Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, damiance napisał:

Kilka lat temu zaintrygowała mnie Wazamba i był to jeden z lepszych zakupów - zaliczam go do zbioru ulubionych zapachów, niestety jadę już na rezerwie :(

http://www.sabbathofsenses.com/2009/10/parfum-dempire-wazamba.html

Interesująca recenzja tego zapachu. I od razu nasuwa się pytanie: czy również odczułeś skoncentrowanie do granic turpizmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to właśnie liczę :) A tak na poważnie, to uwielbiam zapachy z jakimś pierwiastkiem dymu czy też spalenizny (Black Tourmaline od Durbano, Bois d'Ascese od Naomi Goodsir, Fumidus właśnie czy generalnie zapachy do BeauFort London z Vi et Armis na czele). A City on Fire ma podobnież akord spalonej zapałki, więc jestem ciekaw do jakiego stopnia siarka będzie dominować w tej mieszance :)

Dla miłośników hardkoru polecam jedną z perełek Lului - Bass od Ephemery (zapach spalonego odkurzacza) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Uważaj na najświeższą wersję Interlude, Wiele osób donosi, że po ostatniej reformulacji Amouage sporo straciły. Dotąd słyszałem skargi na Epic i właśnie Interlude Sam nie wąchałem porefolmulacyjnej wersji, ale opieram się na zdaniu osób, które miały okazję porównać sprzed i po. 

Dlatego, mimo że w iperfumy są Amuage w świetnych cenach, jednak polecam dołożyć i poszukać starszej wersji. Nie wiem co mają aktualnie w Quality - warto byłoby ich dopytać, Najbezpieczniej chyba będzie szukać wersji z korkiem na wcisk (chociaż te magnesowe na początku zdaje się, nie były tak złe jak najświeższe wypusty). 

Polecam popytać na forach perfumeryjnych, czy ktoś nie ma do odsprzedania starej wersji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2016 o 11:01, szafir napisał:

Amouage Interlude 100 EDP - w jakiej perfumerii polecacie kupić? Ja kojarzę Quality Missala lub iperfumy. W pierwszym przypadku cena jest dość zaporowa, za to w iperfumy.pl zastanawiam się nad oryginalnością. Dzięki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jestem w posiadaniu kilku wersji od najstarszej (2012) do wersji z początku tego roku (wersja tester)

Interlude wg mnie z calej kolekcji Amouage  po reformulacji jest jednym z tych ktore najmniej dostało po zębach.

W nowszej wersji oregano zostało wyciszone i słodkie żywice mają więcej do powiedzenia.

Jest to mylone ze słabszą trwałością bo już nie "świdruje" ta przyprawa w nosie jak w starszej wersji ,ale żywice tak samo długo się utrzymują.

Jest nadal bardzo dobry zapach.

Epic, Memoir i Jubilat najbardziej dostały (ze wskazaniem na Memoir i Jubilat)  i różnice są bardziej zauważalne.

i-p. jak dotąd mnie nie zawiodły.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.07.2016 o 15:30, Wuj napisał:

2) Bentley - taki słodkawy, ale nie duszny i klejący

Dnia 21.07.2016 o 12:28, Dziaku napisał:

Jeden z moich ulubionych. Dokładnie tak jak napisałeś, jest słodki, ale to bardzo przyjemna słodycz, wcale nie ciężka i nie narzucająca się.

Polecam wersję Intense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2017 o 17:48, RadekM napisał:

Ja właśnie używam Acqua di Parma Colonia i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. 

Zastanawiam się nad tym zapachem od dawien dawna a ściślej od ponad roku. Chodzą za mną wszystkie te dobre opinie i recenzje, ale jakoś nie miałem okazji do przetestowania organoleptycznie jego właściwości. Mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy sukcesu wspomnianych perfum? 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, damiance napisał:

z polskiej dystrybucji Missala?

 

 

Nie wiem, dam znać jak przyjdzie. Missala ma już w ofercie nowe Parfum d'Empire. Co prawda Ottoman jakiejś gwałtownej reformy nie przeszedł, ale mimo wszystko, zależało mi na zdobyciu starej wersji. Tym bardziej, że właśnie ją testowałem przed zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.