Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 123 napisał:

Mam ADP Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria, chciałbym coś jeszcze z ADP na lato. Co byście polecili ?

Ja mam Ginepro di Sardegna i Cedro di Taormina - oba bardzo lubię i polecam. Do koszuli i marynarki super mi pasuje Colonia Intensa.

Nie polecam Bergamotto, Arancia i Fico, bo wg mnie są zbyt damskie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś okazję przetestować i porównać ręka w rękę Aventusa i Mancera Cedrat Boise? Wiem jak pachnie Aventus, ale nie spotkałem nigdzie na żywo Mancery. Słyszałem opinie, że Mancera jest nawet dla niektórych lepsza, no i różnica w cenie jest czterokrotna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś, co będzie ręka w rękę podobne do Aventusa, to raczej nie będzie to Cedrat Boise. Określiłbym to tak - zapachy są z tej samej kategorii, ale już zarówno owocowe otwarcie (w Cedrat bardziej cytrusowo-słodkie, dla mnie mocno chemiczne w odbiorze) jak i rozwój zapachu (idzie w kierunku dość ciężkiej, zbitej bazy) mocno odróżniają te dwa zapachy. O wiele lepiej charakter Aventusa oddaje takie L'Aventure (nawiasem, cena jeszcze lepsza niż na Mancerę), jeśli jednak szukasz czegoś co przy porównaniu ręka w rękę będzie bardzo podobne do Aventusa, to zdecydowanie Pineapple Vintage Intense. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 00:48, Tanatos70 napisał:

Taki "tikejowy" zakup w ciemno. Tytoń, goździki, jakieś zielsko + apteczny zapach z dzieciństwa- syrop na kaszel lub płyn do płukania paszczy. Początkowo rozczarowanie, ale z czasem polubiliśmy się. Ciekawie się na mnie układa: 

B7B6D2E6-91C8-4621-A3FA-719E83C405E5.thumb.jpeg.d5a8adfc1933ee81bef59232946f6c26.jpeg

Kupiłem 3 dni temu i zastanawiam się czy otworzyć 😉 jak z trwałością i z projekcją? Unisex w którym kierunku? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ADP Blu Mediterraneo Chinotto di Liguria, chciałbym coś jeszcze z ADP na lato. Co byście polecili ?

Ja się nie zgodzę z @Żorż Ponimirski i pochwalę Arancię. Od jej w sumie dość przypadkowego zakupu zaczęła się moja znajomość z AdP. Chłodna, wytrawna pomarańcz, idealna na temperatury 20+. W zimniejsze dni nie testowałem, ale podejrzewam, że zniknie.
Poza Quercią zainteresowałem się dość niedawno Colonią, aż dziw, że tyle czasu ją omijałem... wizyta na lotnisku i „małpka” w zestawie już jest, większe siostry w drodze :)
d53eef577b5a26235603904f1068e524.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfumy (zapach, trwałość, projekcja) to jedne z najbardziej subiektywnych odczuć z jakimi się spotkałem. Potwór (AdP Oud), który na mnie siedzi 12+ h na innych znika w 2-3. Arancia dla mnie przyznam bez bicia pachniała unisex w stronę bardziej kobiecą i chętniej bym je kupił żonie. Co nie znaczy, że nie są ładne na swój sposób. W liniach niebieskiej i złotej trzeba uważać na trwałość - zwykle bardzo nikłą. Colonia Intensa jest całkiem niezła do biura, pod krawat i siedzi z 5h co jak na AdP jest niezłym wynikiem. Ginepro znika szybciej, ale w sumie sama nuta jałowca i liścia laurowego jest dość rzadko spotykana i zwraca uwagę przez pierwsze 3-4h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tanatos70 napisał:

@Holllys Projekcja i trwałość przyzwoita. Raczej męski, ale kobieta też się w nim odnajdzie jeżeli zaakceptuje to kontrowersyjne połączenie kompotu z gruszek i starej fajki. Zapach nie należy do łatwych, ale jak już kupiłeś i powiedziałeś "A" to...

Dziękuję 😉kompotem z gruszek i fajką przekonałeś mnie, żeby zostawić🤣 lubią mnie takie zapachy (mam też, podobnie jak Ty widzę La Yuqawam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo, przechodząc wpadłem w niszę nisz wypełnioną earl grey z czarnym pieprzem, a według znawców... 

W skład zapachu wchodzą takie nuty jak, cynamon, goździk (przyprawa), imbir, kardamon, pieprz, czarna herbata, mleko, kakao, róża, wanilia, piżmo i skóra”

Strasznie dziwny i złożony zapach, który bardzo mi przypasował.

Baruti Chai

402D99CA-9290-4DAA-B280-E03B1B242F89.jpeg.680693c5384ec7a927cc3525aa505609.jpeg

4353C112-3878-4045-979A-5638735438FF.jpeg.b8adc553e4c850a705435689d2331554.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xkoziol napisał:

Coś podobnego do Tom Ford Tuscan Leather dla amatora niechętnego do wydania 8 stów to...?

Rasasi Al Yuquawam, Acqua Di Parma Leather, Tom Ford Ombre Leather w kolejności podobieństwa. Rasasi jest w dobrej cenie na prostezakupy.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się osiągnąć stan pożądany z AdP. Poza większą Colonią szukałem czegoś mocniejszego. @Żorż Ponimirski wspominało Intensie, mnie bardziej przypasowała Assoluta - mocna, ale równocześnie bardzo świeża, cytrusowa. Szkoda, że relatywnie ciężka do kupienia. Niewiele brakowało, a zrezygnowałbym z zakupu stacjonarnego, gdyż wyszło, że promocja online nie obowiązuje stacjonarnie, gdzie jest inna itd, na szczęście sprzedawca hojną torbą próbek AdP przekonał mnie, że nie warto rozdzierać szat o jakieś 30 zł
b1f1468eacb356b9cb10fee398353d18.jpg
Natomiast od momentu pierwszego zainteresowania Colonią już wiedziałem, że muszę upolować zestaw „maksymalnie tradycyjny”, szalenie nieporęczny w podróży i stwarzający ryzyko konfiskaty na lotnisku jako „piekielnej machiny miotającej”. Udało się, paczka z odległego kraju doszła i oto jest. Duży szacunek dla AdP, że oferują coś takiego:
c6fd474bfb150c4aadc255457de0373c.jpgbbcb07b94ca9c1a1740a1facbb3f44b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tanin napisał:

Powiem szczerze, że z moich „doświadczeń zakupowych” zjawisko, gdy marka w bardzo krótkiej promocji różnicuje ją pomiędzy kanały sprzedażowe jest bardziej, niż rzadka. Ale każda marka ma swoje techniki

Zamawiając w SMYK-u online z odbiorem w sklepie fizycznym SMYK, produkt może być znacznie tańszy niż ten sam towar w tym samym sklepie fizycznym kupiony "od ręki". Po prostu wychodząc na zakupy trzeba dzień wcześniej poklikać w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.