Skocz do zawartości

Zapachy


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

rozpoznawanie podstawowych nut? :D

 

Na początek to zaprezentują Wam pewnie rodziny zapachów, potem powiedzą, jakie składniki/nuty w nich dominują, powiedzą o klasycznej/niekl. budowie zapachu, coś o naturalnych vs. syntetycznych składnikach itd.

 

Tak z ciekawości - kto i gdzie miałby te warsztaty prowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Być może już o tym pisaliście, jeśli tak, to przepraszam: czy znacie wody kolońskie poznańskiej firmy Synteza: Derby, Consul i Przemysławka? Warto spróbować, czy to raczej wyrzucone pieniądze (nawet przy cenach ok. 10 zł za flakon)?

 

Pomyliłeś wątek... "Przemysławka" to do "Alkohole dla dżentelmena" :) ... spróbować chyba można

 

hqdefault.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w Paryżu nie będzie to dostrzegalne, ale w Polsce takie linie zapachowe bardziej kojarzą się z oddechem, niż kompozycją użytą na skórze. Ja bym nie zaryzykował mimo wszystko - mam czasem problem z wyjaśnieniem otoczeniu czemu używana przeze mnie z pasjami Acqua di Parma pachnie ... wodą kolońską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ej, wiecie co, podczas wizyty w Polsce postanowiłem spróbować polskich wód kolońskich. Za namową Taty wybrałem Brutala (choć on sam zawsze używał Old Spice'a) i bardzo mi się ten zapach podoba, a przy tym wyróżnia się bardzo na tle francuskich perfum. Ceny są tak śmieszne, że z przyjemnością skompletuję sobie cały zestaw (after shave, woda kolońska, woda toaletowa, krem do golenia, może tylko dezodorant odpuszczę). Za wcześnie na ferowanie wyroków, ale kto wie, czy Brutal nie wyprze z mojej łazienki Lalique'a (we Francji niedostępnego, tj. dostępne są tylko bardzo prestiżowe wyroby szklane, perfum we francuskich drogeriach nie ma) i Hermèsa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na Allegro za 3,60.

 

To jest naprawdę fajny zapach, a do tego trwały. Oszczędności niestety są na opakowaniu, bo pudełko w transporcie się rozleciało, a korek jest tak słaby, że szkoda gadać. Gdyby ją przelać do jakiegoś ładnego flakonu i zadbać o marketing, byłby produkt eksportowy, mówię poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, wiecie co, podczas wizyty w Polsce postanowiłem spróbować polskich wód kolońskich. Za namową Taty wybrałem Brutala (choć on sam zawsze używał Old Spice'a) i bardzo mi się ten zapach podoba, a przy tym wyróżnia się bardzo na tle francuskich perfum. Ceny są tak śmieszne, że z przyjemnością skompletuję sobie cały zestaw (after shave, woda kolońska, woda toaletowa, krem do golenia, może tylko dezodorant odpuszczę). Za wcześnie na ferowanie wyroków, ale kto wie, czy Brutal nie wyprze z mojej łazienki Lalique'a (we Francji niedostępnego, tj. dostępne są tylko bardzo prestiżowe wyroby szklane, perfum we francuskich drogeriach nie ma) i Hermèsa... :D

użytkownicy perfuforum wystawiają bardzo dobre noty Brutalowi Classic. Ja tez go używam od kilku miesięcy. Przy jego cenie warto podjąć ryzyko testów. Mam jeszcze Warsa cedrowo-sandałowego, ale Brutal jest IMO ciekawszy.

Nabyłem niedawno Brutala "Grand", czeka na testowanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.