Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy używa ktoś V&R Spicebomb Extreme i może się podzielić wrażeniami? Szczerze mówiąc kupiłem w ciemno i jest jakiś taki... młodzieżowo-dyskotekowy łanmilionowo-invictusowy. Ma przy tym bardzo dobre parametry i jest ogoniasty jak się przejdzie, ale spodziewałem się trochę poważniejszego zapachu na jesień. Trochę się obawiam, że użyję go trzy razy do roku jak wyjdę na market świąteczny w trzaskający mróz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 12.11.2020 o 11:09, roter6 napisał:

:)

Jeden z moich ulubionych

35001794-0027-4A3D-9637-5CF71BC4E502.jpeg

Ja nakupiłem próbników jak głupi, męskich i damskich, Między innymi Back Afgano i Duro. I jestem ZAWIEDZIONY. To jednak nie dla mnie. Żona woli jak pachnę "czystą gorzała"  w ostateczności "starą wodą kolońską".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mała edycja, zmieniam trochę zdanie co do Black Afgano utrzymuje się naprawdę długo, moja szanowwna małożona spryskała nim toaletę i zapach nie cholery nie chce opuścić płytek już prawie tydzień; NIESAMOWITE, też sobie zadałem może się choć trochę polubimy  bo toaleta pachnie "stylowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ostatnio zachęcony wpisami w tym wątku i recenzją na sabbathofsenses zakupiłem próbkę BA od Nasomatto i Fantomasa. W BA zakochałem się po kilkunastu minutach i obecnie to mój podstawowy zapach na te chłodne miesiące. Cały czas łapię się na tym, że zapuszczam nochala pod koszulę celem zapewnienia sobie olfaktorycznych uniesień ;) W lato raczej odpada, chyba że na jakiś dynamiczny, chłodniejszy wieczór ;) Fantomas, jak słusznie zauważyła Klaudia, przyszedł z  ciastem. I to takim jakiego nie lubię, więc został wyproszony w trybie instant. 

Zamówiłem próbki Duro, Silver Musk, Blamage i Pardon. Zobaczymy czy Allesandro mnie jeszcze czymś z Nasomatto ujmie. Sprawdzę też jego markę Orto Parisi. Lecą wszystkie, które były dostępne: Viride, Bergamask, Boccanera, Brutus, Megamare, Seminalis, Stercus, Terroni. Jak obwącham, dam znać :)

Z niealesandrowych wziąłem jeszcze próbki CREED Aventus EDP, Terre d'Hermes, Amouage Interlude też zachęcony dobrymi opiniami w tym wątku. Zobaczymy czym to pachnie :)

IMG_20210201_212731_578.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Panowie, od jakiegoś czasu poszukuję nowego zapachu. Perfumy których używam od zawsze to Gucci Guilty Absolute, ale niestety w klasycznych perfumeriach na próżno szukać czegoś podobnego. Dodatkowo, zapachy z życia wzięte które uwielbiam, to mydło dziegciowe i marihuana. Prośba o polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bluegrass napisał:

Panowie, od jakiegoś czasu poszukuję nowego zapachu. Perfumy których używam od zawsze to Gucci Guilty Absolute, ale niestety w klasycznych perfumeriach na próżno szukać czegoś podobnego. Dodatkowo, zapachy z życia wzięte które uwielbiam, to mydło dziegciowe i marihuana. Prośba o polecenia :)

Masz wyżej black afghano. Nie wiem, jak pachnie mydło dziegciowe, ale smarem czuć od montale dark oud - jeśli podoba Ci się gga, to i mdo będzie się nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie czy któryś z  zapachów Polo Ralph Lauren godny jest uwagi? Polecacie któryś z nich? Nigdy się nimi nie interesowałem i jak była okazja to nie przyszło mi do głowy żeby je przetestować. Moje pytanie wynika stąd, że chciałbym jakoś zutylizować dodatnie saldo na Zalando; z oferty odzieży i butów nic mnie nie zaitetesowało, więc pomyślałem, że może jakieś perfumy - padło na PRL bo mają chyba wszystkie wersje. 

Dzięki za zaintetesowanie.

Daniel

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

Chciałem wypróbować kilka wspomnianych tu zapachów i na "pierwszy ogień" poszły głównie polecanki od Sz. Pana @Żorż Ponimirski. Jest to w zasadzie moje pierwsze zetknięcie z... nazwijmy to "zapachami z wyższej półki", więc ciężko będzie mi szczegółowo opisać wrażenia. Mam nadzieję, że uda się Wam odpowiedzieć na moje pytania.

Acqua Di Parma:

1. Colonia Essenza - świetny, trwałość średnia, dobra projekcja
2. Mirto Di Panarea - wraz z Oud mój ulubieniec, podziękowania dla @Tanatos70, trwałość niska/średnia, dobra projekcja
3. Oud - cud, miód i orzeszki, trwałość średnia/dobra, dobra projekcja
4. Leather - lubię, choć wolę jednak Colonie Essenze, trwałość średnia, dobra projekcja
5. Quercia / Yuzu - nie przypadły mi jakoś do gustu, Yuzu zdecydowanie damski.
6. Colonia Futura - ciekawy, choć bardziej podobał mi się Red Vetiver od Montale.

Montale

1. Red Vetiver - mój pierwszy kontakt z wetywerią i okazało się, że bardzo lubię, choć chciałbym znaleźć coś trwalszego.

Pytania:

Jako że nie mam doświadczenia z perfumami, to mam kilka pytań odnośnie ich parametrów oraz ewentualnych propozycji do wypróbowania. Pierwszą moją taką zagwozdką jest trwałość i projekcja zapachu - na przykładzie najmniej moim zdaniem trwałego Mirto:

Jeżeli psikam się o 7:00, w okolicach 10-11:00 przestaję wyczuwać go w powietrzu (biuro), ale o 20:00 jeszcze przed myciem jak przyłożę nosa do miejsca aplikacji, to wciąż czuję ten zapach, a na ubraniach to myślę, że kilka dni by się utrzymało (wiem, że spokojnie trzyma 24h). Jak oceniać tę trwałość? Chciałoby się, żeby projekcja dla osób znajdujących się w niewielkiej odległości utrzymywała się przez przynajmniej pół dnia.

Generalnie ze wszystkimi wymienionymi tutaj perfumami było podobnie, część trochę dłużej. Oczywiście jestem świadom, że po pewnym czasie zapach przestaje być wyczuwalny dla właściciela, ale otoczenie wciąż może mieć wrażenie dobrej projekcji. Niestety nie miałem możliwości we wszystkich przypadkach zapytać osoby trzeciej czy coś jeszcze ode mnie wyczuwa o danej porze, więc moje wrażenia mogą nie odzwierciedlać faktycznej trwałości.

Kolejne pytanie, a raczej prośba - jeżeli ktoś zna te zapachy, które mi się spodobały, to prosiłbym o polecenie czegoś podobnego (ale nie w cenie 1k zł za 100ml 😅), bym mógł chociaż przetestować trwałość.

Z góry dziękuję za pomoc. ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rano użyłeś, a po paru godzinach nic nie czujesz w powietrzu, ale wieczorem po przyłożeniu ręki czuć, to obca osoba z pewnością je poczuje. Perfumy więc są dobre.
Martwił bym się o zapachy, których nie czuć po przyłożeniu miejsca 'wypsikanego' do nosa po paru godzinach. 
Jeżeli chcesz wydłużyć czas projekcji, to aplikuj perfumy jak wspomniałeś na ubrania, dobre zapachy czuć tam tygodniami. 
Mój ulubiony przykład to szalik, który rzadko prany pachnie rewelacyjnym miksem aromatów, mam dosyć dużą kolekcję.

Acqua di Parma, nie pomogę, ale Red Vetiver to oczywisty zamiennik Hermes Terre d Hermes, możesz tu sprawdzać, notabene bardzo uniwersalny, biurowo-dzienny, dżentelmeńsko-męski zapach, świeży i oryginalny.

Nie pamiętam dokłądnie zapachu, ale wiem że to mocny męski wetiver w starym stylu, dla bardziej dojrzalszych panów: Guerlain Vetiver.
W lżejszym wydaniu mogę ci polecić Toma Forda, Grey Vetiver, tylko nieco chyba ostatnimi czasami zdrożał, wersję EDP, bo jest też woda toaletowa, lecz parametrami nie powala.

Jeżeli byś chciał przetestować, gdybyś był w okolicach Quality, to jeszcze mój ulubieniec- Creed Original Vetiver-intensywny mydlany wetiver, ale to już zbliża się do twojej górnej granicy.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Jeśli nie umiesz zrobić sobie listy zapachów do sprawdzenia po składnikach ani nie chcesz zdawać się na rekomendacje obsługi w perfumerii, to otwórz sobie basenotes albo fragranticę. Tam oceniający zapach, odnotowują, na jaką porę roku on się najbardziej nadaje. I z tych, które wyskoczą wybierz kilka, które będą dostępne w odwiedzanej przez Ciebie perfumerii i mają w składzie składnik, który lubisz. Następnie sobie je sprawdź w perfumerii. Jeśli kupujesz przekaz marketingowy wokół perfum niszowych/butikowych, to możesz sobie dodatkowo poczytać, czy to zapach inspirowany Napoleonem Bonaparte, hippisami, czy kimtam jeszcze i dokonać selekcji także pod tym kątem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięło mnie na sentymenty z lat 90tych, gdy kupiłem na promie stena line w sklepie bezclowym hogo boss dark blue. Teraz widzę że na allegro są jako testery, czyli pewnie podróby wyczuwalne przez 2 minuty. Czy ktoś z Was ma sprawdzony sklep gdzie mogę go kupić w oryginale? Tamten pamiętam że trzymał się cały dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.