Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Lalique EN- zapach kultowy w towarzystwie perfumoholikow. Kwasna, wilgotna weyiweria, zapach piwnicy. Co do reformulacji- pierwszy flakon jaki kupilem kilka lat temu mial swietne parametry. Teraz jest z tym duzo gorzej. Albo to moj nos sie przezwyczail do EN. Najlepiej szukac flakow starszych, z oznaczeniem 78%- zapach sprzed reformulacji, moim zdaniem nieco lepsze paeametry niz ostatnie wypusty.

Wersja Extreme ma kiepskie opinie jeslj chodzimo parametry.

@Xune- ciezko udzwignac ta roze z Lyric? Swego czasu mialem odlewke Montale Black Aoud ale tamta roza dla mnie byla zbyt kobieca. W miedzyczasie nawet spodobala mi sie ta nuta w meskich perfumach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie to chyba najbardziej damskie otwarcie u Amouage, ale jak się nie boisz początku to potem jest spoko, wychodzą dodatki które podkręcaja róże w bardziej męską stronę. Zwróć natomiast uwagę że ja nosze sporo unisexow, nie potrzebuję Brutala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pasuje zarówno pod garnitur, jak i skórzaną kurtkę. Do dresu nie. Dziś w tej temperaturze Lyric zagrał tylko dlatego że siedziałem w klimatyzacji cały czas, normalnie wylewałbym na siebie Aqua Allegorie Limon Verde.

Z Montale uwielbiam Kabul Aoud, ale to tak nawiasem mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Serwacy napisał:

Mógłbyś rozwinąć kolego?

Jeżeli nie pomyliłem zapachów (a Wasze protesty sprawiają, że zaczynam się zastanawiać) i zapach nie zmienił się przez ostatnich 10 (?) lat, to jest to mocna, kobieca, czerwona róża i długo, długo nic. Do tego o wielkiej projekcji i trwałości. W każdym razie pamiętam, że próbkę takich różanych montale z czarną etykietą dostałem jako młody człowiek do jakiegoś creeda w quality i oczywiście wieczorem całą tę próbkę na siebie wylałem. A wtedy montale było jeszcze mocniejsze (czasy przed podziałem na dwie rozlewnie czy podmarki czy co tam się z nimi stało).  Skończyło się bólem głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się tego „Biczhata” kupić w sensownych pieniądzach, więc w końcu zdecydowałem się na tester za pół ceny regularnego flakonu. Się okaże , czy to była słuszna decyzja. Jedyny Amouage jaki mi podszedł. Do tego taki włoski letni  unisex (rychło w czas 😁). Będzie komplet do bransoletki z płaszczki. 

8F81C935-F6A0-4744-B9B0-F467D0EA3278.thumb.jpeg.70fe96c5d128f474e8e766c3b12e080c.jpeg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

To gdyby jednak była to zła decyzja z Twojej strony to daj znać :)

Nie no zapach mi wyjątkowo podszedł. Zbierałem się z miesiąc. Najpierw zamawiałem próbkę 2 ml w Notino (nie mieli na miejscu testera) za 23 zł (sic !). Później czekałem na jakąś dobrą cenę na flakon, ale się nie doczekałem :). Zła decyzja w sensie, że "tester" jakiś nie tego mógłby być. No, ale wszystko wyglądaj o.k. nawet zamknięcie magnetyczne jest (a niby w testerach niekoniecznie "korek" dostarczają). Co ciekawe, napis "tester" jest wygrawerowany (wypiaskowany ?) w szkle. Kto by się w podróbkach w coś takiego bawił. Jedynie kartonik biały z opisami testera, a nie drewniane pudełeczko. Tak że musisz obserwować. Pewnie w końcu uzupełnią zapasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę tego przewąchałem i trochę tego mam, ale najbardziej pieniędzmi pachniał mi zawsze TF Grey Vetiver. Nie wiem, czy mogę polecić, bo kiedy kilka lat temu kupiłem drugi flakon, zapach wydał mi się słabszy. Może trochę odjęli mu z mocy, jako że zwykła linia TF jest nieco zaniedbana. Za to jeżeli chodzi o tę wyższą, to niemal wszystko ma znakomite parametry, nawet jeśli zapach sam w sobie jest przeciętny. Z oudów od TF polecam tobacco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Stormont napisał:

Z oudów od TF polecam tobacco.

Ja wolę Oud Wood, ale co z tego jeśli flaszka kosztuje 1000zł za 100ml, a taniej strach kupić bo podrabiają na potęgę (to samo Creed Royal Oud). Z AdP nie ma tego problemu - nikt tego nie podrabia, bo są mało popularne, a da się wylicytować za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

da się wylicytować za śmieszne pieniądze.

Fanatykow perfum nie brakuje nie tylko w Polsce a AdP moze nie jest w mainstreamie ale w pewnyh kregach jest bardzo popularna i nie wierze w to zeby takie flagowe zapachy jak Colonia Leather udalo sie wylicytowac za smieszne pieniadze. Najnizsza oferta jaka znalazlem to 399zl za 100ml na Allegro ale tam zakup obarczony jest ryzykiem zakupu podrobki. Jest to juz badz co badz polka Diora czy Chanel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ja wolę Oud Wood, ale co z tego jeśli flaszka kosztuje 1000zł za 100ml, a taniej strach kupić bo podrabiają na potęgę (to samo Creed Royal Oud). Z AdP nie ma tego problemu - nikt tego nie podrabia, bo są mało popularne, a da się wylicytować za śmieszne pieniądze.

Oud od Creed też spoko. Mój ulubiony oud to L'Aigle de la Victoire od Rance, tylko to już trochę trudniejszy zapach, o zupełnie innym charakterze niż AdP, Creedy, TF czy Penhaligon's. Pachnie koniem. W dobre dni siodłem i sianem, a w gorsze dni brudnym koniem : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam Kabul Aoud od Montale :D Oudu od AdP nie wąchałem jeszcze, ale po Colonii Assolucie planuję więcej prób z AdP.

Tymczasem zamówiłem pakiet próbek ze stajni Maison Francis Kurkdjian. W tym Oud, Oud Silk mood i Oud Satin mood, wszystkie w stężeniu extrait 😀 Nie mogę się doczekać aż przyjdą. Słodko-ulepowego Baccarat Rouge 540 sobie podarowałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamW napisał:

Fanatykow perfum nie brakuje nie tylko w Polsce a AdP moze nie jest w mainstreamie ale w pewnyh kregach jest bardzo popularna i nie wierze w to zeby takie flagowe zapachy jak Colonia Leather udalo sie wylicytowac za smieszne pieniadze. Najnizsza oferta jaka znalazlem to 399zl za 100ml na Allegro ale tam zakup obarczony jest ryzykiem zakupu podrobki. Jest to juz badz co badz polka Diora czy Chanel.

Niestety, mylisz się :) Oprócz Oud, który rzeczywiście trzyma cenę i poniżej 80Euro/100 trudno znaleźć, za żadną z moich pozostałych butelek nie dałem więcej niż 50Euro (także Leather, choć to była szczęśliwa licytacja). Mówię rzecz jasna o licytacjach od prywatnych osób, czasem butelki mają ubytek 1-5ml, czasem etykietka jest lekko porysowana jak tu:

IMG_20190809_174315899.thumb.jpg.ea49c4e8353f5d6a57316e78b6120b3d.jpg

Nie znam aktualnej sytuacji na allegro, ale kupiłem 3 butelki w Stanach i kolejne 4 w Niemczech i podróbek po prostu tam nie widziałem. Wbij sobie z ciekawości "Acqua di Parma" w eBay.de, format "Aukcja" i popatrz co jest. Daj mi znać jeśli zauważysz coś podejrzanego. Zazwyczaj są to po prostu rozpakowane, nietrafione prezenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL używki prawdziwym rajem dla zakupu perfum z drugiej ręki czy odlewek są grupy facebookowe- są to spore społeczności prawdziwych fanatyków, a używki na Allegro nie są często spotykane, stąd też trudno o prawdziwe okazje.

Wracając do tematu- do czego byś porównał AdP Leather? Czy to prawda, że są podobne do TF Tuscan leather/TF Ombre leather?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cen: dzisiaj w poznańskim „tikeju”. AdP już widziałem  tu wcześniej. To tegoroczny wypust, już nie colonia , więc nie wiem jakie ma parametry. Zakładam, że gorsze niż stara wersja. Toma Forda widzę po raz pierwszy. Niestety ceny nie należą do okazyjnych. 

7AC84FBC-4140-480A-8D37-E5A255E13BAB.thumb.jpeg.72fac834b9d9d2d343090085c200f71b.jpeg19FD25C2-485C-49D2-86E1-E45E21D568F0.thumb.jpeg.1d67c69ae283cf8444dd1a04eee092df.jpeg91FAA4E1-9752-4802-A9AB-2A86AA5A6CE7.thumb.jpeg.e514de70c5bd4d08a4233ae3a10dbf06.jpegAD6D3AD6-5222-4A58-AFC4-BB565B5BCD62.thumb.jpeg.14b024f1b0d17890046e1844e1065c00.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.