Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że to powszechna wiedza - wiele zachodnich firm szyje w Polsce koszule. Ciekawy jest przypadek amerykańskiej firmy Ledbury, która nie tylko nie ukrywa tego faktu, ale nawet zamieszcza zdjęcia z polskiej fabryki (lokalizacja wg nich: northwest Poland).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety pokombinować. U mnie w kilku przypadkach wystarczyły dość niewielkie poduszki, wszywane tuż przy ramieniu (ale bez ingerencji w rękaw). Jednak u mnie inaczej to wyglądało (załamanie linii ramion). Proponuję, abyś nabył poduszki warstwowe i spróbował - jak duża i jak wysoka (albo niska) podniesie ramię tak, aby jednocześnie rękaw z boku się nie załamywał. Takie poduszki są tanie (kilka zł za sztukę), choć oczywiście dochodzi koszt wysyłki - można je ciąć, kroić, rozwarstwiać, a po dobraniu wielkości będziesz miał punkt odniesienia dla kolejnych marynarek. Ja kupowałem poduszki z pianki w sklepie wkladybarkowe.pl (P.W. An-Mar). Ew. przed zakupem skonsultuj się z krawcem, może zresztą będzie miał coś gotowego.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mosze said:

Trzeba niestety pokombinować. U mnie w kilku przypadkach wystarczyły dość niewielkie poduszki, wszywane tuż przy ramieniu (ale bez ingerencji w rękaw). Jednak u mnie inaczej to wyglądało (załamanie linii ramion). Proponuję, abyś nabył poduszki warstwowe i spróbował - jak duża i jak wysoka (albo niska) podniesie ramię tak, aby jednocześnie rękaw z boku się nie załamywał. Takie poduszki są tanie (kilka zł za sztukę), choć oczywiście dochodzi koszt wysyłki - można je ciąć, kroić, rozwarstwiać, a po dobraniu wielkości będziesz miał punkt odniesienia dla kolejnych marynarek. Ja kupowałem poduszki z pianki w sklepie wkladybarkowe.pl (P.W. An-Mar). Ew. przed zakupem skonsultuj się z krawcem, może zresztą będzie miał coś gotowego.

Dzięki wielkie! Załatwię to przy okazji zwęrzania innych Jortowych spodni już letnich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mosze said:

Trzeba niestety pokombinować. U mnie w kilku przypadkach wystarczyły dość niewielkie poduszki, wszywane tuż przy ramieniu (ale bez ingerencji w rękaw). Jednak u mnie inaczej to wyglądało (załamanie linii ramion). Proponuję, abyś nabył poduszki warstwowe i spróbował - jak duża i jak wysoka (albo niska) podniesie ramię tak, aby jednocześnie rękaw z boku się nie załamywał. Takie poduszki są tanie (kilka zł za sztukę), choć oczywiście dochodzi koszt wysyłki - można je ciąć, kroić, rozwarstwiać, a po dobraniu wielkości będziesz miał punkt odniesienia dla kolejnych marynarek. Ja kupowałem poduszki z pianki w sklepie wkladybarkowe.pl (P.W. An-Mar). Ew. przed zakupem skonsultuj się z krawcem, może zresztą będzie miał coś gotowego.

Dzięki wielkie! Załatwię to przy okazji zwęrzania innych Jortowych spodni już letnich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 10:27, artisan napisał:

Ja po konsultacji ze swoją krawcową postanowiłem jednak nie odsyłać tych spodni, głównie ze względu właśnie na fajny materiał i cenę. Krawcowa powiedziała, że ogarnie temat pasa i bioder, w udach u mnie jest ok (wziąłem rozmiar 58 właśnie ze względu na uda). Nie wiem jak  wyjdzie bo spodni mi jeszcze nie przerabiała, inne rzeczy tak i zawsze byłem zadowolony. Postanowiłem zaryzykować,  biorąc pod uwagę cenę, ryzyko niewielkie. :) Rozmiarówka jednak tych spodni jest totalnie powalona.

Jeśli kogoś interesuje jak wielkich przeróbek można dokonać na w/w spodniach to napiszę, że dziś odebrałem spodnie od krawcowej i jest zaskakująco ok. Krawcowa zapewniała, że wyjdzie dobrze, ja  nie za bardzo w to wierzyłem ale jednak miała rację. Jestem zadowolony, że zaryzykowałem, nie zrobiłem zwrotu  i mam spodnie z fajnego materiału w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do drogich forumowiczów: Jaki rozmiar garnituru z Suit Supply powinienem wybrać? Mam kilka garniturów Lantier w rozmiarze 188/108/94 w sylwetce super slim i leżą na mnie bardzo dobrze. Kiedy przeglądam tabelę rozmiarów na stronie Suit Supply, to odnoszę wrażenie, że nie ma tam na mnie rozmiaru. Dziękuję bardzo za poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlakmich,

Na początek proponuję zamówić testowo dwa/trzy rozmiary; ja bym brał 106 (to jest long) i 54. Zobaczysz jak leżą i będziesz już mógł na podstawie tabeli rozmiarów ocenić, czy trzeba Ci 'czegoś' (rozmiarowo) więcej/mniej - może inny krój/model. Ewentualnymi, drobnymi niedoborami/naddatkami w spodniach się nie przejmuj - każda rozgarnięta krawcowa w granicach 2-4 cm jest w stanie ich spodnie skorygować (przećwiczyło to wielu forumowiczów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koval napisał:

@pawlakmich,

Na początek proponuję zamówić testowo dwa/trzy rozmiary; ja bym brał 106 (to jest long) i 54. Zobaczysz jak leżą i będziesz już mógł na podstawie tabeli rozmiarów ocenić, czy trzeba Ci 'czegoś' (rozmiarowo) więcej/mniej - może inny krój/model. Ewentualnymi, drobnymi niedoborami/naddatkami w spodniach się nie przejmuj - każda rozgarnięta krawcowa w granicach 2-4 cm jest w stanie ich spodnie skorygować (przećwiczyło to wielu forumowiczów).

Rozmiary 106 i 54 wg ich tabeli rozmiarów mają w klatce około 118 cm, podczas gdy ja mam 104. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawlakmich  Ja mam w klatce 108 cm, Havana 54 ma w klatce 118 i leży na mnie bardzo dobrze, więc myślę, że zasada 10 cm się sprawdza i rozmiar 102 powinien być najbliższy twoim wymiarom. Rozmiar 52 może być zbyt krótki, gdyż ja mam 182 cm wzrostu i długość marynarki i rękawów jest ok więc dla Ciebie będzie za krótka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.