osobiście  915 od Yanko zdecydowanie ładniejsze. Rozmiarowo podobne. Nie wiem jak jest u was z kupnem bezpośrednio od Vasa ale tak. W kartoniku dwa woreczki beżowe -krótko pisząc brzydkie i o gorszej jakości od Yanko. But zapakowany luzem bez żadnych wypełnię w postaci  np papieru itp czyli jak paczka zgnieciona but razem z nią.W żaden sposób nie zabezpieczona. Moje wnioski. Nie są wart swojej ceny nawet tej którą dałem czyli 1750 zł a już nie mówiąc o 2500 zł kosmos jak za taki but. Odnosząc się do Yanko mam na myśli nie wychwalanie ich ale takie właśnie posiadam. Byłem ciekaw jak jest u Vassa.

 

Rozmiar 42 u Vassa w F chyba ciut ciaśniejszy nić w 42 na kopycie 915 w Yanko,minimalnie chodź moje wrażenia są zbyt wczesne bo zakładając że będę je zwracał nie chciałem ich jakoś katować.Co do oceny jakości też bazuję na pierwszym wrażeniu nie na dłuższym użytkowaniu i być może moja ocena jest chybiona.   

 

32169249_2062582814017652_8253571140132274176_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Daj Panie spokój, mam i Edwardy Greeny, też nie zwala, trza samemu
Mistrzu jak mi powiesz , że te kopyto f od vassa jest ładniejsze aniżeli 915 od yanko to pozdrów swoje zielonki na bazarku xd . Podkreślam to jest moje zdanie nie robi żadnego wrażenia najwyraźniej żadnego przeskoku strasznego nie ma. Swoją drogą Monki od shoepassion skóra w nich jest zdecydowanie miększa z kolei vass i yanko na tym samym poziomie czyli twarda.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@50groszy przecież wygląd kopyta (Vass ma ich kilka!), kolor itp., to rzeczy względne i nie one decydują o cenie a np. jakość materiałów czy brak sztucznych usztywniaczy, których w Yanko i wszystkim innym w tej cenie niestety pełno. Poza tym na tym poziomie to zaczyna się snobizm ;) można kupić Picassa za miliony albo coś współczesnego za kilkadziesiąt złotych ... a przecież ani jakość ani wygląd nie decyduje tu o cenie a swego rodzaju marka :) Zawsze można też trafić piękne Baty które święcą triumfy w JBMDNS :) więc po co przepłacać za Yanko? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wodzu napisał:

W dzisiejszych czasach to tylko trole potrafią rozruszać zastygłe wątki...

Ja tam tego kolegę mam od bardzo dawna na liście ignorowanych (trafił tam jako jeden z pierwszych!), niestety widzę od czasu do czasu jego posty bo ktoś je cytuje :( Zdaje się, że to już któreś z kolei konto kolegi, wcześniejsze to były bodajże "sznurówka", "robert_mal" i jeszcze parę innych. Wszystkie poprzednie dosyć szybko były banowane, niestety to od bardzo długiego czasu się utrzymuje. Na miejscu moderatorów już za sam brak poszanowania jakichkolwiek zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji kasowałbym jego posty. Do tego dochodzą jeszcze posty bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej, często naszpikowane emotikonkami w stylu "xD" i atakami personalnymi...  aaa no i jeszcze powtarzające się z kolejnych kont próby sprzedaży używanych butów.

Przepraszam za OT, musiałem się wyżalić. Moderatorzy pewnie oleją - jak zwykle. 

Żeby OT nie był całkowity - byłem na majówkę w Budapeszcie, przy okazji zajrzałem do obu sklepów Vassa. Planowałem kupić czarne austerity brogues na kopycie F. Niestety ten model buta na zdjęciach wygląda o wiele lepiej niż w rzeczywistości i zrezygnowałem z zakupu. Chyba wyleczyłem się z austerity brogues...

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.