Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

końcówka jest dobra;

 

 

After my emotional arc with the beige New York — anticipation to excitement to frustration — had come to an end, Michael suggested made-to-measure, but I was feeling petulant about not being able to get the fabric I wanted with the lapel I wanted, even after flipping through swatch books full of beautiful wools for suits and gorgeous cashmeres for sport coats. This was a way to heal, for sure, but for the best fabrics, prices crept past $1,000, a custom-jacket number for what is still not that far from a commodity purchase.

At those prices, you want more options; you want true bespoke, not artisanal fast food.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie leza tak jak na modelach to w ogole na RTW sie trzeba przestac nastawiac, nie tylko w kwestii suitsupply.

 

Bez przesady, w Suit Supply nie leży na mnie żaden "fit" (podkreślam, że stwierdzam to z żalem, bo wiele ich produktó mi się podoba i chętnie bym nabył), natomiast w centrum outletów pod Berlinem znalazłem sklep z garniturami z wełen VBC i Loro Piana (ceny od 200 euro) o takim kroju, że jedyna przeróbka w moim przypadku to lekkie poszerzenie pasa i nogawek spodni (marynarki leżą idealnie). W przypadku Vistuli najczęściej tylko skracam rękawy, rzeczy kilku firm z USA leżą na mnie dobrze bez poprawek w rozmiarze 40R (np. Jos a Bank). Porzućmy myślenie w rodzaju "Suit Supply albo nic". :-)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w Suit Supply nie leży na mnie żaden "fit" (podkreślam, że stwierdzam to z żalem, bo wiele ich produktó mi się podoba i chętnie bym nabył), natomiast w centrum outletów pod Berlinem znalazłem sklep z garniturami z wełen VBC i Loro Piana (ceny od 200 euro) o takim kroju, że jedyna przeróbka w moim przypadku to lekkie poszerzenie pasa i nogawek spodni (marynarki leżą idealnie). W przypadku Vistuli najczęściej tylko skracam rękawy, rzeczy kilku firm z USA leżą na mnie dobrze bez poprawek w rozmiarze 40R (np. Jos a Bank). Porzućmy myślenie w rodzaju "Suit Supply albo nic". :-)

 

Ciekawe, chyba jestem Twoim negatywem - na mnie marynarki SS leżą dobrze/bardzo dobrze, a Vistula... już przestałem nawet mierzyć, wyglądam w nich tragicznie i jednocześnie komicznie. Przede wszystkim - fatalne ramiona.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w Suit Supply nie leży na mnie żaden "fit" (podkreślam, że stwierdzam to z żalem, bo wiele ich produktó mi się podoba i chętnie bym nabył), natomiast w centrum outletów pod Berlinem znalazłem sklep z garniturami z wełen VBC i Loro Piana (ceny od 200 euro) o takim kroju, że jedyna przeróbka w moim przypadku to lekkie poszerzenie pasa i nogawek spodni (marynarki leżą idealnie). W przypadku Vistuli najczęściej tylko skracam rękawy, rzeczy kilku firm z USA leżą na mnie dobrze bez poprawek w rozmiarze 40R (np. Jos a Bank). Porzućmy myślenie w rodzaju "Suit Supply albo nic". :-)

Czy możesz mi podać gdzie dokładnie leży to centrum outletów? Do Berlina mam 2 godziny, a oferta brzmi atrakcyjnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo jak mosze, czyli dokładnie odwrotnie jak Kyle:)

 

Ciekawe, chyba jestem Twoim negatywem - na mnie marynarki SS leżą dobrze/bardzo dobrze, a Vistula... już przestałem nawet mierzyć, wyglądam w nich tragicznie i jednocześnie komicznie. Przede wszystkim - fatalne ramiona.

Kazdy ocenia w stosunku do swoich doswiadczen. Nie moge mowic ze Reiss, Hackett czy nawet juz Bytom sa swietne bo nie moge tam nic kupic dla siebie. Poza tym SS ma tych 'fitow' chyba z 6 roznych plus ilosc rozmiarow. Jesli komus akurat pasuje lepiej jakis garnitur z tego outletu w rozmiarze 40 to swietnie. 

W kwestii bespoke ponad wszystko to oczywiscie tez plynna kwestia. Ja rozumiem, ze ktos wybiera bespoke przede wszystkim dla dopasowania, a dopiero pozniej dla mozliwosci projektu swojej wizji. Jesli tak, to bespoke zawsze bedzie ponad wszystkim mtm i rtw. Jesli ktos wybiera bespoke tylko dla personalizacji, ale znajduje dla siebie ciuchy w rtw dobrze dopasowane to juz bespoke nie jest takie najlepsze. Na koniec oczywiscie dochodzi wlasna ocena co do tego co znaczy 'dobre' lub wystarczajaco dobre dopasowanie. Jeden potrafi zaakceptowac luznawe ramiona i nie-gladkie plecy, majac dobre rekawy i pas - dla innego nie bedzie to wystarczajace i swoj poziom dopasowania osiagnie dopiero w bespoke.

Nie biore tu oczywiscie pod uwage przyslowiowego p. Staszka z Mielca ktory uszyje garnitur 'na miare' za 300zl. Kwestia jest taka jak inne, zawsze mozna spojrzec z innej strony i dyskutowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, chyba jestem Twoim negatywem - na mnie marynarki SS leżą dobrze/bardzo dobrze, a Vistula... już przestałem nawet mierzyć, wyglądam w nich tragicznie i jednocześnie komicznie. Przede wszystkim - fatalne ramiona.

 

 

Mam dokładnie tak samo jak mosze, czyli dokładnie odwrotnie jak Kyle:)

 

Panowie, po prostu daleko mi do Waszych modelowych sylwetek :-)

 

Czy możesz mi podać gdzie dokładnie leży to centrum outletów? Do Berlina mam 2 godziny, a oferta brzmi atrakcyjnie :)

 

http://www.mcarthurglen.com/de/designer-outlet-berlin/en/the-brands/park-avenue/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po prostu daleko mi do Waszych modelowych sylwetek :-)

Płaszcz, który od Ciebie kupiłem, leży idealnie...:-)

A poważnie, jeśli chodzi o wspomnianą Vistulę, czyli off topic: poprawiałem u p. Basia ok. 8 marynarek i 4-5 par spodni, w tym 3 rzeczy z Vistuli. Ze wszystkich poprawek jestem zadowolony lub bardzo zadowolony, oprócz trzech rzeczy: właśnie tych trzech z Vistuli - widocznie ich krój jest tak niekompatybilny z moją sylwetką, że nawet tak dobry krawiec jak p. Baś nie mógł do końca zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

@wally, świetna relacja!

 

Byłem kiedyś w salonie Suit Supply w Londynie i nie mam tak dobrych odczuć. Sprzedawca chciał wcisnąć mojego ojca w garnitur o rozmiar za duży, a jak sam pytałem się o dwurzędówki dla siebie, to rozkładał ręce, mówiąc, że niczego co mnie zadowoli to nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.