Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

On 11/15/2016 at 10:37 PM, tordal said:

Na to właśnie liczę :) A tak na poważnie, to uwielbiam zapachy z jakimś pierwiastkiem dymu czy też spalenizny (Black Tourmaline od Durbano, Bois d'Ascese od Naomi Goodsir, Fumidus właśnie czy generalnie zapachy do BeauFort London z Vi et Armis na czele). A City on Fire ma podobnież akord spalonej zapałki, więc jestem ciekaw do jakiego stopnia siarka będzie dominować w tej mieszance :)

Dla miłośników hardkoru polecam jedną z perełek Lului - Bass od Ephemery (zapach spalonego odkurzacza) :D

Dotarlem wlasnie do Twojego posta i kupuje probki. Bardzo ciekawe niszowe perfumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
10 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Wrzucam tu bo może akurat ktoś potrzebuje uzupełnić zapachy. Na smyk.com spora wyprzedaż, jakiś Benetton z 90% rabatem (nie znam zapachu), albo np. ciekawy zegna za 1/4 ceny

Jest sporo ciekawych promocji (np. Bulgari Aqua Atlantique dla milosnikow Diora Sauvage), ale uwazajcie na lepsze marki. Widze, ze np. Terre d'Hermes zostaly przecenione z wzietych z kosmosu 580zl na calkiem niepromocyjne 280zl.

Odnosnie Zegna Uomo, mialem nieprzyjemnosc przebrnac przez 100ml osobiscie - kiepska trwalosc, sztuczna nuta fiolka, nic ciekawego 😕 Za to bardzo ciekawe zapachy Lalique widze w swietnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie tanich perfum drobny tip;) Zwracajcie uwagę na dynamiczne ustawianie cen. Dla przykładu iperfumy organiczne wyszukanie na ich stronie:

https://www.iperfumy.pl/dior/dior-homme2014-perfumy-dla-mczyzn/

z porównywarki cen te same iperfumy:

https://www.iperfumy.pl/dior/dior-homme2014-perfumy-dla-mczyzn/p-487359/?utm_medium=srovnavac&utm_source=ceneo&utm_content=CHDHPFM_APAR10

503,50 vs 471 zł. A to i tak tylko marne 30 zł. Nawet ponad 100 da się trafić;)

EDIT: Tak wiem, że gdzie indziej jest jeszcze taniej:) Akurat miałem "pod ręką" ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
10 minut temu, Cineos napisał:

Dzień, wieczór? Biuro, spotkanie? Uniwersalny?

Twój wybór, ciekawią mnie wszystkie opcje

10 minut temu, Cineos napisał:

Lalique Equus EDP.

O Panie, jeden z najlepszych zapachów jakie miałem, choć u mnie to raczej wiosna/lato.

U mnie pod koszulę zarezerwowany jest Acqua di Parma Oud i na wieczór lub na święta itp. Dior Homme Intense.

Jeśli lubisz Egoiste, to spodoba Ci się Creed Royal Oud, tylko flaszka kosztuje tyle co niezłe buty ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzysiek_W napisał:

proponuję jednak używać go na skórę gdzie będzie zapach "pracował" - wypuszczenie chmury pod koszulę nie ma zbytnio sensu. No chyba że będziesz się zaraz rozbierał ;)

 

Użyłem skrótu myślowego: "pod koszulę" = do elegantszych ubrań/okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Wasz zapach pod krawat/koszulę na zimowe miesiące to ?

Parę pierwszych, które przychodzi mi do głowy (bo w praktyce to i tak zależy, na co mam akurat ochotę) Valentino Uomo Intense, Tom Ford Noir Extreme, Dior Ambre Nuit. Mniej zimowo Prada L'homme i Amouage Reflection Man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kichanadeta napisał:

Red Vetyver Montale

Hermes Terre

Czytałem, że ten pierwszy to bardzo bliskie odwzorowanie tego drugiego, też tak uważasz ?

Tak w ogóle Terre do elegantszych ubrań super wybór, tylko nowe wersje to już nie ta moc co kiedyś. Próbowałeś wersję Pure Parfum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie do garnituru w zasadzie wszystko co mam mi pasuje (na czele Atkinson's Big Bad Cedar, AdP Colonia Quercia, Serge Lutens Serge Nior i 'szpilki', w cieplejsze dni Zegna Mediterrean Neroli i TF Noir). Bez garnituru też się sprawdzają, w czasie wolnym lubię używać Atelier Cologne Orange Sanguine i z niebieskiej serii Acqua di Parma przede wszystkim Ginepro di Sardegna. Pierwszy w lecie jest idealny, w zimie przypomina o lecie i ładnie pasuje do zjadanych pomarańczy ;) Ostatnio unikam Terre, coś mi wadzić zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

Używasz go w zimie ? Na mnie w lecie był całkowicie nietrwały. Dla mnie zapach świeżości to Mugler Cologne - zielone, sterylne mydełko ;)

Zamiennie z kilkoma innymi, ale bardzo go lubię i leci cały rok. W podobnym tonie, lecz bardzo budżetowy Aspen również jest atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Czytałem, że ten pierwszy to bardzo bliskie odwzorowanie tego drugiego, też tak uważasz ?

Tak w ogóle Terre do elegantszych ubrań super wybór, tylko nowe wersje to już nie ta moc co kiedyś. Próbowałeś wersję Pure Parfum ?

Właśnie ten Montale to taki Terre z lepszymi parametrami. Bo Terre jest coraz "słabszy" niestety.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, n0claf napisał:

Właśnie ten Montale to taki Terre z lepszymi parametrami. Bo Terre jest coraz "słabszy" niestety.

W 100% się zgadzam. Montale jest poza wszystkim również w mojej ocenie bardziej ciekawe. Jednakże nuty są bardzo podobne w przypadku obu zapachów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.