Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Trwałość to bardzo subiektywna sprawa. Moim zdaniem Amouage Jubilation XXV są bardzo nietrwałe, a wszystkie opinie internetowe podkreślają niesamowitą trwałość tego zapachu.

Masz rację że trwałośc jest subiektywna, ale jest coś takiego jeszcze jak reformulacja. IFRA często miesza i przez to dobre zapachy tracą trwałośc oraz bogactwo bukietu.

Amouage Jubilat jest bardzo trwały ze średnią projekcją i świetnym bukietem, ale mówie tu o wypuscie z 2007-2013 r. (po drodze byly małe reformy) .

Natomiast wypust od magnesowego korka (2014 ) stracił bardzo na samym odbiorze (bardzo syntetyczny) jak też i na trwałości.

Mam dwie wersje i rożnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy któryś z Panów miał okazję wąchać Tuscan Leather Toma Forda?

Genialny zapach, znakomite parametry. Zakochałem się od pierwszej aplikacji - ta skóra świdrująca w nosie złagodzona nutą maliny... Majstersztyk.

Zapach rzeczywiście super,tylko cena jak na produkt masowy dosyć wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów miał okazję wąchać Tuscan Leather Toma Forda?

Genialny zapach, znakomite parametry. Zakochałem się od pierwszej aplikacji - ta skóra świdrująca w nosie złagodzona nutą maliny... Majstersztyk.

Zgadzam się.. to dobry zapach.

TL występuje tez jako podróbka Generic Oil i przez to dużo stracił.

Zwarty w nim tytoń i skóra oraz malina potrafią zawrocić w głowie, choć wg mnie nie jest to zapach na codzień.

Przy okazji polecam dośc niespotykany zapach: męskie perfumy Roja Fetish. Moj nr .1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu używam Comme des Garcon 2MAN. Chyba najdłużej utrzymujące się perfumy jakie mam, 12h spokojnie wytrzymują. Projekcja też jest solidna. Zapach jak najbardziej na co dzień ale z pewnością zwracający na siebie uwagę. Mam też próbkę Wonderwood, wydaje mi się, że trwałość jest odrobinę słabsza (ale i tak mówimy tu o solidnych 8 godzinach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Wam się CdG 2 MAN to spróbujcie Gucci PH. Jest wycofany już dawno, ale dużo trwalszy, można na allegro dostać, cena razy 3. CdG 2 oryginalne na mnie trzyma się cały dzień, ale to inna bajka. 

Zapachów Comme des Garcons używam od 2007 roku i z trwałością nie mam problemów. Zarówno CdG2, CdG2 MAN, CdG rhubarb, CdGxH&M, CdG Zagorsk i Avignon.

 

Ciekawi mnie teraz http://bklynsoap.com/shop/?gclid=CI2S7OS73ssCFQaNGwodgCcOcA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

postanowiłem zaprezentować zapach bardzo mało rozpowszechniony a przy tym wpisujący się idealnie w nasze klimaty, nie tylko dla miłośników koniaków ;)

 

Courvoisier Cognac - L'Edition Imperiale

 

post-12-0-75444300-1461402525_thumb.jpg

 

Skład:
Nuty głowy: kardamon, mandarynka, nagietek, kolendra
Nuty serca: cedr z gór Atlas, wędzona herbata, cantedeskia,
Nuty bazy: wetiwer, olejek z jodły balsamicznej, skóra, ambra

Rodzina zapachowa: drzewna

Nos: Alexis Dadier
Data powstania: 2007

 

Sam zapach bardzo mi odpowiada, idealny do formalnych ubrań / okazji. Niech za dodatkowy opis posłuży poniższe zdjęcie z nobliwej pracowni krawieckiej Anderson & Sheppard.

 

Posiadam flakonik EDT (chciałbym porównać z wersją EDP).
Decyzję o zakupie podjąłem na podstawie próbki z Missala (teraz nie widzę w ofercie; nie wiem którą wersję oferowali, próbki już nie miałem aby porównać z zakupionym gdzie indziej flakonikiem)

Trwałość i projekcja - życzyłbym sobie aby były lepsze, stąd ocena na 4, ściśle za sam zapach 5, flakonik na 6 (w szczególności w relacji do ceny jaką zapłaciłem za EDT)

 

post-12-0-30689900-1461402542_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.