Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzać przekonywać do swoich racji - korzystałem jednak wielokrotnie z perfumerii internetowych, zamawiając wody toaletowe/perfumowane dla siebie, znajomych i rodziny. 

Nigdy nie pojawiło się nic co wskazywałoby na towar podrobiony czy niepełnowartościowy.

Mając wątpliwości przed zakupem konsultowałem się z Marcinem Budzikiem, autorem bloga: "Nie muzyczna pięciolinia", aby uzyskać referencje sklepu.

Wychodzę z założenia, że skoro odzież, obuwie kupuję przez Internet, to dlaczego robić wyjątek dla "perfum"?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem gdzie warto?

 Jeżeli chodzi akurat o Terre, to polecam lotnisko we Frankfurcie (nie wiem, jak w innych miastach,mało latam, a tutaj jest podgląd przez net i często znajomi tam latają), dwupak 2x50ml EDT (moim zdaniem zupełnie wystarczającej trwałości, mnie się trzyma cały dzień) to koszt 70 euro:

http://www.heinemann-dutyfree.com/fraport_en/hermes/terre-d-hermes/hermes-terre-d-hermes-duo-pack-1items.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, czy ktoś miał do czynienia z wodami kolońskimi Taylor of the Bond Street? Konkretnie interesuje mnie trwałość i moc zapachu oraz na ile są podobne do zapachu kosmetyków.

 

Po pierwsze, woda kolońska z definicji nie jest trwała. Po drugie, kupiłem kiedyś wodę tobs tak z rozpędu, jak na facetarii nowe mydło do golenia i żyletki brałem. Jakość tych produktów jest mierna. Fajne wody kolońskie robi podobno acqua di parma, ale musisz sam się przekonać, bo ja wód kolońskich na ogół nie używam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpytać o wasze doświadczenia z perfumami. Jakich marek używacie najczęściej i co możecie polecić w tym temacie ? Zależy mi na wytrzymałości. Czy są w ogóle takie perfumy które utrzymują się przez cały, intensywny dzień? Powiem szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z takimi. A i jeszcze jedno, co sądzicie o perfumach z feromonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna za mną chodził, aż w końcu dzisiaj dotarł do mnie L'Artisan Timbuktu. Jak dla mnie świetny zapach na lato, ale pewnie niektórych może odstarszać jego kategoryzacja do produktów typu unisex. Nie znam pozostałych zapachów tej marki - chyba pora się zainteresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często używam acqua di parma,szczególnie odpowiada mi Essenza.Problem- nie do kupienia w kraju.

Ale polecam

http://www.iperfumy.pl/acqua-di-parma/?f=1-1-4350-10944

z tego co pamiętam dość niedawno się pojawiły

 

Chciałbym podpytać o wasze doświadczenia z perfumami. Jakich marek używacie najczęściej i co możecie polecić w tym temacie ? Zależy mi na wytrzymałości. Czy są w ogóle takie perfumy które utrzymują się przez cały, intensywny dzień? Powiem szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z takimi. A i jeszcze jedno, co sądzicie o perfumach z feromonami?

Te pierdoły z feromonami to sobie daruj... To czy kobieta się tobą zainteresuje to nie tylko kwestia perfum, nawet tych zwykłych, ale bardziej tego co prezentujesz. Perfumy to dopełnienie, chociaż czasem sprawy ułatwiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widzisz, niektórzy są sceptyczni - powiem szczerze, że nie kumam dlaczego. Mieliście z tym do czynienia? Bo ja mówię z własnego doświadczenia. A jeżeli chodzi o kobiety - to przypominam, że one są po to aby wydawać na nie pieniąze :)

Tak już ten świat jest stworzony :) Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej.

No nie do końca, jakbyś kobiecie kupił perfumy to wtedy by się zgadzało, a jak kupujesz feromony sobie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna za mną chodził, aż w końcu dzisiaj dotarł do mnie L'Artisan Timbuktu. Jak dla mnie świetny zapach na lato, ale pewnie niektórych może odstarszać jego kategoryzacja do produktów typu unisex. Nie znam pozostałych zapachów tej marki - chyba pora się zainteresować. 

 

Często ta kategoryzacja wprowadza w błąd. Mam unisex, który pachnie tak kobieco, że nie mam co z nim zrobić. I zapach kobiecy, który pachnie jak unisex z przechyłem w męską stronę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terence, oszczędź Waść.

 

Love & Desire pachną ogórkową tandetą. Zdecydowanie bardziej na moje (i nie moje) kobiety działają subtelnie dobrane męskie perfumy niż ta mieszanka odświeżacza, tureckich podróbek (nie będę wskazywał produktu, który był 'inspiracją') i PR-u.


Koledzy, potrzebna zmiotka i szufelka...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.