Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w cenie jest spora, jednak wg mnie są dwie kwestie:

- czy jakość polskich firm jest satyfakcjonująca i czy marynarki leżą wystarczająco dobrze

a jeśli nie, to jak będzie leżała marynarka od SS. Jeśli będzie bliska ideału (ew. rękawy do poprawki), to warto.

 

W moim przypadku - u Ciebie może być inaczej - SS to zupełnie inna bajka, we wszystkich mierzonych marynarkach RTW polskich firm wyglądam kiepsko i nie ma dla mnie znaczenia, czy kosztują 350 czy 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garnitury i marynarki od tych 3 firm i w tym zestawieniu SS wybija się ponad przeciętność jakością materiałów i krojem. Jeśli chodzi o len, to użytkuje np. ich marynarkę DB SOHO z mieszanką wełny i lnu. Naprawdę chciałbym móc kiedyś kupić polski produkt tej klasy.

Bytom i Vistula ma w ogóle coś całego z lnu?

 

Wczoraj przymierzałem tę lnianą marynarkę i kilka innych w ich sklepie w Moskwie. Poza tym, że leżała jak ulał (akurat ich wymiarówka idealnie na mnie leży, Vistuli superslim trochę gorzej, ale po tym jak do prawie wszystkich marynarek przyklejają łaty lub materiał przypomina ceratę, to już nie mam co wybrać, a kroje Bytomia z wielkimi poduchami wołają o pomstę do nieba), to materiał był bardzo przyjemny. Świadomość tego, że cena w rublach jest wyższa o około 50% od EUR, na szczęście powstrzymywała mnie przed podejmowaniem pochopnych decyzji. ;)

Przymierzałem też np. http://eu.suitsupply.com/en/suits/madison-light-brown-check/P3835.html cały z lnu, ale ten materiał akurat mnie jakoś nie przekonał (wadał mi się jakiś zbyt szorstki i potencjalnie nietrwały), mimo, że był bardzo przewiewny i dobrze leżał.

 

Najgorzej, że jak już wyjdziesz poza tę Vistule i Bytom, do takiego SS, to stwierdzisz, że już nie ma odwrotu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White, spójrz na mój post wyżej - Havana to dość krótki krój (chyba że Ci to nie przeszkadza).

 

Nie krótsza niż pozostałe. Ich letnie marynarki/garnitury są z założenia krótsze. Jeżeli jest się osobą szerszą w barkach, Havana leży dobrze, długość również ma odpowiednią, gdyż trzeba wówczas wziąć większy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarom można śmiało wierzyć. Przez moje ręce przewinęło się 6 garniturów z SS i za każdym razem wymiary były zgodne z podanymi na stronie. Na podstawie tych przymiarek doszedłem do wniosku, że lepiej sugerować się tabelą, niż zaufać size advisorowi. Przynajmniej w moim wypadku...

Potwierdzam też, że subiektywne wrażenie jakości jest dużo lepsze niż w przypadku rodzimej produkcji. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z forumowiczow mial moze do czynienia z tym modelem? http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-light-brown-check/C754.html?start=9&cgid=Jackets&prefn1=collection&prefv1=Spring%2FSummer

  Od jakichs 2ch tygodni mocno na niego "choruje", ale nie jestem w stanie znalezc zadnych nieprofesjonalnych jego zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakościowo prezentuje się Suit Supply vs. Oscar Jacobson? W RC garnitury Jacobsona są teraz w zbliżonej cenie co w SS, więc się zastanawiam co wybrać. Na pierwszy rzut oka minusem OJ jest gorsze wykończenie np. brak funkcjonalnych guzików.

 

Mam kilka marynarek jednej i drugiej firmy, ale nie wiem, jak to wypada. OJ ostatnio zszedł z jakością szycia, ale materiały są bardzo dobre. Funkcjonalne guziki są zaletą, jeśli pasuje Ci długość rękawa, w przeciwnym razie są problemem. Moim zdaniem wybór tej czy tamtej firmy nie ma większego znaczenia, jedna i druga jest ok. Wybrałbym tę, której marynarki/spodnie są lepiej dopasowane i wymagają mniejszych przeróbek. Moje marynarki SS są fabrycznie mocno taliowane, w OJ taliowanie jest znacznie mniejsze, to jest główna róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarki od Suit Supply są zależnie od fasonu ("fitu") różnie taliowane (zależnie od fasonu marynarki w tym samym rozmiarze były na mnie luźne lub za ciasne). Zresztą martwiłbym się raczej np. długością marynarki (bo tego się nie zmieni, co najwyżej można minimalnie skrócić), niż taliowaniem (które w rozsądnych graniach dość łatwo korygować). Inna sprawa, że można bezkosztowo zwrócić w razie wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, fity są różne. Ja chyba trafiłem na mocno taliowane (soho jedna, a druga nie wiem, ze starszej kolekcji). Natomiast co do OJ - nie pamiętam, dlaczego nie wziąłem o rozmiar mniejszej, chyba była za ciasna w klacie, w każdym razie po 3-cim (!) taliowaniu krawcowa powiedziała, żebym jej tymi (dwiema) marynarkami już nie zawracał głowy, bo nie będzie kolejnej przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.