Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, koko93 napisał:

https://www.douglas.pl/Dla mężczyzny-Dior-Dior-Homme-Sport-Sport_product_956063.html

nie widzę informacji z jakiego roku jest na stronce ...

 

Te są z 2017/18. Wersja 2012 nie jest już oficjalnie dostępna, ale bywa jeszcze widziana na portalach aukcyjnych czy na perfuforum, moim zdaniem warto odrobinę do nich dopłacić. Podobne w klimacie są Acqua Di Parma Cedro di Taormina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Velahrn napisał:

Cześć.

Szukam perfum, które by pachniały w tym klimacie, co whisky z Islay - ktoś może coś doradzić? I odpowiadając na pytanie , tak, rozważałem, aby się skropić Laproaigh, ale odrzuciłem tę opcję jako zbyt ekstremalną :).

Ciężko chyba zaleźć coś fenolowo-dymnego, ale może drzewno-dymny Bentley Absolute, może drzewno-wetyweriowy Encre Noire? Nie wiem co by tu jeszcze, z trudnych jest Gucci Guilty Absolute, ale to ciężki zawodnik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, koko93 napisał:

Poza douglas jakiś tańszy, sprawdzony sklep polecicie ? 

Polecam wyszukiwarkę cen w sprawdzonych perfumeriach tj https://www.perfumomaniak.pl/Home/Results?criteria=R7eMAy1Zt%2FCijUlB5LfNxw%3D%3D

Ja ze swojej strony zakupów dokonywałem w perfumeriach elnino/e-glamour, dolce, pachnidełko, notino/prostezakupy.pl, kaalaps i wszystkie te perfumerie mogę z całą pewnością polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Velahrn napisał:

Cześć.

Szukam perfum, które by pachniały w tym klimacie, co whisky z Islay - ktoś może coś doradzić? I odpowiadając na pytanie , tak, rozważałem, aby się skropić Laproaigh, ale odrzuciłem tę opcję jako zbyt ekstremalną :).

To zależy, czy ma przywoływać klimaty whisky, klimaty aromatycznego alkoholu czy konkretną nutę z jakiegoś whisky.

Jest wiele zapachów dymnych, ale ryzykujesz, że będziesz czuł na sobie wędzonkę i ludzie będą się odwracać na poczcie i pytać, czy musiał pan tu wchodzić  z tak ładnie pachnącą kiełbasą, wszyscy głodni.

Jeśli do tego ma być słono, morsko, to zobacz sobie Vit et Armis od Beaufort London, ale dla mnie to było nienoszalne. Ew. inne zapachy od nich.

Z normalnych: jest Fumidus od Pro Fumum Roma, bardzo dobry zapach. Aromat whisky w składzie ma też Korrigan od Lubin.

Ja lubię i noszę Private Label od Jovoy - kojarzy się z ciepłymi alkoholami, chociaż nie z whisky. Z whisky Jovoy ma Pavillon Rouge, ale to średni zapach.

Ciekawą rzeczą jest Spirit of the Glen od Durga i kilka innych zapachów od nich, sprawdź.

Sporo w perfumach jest też rumu: od Idole Lubin po Rhinocerosa z Zoologist.

Alkoholowe są wszystkie zapachy Frapin, chociaż to też nie whisky i one są niestety nietrwałe (ok. 5h).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie z Islay, ale godny polecenia jest wg mnie Mugler Pure Malt - bardzo przyjemny zapach z nutą słodową. 

Słodkie alkohole typu rum są wyczuwalne w Dior Fahrenheit Parfum i Bentley Intense - oba bardzo fajne i z dobrymi parametrami, ale nic w nich z dymu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

Dziękuje kolegom @Stormont @Żorż Ponimirski i @kichanadeta za odpowiedzi!

Na pewno skorzystam. Teraz tylko pytanie - jak te zapachy przetestować? Zamówić próbniki? Pójść gdzieś stacjonarnie powąchać?

Większość znajdziesz albo w Quality albo w Galilu. Chyba nawet większa większość z tego, co wypisałem jest w Quality. Tylko jest tam sporo drożej niż w perfumeriach internetowych.

@Machiavelli chyba trafił w 10., chociaż nie znam tego zapachu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drożej to raczej tak, ale niektórych marek w necie nie znajdziesz(Profvmvm),  a zdarzają się i taniej czasem. Próbki zamówisz w Quality i w inych, wspomniane Galilu, Mood scent bar, Moncredo, w Q. możesz odebrać osobiście, i przy okazji potestować resztę, zdając się na panie konsultantki, w przeciwieństwie do sieciówek S. i D. raczej wykwalifikowane. 

Ps. co prawda nie w klimacie którego szukasz, ale na nadchodzącą porę roku z nutami rumu i wódki! Może się komuś przyda: PARFUM D'EMPIRE Ambre Russe

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 3.09.2019 o 15:21, Tanatos70 napisał:

Nie udało mi się tego „Biczhata” kupić w sensownych pieniądzach, więc w końcu zdecydowałem się na tester za pół ceny regularnego flakonu. Się okaże , czy to była słuszna decyzja. Jedyny Amouage jaki mi podszedł. 

8F81C935-F6A0-4744-B9B0-F467D0EA3278.thumb.jpeg.70fe96c5d128f474e8e766c3b12e080c.jpeg

 

I jak oceniasz tego BH'a z perspektywy kilku miesięcy? Czy Twoim zdaniem to będzie hit na lato? Dostałeś jakieś reakcje od innych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

I jak oceniasz tego BH'a z perspektywy kilku miesięcy? Czy Twoim zdaniem to będzie hit na lato? Dostałeś jakieś reakcje od innych ludzi?

Teraz sporadycznie używam, raczej się na wiosnę/lato będę skrapiał. Podtrzymuję opinię- świetny zapach, ale to trzeba na sobie wypróbować aby się przekonać. Reakcji jakiś przesadnych nie odnotowałem. Co najwyżej subtelne, zaciekawione spojrzenia, ale to nie wiem czy ze względów olfaktorycznych, czy dlatego że... fajny jestem 😉. Czegoś takiego nie zauważyłem:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=314382

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kewin napisał:

Panowie Koledzy, szukam dwóch zapachów, Viktor & Rolf Spicebomb i Jo Malone Myrrh Tonka. Wiecie gdzie mogę je kupić taniej niż w Sephora i Douglasie ? Macie jakieś sprawdzone perfumerie internetowe?

Perfumomaniak.pl- wyszukiwarka. Tylko sprawdzone perfumerie online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam tylko oryginalne EDC, ale z tego co czytam to czarne butelki są tylko zmianą szaty graficznej.

Potwierdzam na podstawie swoich doświadczeń z Quercią. Obie wersje zapach i trwałość mają co najmniej wysoce zbliżoną o ile nie identyczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.