Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

zapraszam osoby śledzące wątek "zapachy" do przeczytania wywiadu udzielonego dla naszego forum przez Marcina Veitha alias Fqjcior prowadzącego perfumeryjnego bloga

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3927-mężczyzna-w-świecie-perfum-pan-marcin-veith-dla-bwb/

 

 

BTW - post wyżej Kolega Swordfishtrombone napisał o Lalique Equus (niestety jeszcze nie poznałem). Z tej marki polecam na jesień zapach Encre Noire, bardzo nie-mainstreamowy, w przystępnej cenie; zapach spalonej katedry na błotnistej polanie :)

 

polecam dwie bardzo różne recenzje EN "nosem" blogerów perfumeryjnych tutaj:

 

http://www.sabbathofsenses.com/2008/07/lalique-encre-noire.html

http://perfumowyblog.com/2011/02/18/lalique-encre-noire/

 

Equus to bardzo, bardzo bezpłciowy zapach. Mam całą flaszkę już ze dwa lata, użylem może raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equus to bardzo, bardzo bezpłciowy zapach. Mam całą flaszkę już ze dwa lata, użylem może raz.

 

Jezeli Equus to bezpłciowy zapach to jak nazwiesz Invictusa i inne "hitowe" pozycje polecane w perfumeriach ? ;)

 

Lalique Equus to bardzo fajny zapach dla osoby która szuka czegos uniwersalnego z klasa za niewielka kase. Polecam szczegolnie koncetracje edp gdyz edt trzyma dosc słabo a projekcja jest bliskoskorna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

z perfumerii iperfumy.pl dostałem hint o promocji na kilka klasycznych zapachów, w tym Aspen (Coty) oraz Fahrenheint (Dior) - o których wspomniał Pan Marcin Veith w wywiadzie dla BwB

poszukałem trochę na perfuforum (bo nie znam Aspena, chociaż na forum był już kiedyś wspomniany) i potencjalnie zainteresowanym budżetowym klasykiem polecam ten wpis: http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=3543&start=280#p303842

 

Jest tam też mowa o porównaniu do Green Irish Tweed (Creed), który Pan Marcin w wywiadzie określił tak: "Klasyk i jednocześnie jedne z najdoskonalszych męskich perfum, jakie kiedykolwiek powstały. Genialne i absolutnie ponadczasowe dzieło Pierre’a Bourdona" a o którego dopytywał też Caporegime.

 

Życzę udanych łowów nie tylko osobom stawiającym pierwsze kroki w temacie zapachów - jak widać, są jeszcze produkowane interesujące zapachy na które nie trzeba wydawać kilku grubszych stów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, nie czepiam się, nie uważam, że tylko drogie jest dobre ale... ta woda Aspen w budce RUCHu na Schroegera jest nawet tańsza, kosztuje poniżej 30 złotych :shock: Czy to nie taki poliestrowy krawacik z bazarku?

Sprobuj to sie przekonasz ;) W małych "osiedlowych" drogeriach maja czesto testery Aspen.

Oczywiscie ze jakosc skladnikow jest gorsza od GIT ale z kultowym Cool Water Aspen moze smiało stawać w szranki ;) Na mnie niestety nie trzymał długo (ok 4-5 godz) ale sam zapach był ok. To jedna z najlepszych pozycji do 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski magazyn Dandy (godny uwagi swoją drogą) poleca zapach Guerlain Homme jako *LE* najlepsze perfumy męskie. Na ile to wynika z kontraktu reklamowego (reklam Guerlain w Dandy jeszcze nie widziałem), a na ile z rzeczywistych wrażeń - nie wiem. Dość powiedzieć, że perfumy istotnie zbierają bardzo dobre recenzje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski magazyn Dandy (godny uwagi swoją drogą) poleca zapach Guerlain Homme jako *LE* najlepsze perfumy męskie. Na ile to wynika z kontraktu reklamowego (reklam Guerlain w Dandy jeszcze nie widziałem), a na ile z rzeczywistych wrażeń - nie wiem. Dość powiedzieć, że perfumy istotnie zbierają bardzo dobre recenzje.

 

Fajny swiezak na wiosne/lato - szczegolnie starsze wersje bo to co aktualnie mozna nabyc ma bardzo przecietna trwałość.

Guerlain Homme to najlepsze meskie perfumy ? Chyba dla członkow klubu AA z duzym poczuciem humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Francuski magazyn Dandy (godny uwagi swoją drogą) poleca zapach Guerlain Homme jako *LE* najlepsze perfumy męskie. Na ile to wynika z kontraktu reklamowego (reklam Guerlain w Dandy jeszcze nie widziałem), a na ile z rzeczywistych wrażeń - nie wiem. Dość powiedzieć, że perfumy istotnie zbierają bardzo dobre recenzje.

 

Guerlain L'instant to jeden z moich ulubionych zapachów. Powącham więc i Homme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.