Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Marynarka leży ładnie, jest krótka i chyba za krótka (ze zdjęcia nie podejmuję się jednoznacznie ocenić - to kwestia proporcji sylwetki), ale z rękawami niczego się zrobić nie da - są zbyt krótkie, a SS przecina dziurki - nawet przy ewentualnym wydłużeniu rękawa będzie to źle wyglądać (dziurki zbyt daleko od krawędzi).

 

To, czy dana marka jest czy nie jest dla kogoś, można ustalić po większej liczbie przymiarek - wypełnienie/konstrukcja ramion w różnych modelach jest różne, co może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisciofcb

 

Historia zaczęła się od użycia size advisor i zamówienia rozmiaru 48. Garnitur okazał się za mały. Stwierdziłem, że wymiana o rozmiar wyżej będzie bezpieczną opcją. Niestety, tak jak widać w temacie https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1106-przer%C3%B3bki-spodnie-marynarki-itd/page-31#entry146054 była to nietrafiona decyzja. Garnitur wraca do Holandii. Czekam na rozmiar 98, który prawdopodobnie też okaże się porażką, bo koledzy zwrócili uwagę na zbyt wąskie ramiona.

 

Wygląda na to, że SS nie jest dla mnie

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Ja lada moment będę próbował się zmierzyć z zamówieniem, możliwe, że zamówię sobie po prostu 2 rozmiary jednego modelu, żeby nie tracić czasu na wymiany.

 

Zastanawia mnie tylko, na co powinienem się zdecydować przy wymiarach:

Wzrost: 197 cm

Klatka : ok 103-104 cm

Talia: ok 96-97 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ja lada moment będę próbował się zmierzyć z zamówieniem, możliwe, że zamówię sobie po prostu 2 rozmiary jednego modelu, żeby nie tracić czasu na wymiany.

 

Zastanawia mnie tylko, na co powinienem się zdecydować przy wymiarach:

Wzrost: 197 cm

Klatka : ok 103-104 cm

Talia: ok 96-97 cm

 

 

Myślę że będzie problem. Trzeba by rozbudować trochę klatkę albo szyć na miarę. Siłownia w dłuższej perspektywie może pozwolić na zaoszczędzenie paru złotych, garnitury z wieszaka zaczną pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że zamówię sobie po prostu 2 rozmiary jednego modelu, żeby nie tracić czasu na wymiany.

 

 

 

Po prostu zamów i sprawdź. Zamówienie w 3-4 dni będzie u Ciebie w domu - więcej czasu straciłeś na deliberowaniu o tym na forum :) Nikt przecież nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy z nas ma trochę inne wymiary. Ja jak zamawiałem SS dwukrotnie, to w obu przypadkach trafiłem z rozmiarem, ale był on rozbieżny z pasującym aktualnie wymiarem polskich sieciówek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 98, rękawy są prawidłowej długości i całość ogólnie leży zgrabniej. Konieczne będą spodnie do skrócenia. Przy 102 będziesz robił tyle poprawek że w końcu zaburzysz proporcje. Pod pachami jest zbyt dużo materiału, nie widać dobrze wcięcia w talii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 brzydko załamuje się w okolicach szwów w ramionach, jeśli to nie jest wina przypadkowego ułożenia koszuli, to ten efekt moim zdaniem dyskwalifikuje marynarkę. Problemem są również krótkie rękawy, wg mnie poniżej granicy akceptacji.

 

Z kolei nie wiem (nie jestem w stanie ocenić z tego zdjęcia), czy 102 nie jest nieco za długa (korpus), ale poza tym nadaje się do korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jutro chciałbym wreszcie zacząć przygodę z firmą SS i zamówić od nich garnitur. Według podpowiedzi na stronie, moim rozmiarem jest 110, przy poniżej podanych na stronie parametrach:

 

- wzrost: 197 cm
- klatka: 104 cm

- talia: 96 cm

- pas: 106 cm

 

Ufać tej podpowiedzi, czy powinienem o rozmiar zawyżać/zaniżać ?

 

Czy z poniżej wybranych modeli, pozostaje się kierować jedynie własnymi upodobaniami co do odcieniu, czy któryś z tych garniturów wybija się bardziej od pozostałych ?

Jego przeznaczenie to głównie praca biurowa, choć rozumiana jako spotkania z Klientami 1-2 razy w tygodniu, więc nie będzie używany codziennie.

 

1.

http://eu.suitsupply.com/en_PL/suits/napoli-blue-plain/P3781.html?start=11&cgid=Suits

 

2.

http://eu.suitsupply.com/en_PL/suits/napoli-blue-plain/P3753.html?start=17&cgid=Suits

 

3.

http://eu.suitsupply.com/en_PL/suits/napoli-blue-faux-uni/P3761.html?start=25&cgid=Suits

 

4.

http://eu.suitsupply.com/en_PL/suits/napoli-blue-plain/P3756.html?start=34&cgid=Suits

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisciofcb:

 

W tym wątku, parę podstron wcześniej.

 

Wklejam pożyteczną informację otrzymaną z customer service SS.
Modele uszeregowane w kolejności od najbardziej wytaliowanego do najobszerniejszego:
Copenhagen, Washington, Havana, Soho, Lazio, La Spalla, Jort, Madison, Napoli, Sienna, York
Modele Copenhagen i Havana charakteryzują się krótkimi marynarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiadomo że przymiarka to jedyna możliwość sprawdzenia, jak dany garnitur leży.

Wkleiłem po prostu 4 modele Napoli i zastanawiałem się, czy one mają jeszcze jakieś dodatkowe opisy kroju o czym wspomniał mosze, ale teraz już myślę, że wszystko wiem.

 

Czyli jeśli chodzi o moje pytanie dotyczące jakości podanych przeze mnie 4 propozycji, jakościowo wszystko jest do siebie zbliżone i wybór powinien paść na garnitur, który po prostu wizualnie najbardziej mi odpowiada tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.