Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.03.2020 o 21:55, Żorż Ponimirski napisał:

@Ipkol w tym kontekście pojawia się często Ferrari Bright Neroli, ale nie próbowałem.

Porównywałem i tak średnio bym powiedział 😕

Klasycznie: 4711 Original Eau de Cologne - tylko polecam dokupić przenośny atomizer, bo parametry kiepskie.

TF Neroli Portofino Acqua jest ok 2x tańsze od zwykłej wersji.

TF Neroli Portofino Eau Fraiche Body Splash - 236ml. Nie wiem tylko, czy nadal dostępne.

W taniej, ale najgorszej wersji z tych powyżej - Just Jack Neroli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Takie dobra dziś do mnie przyszły. Benek jako niedrogi psikacz na chłodniejsze dni - zabijcie mnie, ale ta ostra nuta na początku przypomina mi coś znanego, żona mowi to samo, ale nie możemy sobie przypomnieć. To jakiś zapach sprzed lat.

Zamówiłem też 3x20mL Oud, Quercia i Sandalo z nowej serii "signatures of the sun". Moim zdaniem Oud pachnie z korka identycznie jak moje poprzednie wersje EDCC. Quercia znałem tylko przelotnie z testów na lotniskach - bardzo porządny zapach codzienny. Świeży, męski, są cytrusy, mydełko i mech dębowy - zdecydowanie niedoceniany zapach. Sandalo muszę kilka razy przetestować globalnie, aby coś więcej powiedzieć ale chyba najsłabszy z tych trzech, co nie znaczy, że zły.

Zauważcie też ciekawą rzecz na liście składników: drugi po alkoholu w Oud jest sam zapach, natomiast w Quercia i Sandalo jest Alkohol, woda i dopiero zapach.

IMG_20200324_182916651.jpg

IMG_20200324_183233376.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, yetonek napisał:

^^ 

Żorż, skąd zamawiałeś coś takiego?

 

btw. mam też pytanie co do samej Acqua di Parma - kilka ich zapachów mi się bardzo podoba, ale zastanawia mnie ich trwałość. 

np. Acqua Di Parma Colonia Intensa? albo zwykła Colonia

Jak z nimi jest?

Ja poluję praktycznie tylko i wyłącznie na eBayu. Dałem za pełny zestaw jakieś 44€ z groszami na licytacji. 

Co do AdP Colonia Intensa, jak już napisał @alabuz są przeciętne, ale biurowo ok. Mają bardzo ciekawe nuty i nawet nie zauważyłem jak mi ubyło 50mL - po prostu często po nie sięgam. Na szczęście pełnowymiarowe butelki AdP mają potężne dozowanie. AdP Colonia oryginalnej nie mam, ale słyszałem że bardzo słabiutko z parametrami. Naprawdę jako codzienniaka do elegantszych ubrań rozważyłbym Quercia albo Colonia Essenza - tam na parametry nikt z recenzentów nie narzeka. Ja w tym momencie i w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyprzedałem większość zapachów, które nie spełniały moich oczekiwań trwałości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yetonek napisał:

btw. mam też pytanie co do samej Acqua di Parma - kilka ich zapachów mi się bardzo podoba, ale zastanawia mnie ich trwałość. 

np. Acqua Di Parma Colonia Intensa?

Jak z nimi jest?

Zapach świetny, trwałość słaba. 50ml zużyłem w 3 letnie miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yetonek napisał:

 

 

btw. mam też pytanie co do samej Acqua di Parma - kilka ich zapachów mi się bardzo podoba, ale zastanawia mnie ich trwałość. 

 

AdP Colonia Leather- parametry bardzo dobre. Pozostałe zapachy z serii Colonia dla mnie niestety bardzo słabo parametry. Spodziewałem się (może niesłusznie) monstrualnych parametrów jak w Montale a tu jest zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 6 godzinach podnoszę rating Acqua Di Parma Quercia na wzorowy. Zapach dla osób lubiących mech dębowy, cytrusy, mydlaną świeżość. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś nosi go cały rok jako signature scent. Przetestuję kilka razy i jak trwałość zda egzamin to będę się rozglądał za większą pojemnością. Sandalo podobny w charakterze, nikomu by raczej nie przeszkadzał, ale główny składnik mniej wyczuwalny - jestem delikatnie na nie, ale tylko w drodze eliminacji.

Niestety ale chyba pożegnam się za to z Bentleyem. Dam mu jeszcze jutro szansę, ale drażni mnie w nim coś jak (już wiem!) Varvatos Dark Rebel! Taki ostry tytoń/skóra/alkohol. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yetonek napisał:

^^ 

Żorż, skąd zamawiałeś coś takiego?

 

btw. mam też pytanie co do samej Acqua di Parma - kilka ich zapachów mi się bardzo podoba, ale zastanawia mnie ich trwałość. 

np. Acqua Di Parma Colonia Intensa? albo zwykła Colonia

Jak z nimi jest?

W moim odczuciu AdP ma 3 linie i co najmniej 2 poziomy trwałości wynikające ze stężenia esencji zapachowej - Blue Mediterraneo i Colonie (generalnie wszystkie, choć mam wrażenie, że klasyczna trochę się wyłamuje na plus) to trwałość przyzwoita - kilka godzin, jeżeli przed nami długi dzień, to niestety konieczna będzie ponowna aplikacja po 3-5 godzinach. Przedział zależy od skóry i trochę również zapachu. Zaś wersje EDCC (i nowa linia w czarnych flakonach) to demony trwałości, choć tutaj są też przypadki indywidualne jak Oud, który na mojej skórze trzyma się dość krótko a dla odmiany Quercia, Leather i inne bardzo długo, konkurencyjnie chyba jedynie z TF Noir EDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, B737 napisał:

@Żorż Ponimirski - właśnie quercie stosuję jako swój signature, cały rok praktycznie. Uwielbiam ten zapach. Moim zdaniem ma też fenomenalną trwałość i projekcję. Jak u Ciebie wrażenia z tymi parametrami? (dwa strzały i ludzie w pracy po 3-4 godzinach pytają, co to za zapach).

Wczoraj dopiero doszedł, w dodatku te mini-próbki mogą nie być miarodajne, bo dozowanie jest mniejsze, tym niemniej w ciągu kilku dni będę testował i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pi_senny napisał:

Czy kupowanie próbek AdP na allegro, aby przetestować dany zapach to dobry pomysł? Powinny odzwierciedlać parametry pełnowymiarowego flakonu?

Zamówiłem kilka, włącznie z polecaną tutaj Quercia, ale jakoś bez przekonania, że będą miarodajne.

Próbek samych w sobie raczej nikt nie podrabia (bo i po co?), ale "psik" z takiej próbki to jakieś 20% aplikacji z pełnowymiarowego flakonu. Na pewno zapach odda dobrze, ale trwałość możesz odebrać jako zbyt słabą.

Mój osobisty ranking na ten moment to Oud (aboslutny król wszystkich moich zapachów, mam już 250mL z czterech różnych flaszek, trwałość 12h+), drugi to Leather (najczystsza skóra w perfumach z jaką się spotkałem i trwałość na jakieś 10h), a trzecia będzie chyba Quercia - jeden z najbardziej niedocenionych zapachów - dziś byłem w nim cały dzień i po prostu sprawiał dużą radość z noszenia.

Ambra i Sandalo są dobre. Mirra i Ebano zbyt kontrowersyjne jak dla mnie. Vaniglia nie znam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mini podsumowanie ostatniego zakupu AdP w czarnych butelkach (jestem ciekawy co myślą @pi_senny i @adamW😞 (tu był nawias zamknięty i dwukropek)

Nosiłem trzy dni zapach Quercia, dwa dni Sandalo i raz Oud (dla porównania trwałości z wersją z brązowych butelek), raz też miałem na sobie Leather.

1) Quercia - zapach 5/6 - przez cały czas trwania soczyste cytrusy i sporo mchu. Trwałość to dość dobre 6-8h, po 10h wciąż go na sobie czuję, ale bliskoskórnie. Baaardzo miłe zaskoczenie. Widziałem jedną negatywną recenzję na YT i chyba za bardzo się zasugerowałem.

2) Sandalo - zapach 4/6 - znam zamysł producenta, miał być barbershop we włoskim wydaniu, ale dla mnie jest mało przekonujący, żeby nie powiedzieć dość nudny. Na początku duża projekcja, ale szybko siada przy skórze. Trwałość to u mnie 4 max 5h. Dla mnie osobiście pas.

3) Oud - napisałem już o nim kilka razy - zapach 7/6, trwałość spokojnie 12h. Dzięki Bogu nic nie zepsuli.

4) Leather - dla mnie zapach 6/6 i trwałość 10h+. Jeśli ktoś chce mieć czysty skórzany zapach to jak dla mnie powinien zacząć od tego. Jest jakościowo podobny do Tuscana, ale dużo tańszy, tylko niewiele mniej trwały, a czystszy w odbiorze. Można zimą spokojnie nosić do pracy - nikt ode mnie nie uciekał ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej AdP, to raczej nie polecam ich linii kosmetyków do golenia. Może przyzwyczaiłem się do Truefitt, ale skusiłem się w ich butiku w Rzymie na krem do golenia i balsam po goleniu - strasznie mi się gryzą. Krem do golenia zdecydowanie dla mnie zbyt świeży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż PonimirskiNie potrafię nawijać o perfumach. Dla mnie jest to świat czarno-biały, zapach podchodzi lub nie. Jednak spróbuję posiłkując się Twoim schematem.

Sandalo - 5/6 Bardzo przyjemny zapach, delikatny, momentami nawet mało męski, ale mnie się spodobał. Może zakupie cały flakon. Trwałość przyzwoita. 

Quercia -  3/6 Próbkę zamówiłem sugerując się Twoją opinią, lecz niestety lekkie rozczarowanie. Zapach charakterystyczny, wyraźny i masz wrażenie o to jest to. Jednak im dłużej go masz na sobie, to zaczyna ciążyć. Pod koniec dnia wciąż go czułem, lecz po prostu już męczył. Może dla mnie zbyt intensywny. Cóż, każdy nos jest inny.  Trwałość znakomita.

Essenza - 1/6 Totalne rozczarowanie. Miałem wrażenie, że pachnę jak koleś w koszuli z krótkim rękawem, na czyimś weselu, który przed wyjściem wylał na siebie połowę butelki taniej wody kolońskiej. 

Sprawdzę jeszcze Oud i Leather, chociaż gdy żona powąchała powyższe trzy, rzekła, że powinienem przestać kombinować i wrócić do Chanel Allure lub Issey Miyake :)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem te zapachy (kupowane tu: https://allegro.pl/uzytkownik/Anian-Art?bmatch=al-product-cl-eyesa2-engag-dict-ctx-gl-53-uni-1-4-0326):

image.png.4e511b9d61b777722b202535ffd5177f.png

 

Przyznam że większość z tych zapachów nie zapadła mi w żaden sposób w pamięcie.

Oud- pamiętam, że był ładny ale na mojej skórze nietrwały

Quercia- podzielam zdanie poprzednika. Ładny ale jakoś mnie po kilku godzinach męczył

Colonia Leather posiadam flakon i polecam. Piękna skóra w klimatach Tuscan Leather/Ombre Leather/Rasasi La Yugawam, z delikatnym kolońskim akordem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba z tej marki także pozostanę przy moich typach czyli Oud i Leather. Quercia kupiłbym gdyby trafił się niedrogi tester, ale pomimo ładnego zapachu jednak muszę dokończyć inne flaszki na wiosnę/lato, które mam. 

AdP to dla mnie bardzo trudny producent do polecenia Koledze z forum czy nawet osobie bliskiej. Ponad połowa zapachów z tej firmy aboslutnie mi nie podchodzi, jakaś 1/3 jest po prostu ok, a kilka procent to arcydzieła. Nie ma też jednoznacznej opinii o trwałości - myślę, że może tu grać rolę naturalność składników, może na każdym trochę inaczej to wypada. Ja przyznam się także, że swoją przygodę z AdP zaczynałem w perfumeriach i nigdy nie używałem tych mini-próbek do oceny zapachu i trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B737 napisał:

62% - przecena na jednym z największych sklepów online z zapachami - jest 100 ml za 319 PLN.

;)

Przebijesz 229zł na pachnidełko.pl ?? ;)

AdP ma właśnie tę zaletę, że są bardzo dobre przeceny, ta sytuacja jest mi znana od paru lat, więc też się jakoś specjalnie nie spieszę z zakupami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski jeszcze jedna rzecz - bo teraz zauważyłem i zacząłem się gubić. Kiedyś ten ich produkt nazywał sie COLONIA QUERCIA i miał formę EDCC (mocniejsza wersja wody kolońskiej, ale słabsza od EDT?). Teraz rozumiem, że w ramach jakiegoś rebrandingu zmienili COLONIA QUERCIA na QUERCIA, oraz flaszeczkę na czarną. Zmieniło się też oznaczenie z EDCC na EDP - ciekawe, czy zwiększyli zawartość stężenia perfum? 

W ogóle, wiesz, czym różnią się od siebie te poszczególne wersje (to z pachnidiełka po wyszkuaniu 'quercia'):

  • pierwsza flaszeczka QUERCIA z lewej opisywana jest EDP, na stronie sklepu pokazana jako damska;
  • środkowa to COLONIA QUERCIA opisywana jako EDC, na stronie sklepu pokazna jako męska;
  • po prawek QUERCIA opisywana jako EDC ale koncentrat, czyli rozumiem EDCC, na stronie pokazana jako męska...

image.png.a0e20b0339a70443d249ddd4ffbaf8fe.png

Na stronie EdP pokazany jest obecnie tylko jeden produkt: https://www.acquadiparma.com/en/pl/quercia/QUERCIAEDPSPRAY.html QUERCIA w formie EDP, czyli rozumiem - to, co jest na pachnidełku za 330 PLN.

Najbardziej drażniące jest to, że mam już 3. flaszeczkę COLONIA Quercia EDCC, która jest wyraźnie słabsza i mniej trwała, niż pozostałe dwie, które miałem - praktycznie jak prawdziwa woda kolońska :( - nie wiem, jak teraz trafić na tego starego mocarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.