Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pawel_bodnar napisał:

W SuSu jest linia "Athletic", no chyba, że chodzi Ci o inne sklepy. 

 

Generalnie. W Polsce to z sieciówek jako tako na mnie tylko super slimy z Lantierów leżą. W reszcie muszę schodzić do 104 cm w klatce. Niby daje radę, ale czuję napięcie mięśni, głownie w plecach.

 

A w SuSu też nie jest zbyt kolorowo, odnotowałem tylko garnitury w tej linii. W spodnie z tej linii nie wejdę. 90 cm w pasie, udo 56,20. No parę cm brakuje. Dopiero 102 cm w pasie mógłbym brać pod uwagę. :D Chociaż marynarki wydawałyby się całkiem ok, np. 50 (113 cm w klatce, 98 w talii) albo 98 (112 cm w klatce, 95 w talii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepenix napisał:

Możesz się też liczyć ż VAT. Chyba.

A jak ze sklepu w US wysłali ci do PL? Można założyć konto na us ale podać adres pl?

kupowałem w outlecie EU a wysyłka z US

u mnie druga część zamówienia do zwrotu

marynarka nie ten kollor

spodnie są mega ale na łydkach się zatrzymuja

garnitur inny kolor

a cardigan mimo L (i moich 95kg) całkiem luźny

Jackets_Brown_Birds_Eye_Hudson_C907_Suit
Hudson Brązowy Żabie oczko
Model Hudson
Kolor Brązowy
Materiał Wełna/jedwab/kaszmir od Delfino (IT)
Wzór Żabie oczko
Nr produktu C90706
zł699 sty 12, 2017 Order has been sent Śledź przesyłkę 
Zwróć zamówienie
01243547
Trousers_Light_Brown_Trousers_B344_Suits
Jasnobrązowy Spodnie
Model Porto
Kolor Jasnobrązowy
Materiał Czysta wełna od Vitale Barberis Canonico (IT)
Wzór Gładki
Nr produktu B34406
zł229 sty 12, 2017 Order has been sent Śledź przesyłkę 
Zwróć zamówienie
01243547
Knitwear_Light_Grey_Cardigan_Sw354_Suits
Jasnoszary Kardigan
Model Knitwear
Kolor Jasnoszary
Materiał Cotton Cashmere
Nr produktu SW35405
zł179 sty 12, 2017 Order has been sent Śledź przesyłkę 
Zwróć zamówienie
01243547
Suits_Blue_Plain_Washington_P4848_Suitsu
Washington Niebieski Gładki
Model Washington
Kolor Niebieski
Materiał Czysty len od Tollegno (IT)
Wzór Gładki
Linia Purple Line
Nr produktu P484807
zł879 sty 12, 2017 Order has been sent Śledź przesyłkę 
Zwróć zamówienie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie dostałem maila z potwierdzeniem wysyłki, to dzisiaj rano zawitał do mnie kurier (akurat wychodziłem do pracy) i przyszła niebieska marynarka Havana. Przy moich rozmiarach 181 cm wzrostu, około 97 cm w klatce, na forum polecano mi wziąć rozmiar 48 lub 46. Jak potwierdziłem możliwość zamówienia do Niemiec (a nie wiedziałem o tym, że outlet został otwarty dla Polski), to już nie było wyżej podanych rozmiarów - został tylko 94 long, ostatnia sztuka - szybko porównałem rozmiary z 48 i stwierdziłem że są bardzo podobne i zamówiłem. Po przymierzeniu jestem bardzo zadowolony, może minimalne wytaliowanie i ewentualnie skrócenie rękawów, ale strasznie się cieszę - pasuje dużo lepiej niż cały salon marynarek bytomia ;) dzięki za pomoc w wyborze rozmiaru i od teraz chyba będę chorował na tę markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andre napisał:

pasuje dużo lepiej niż cały salon marynarek bytomia ;)

Co fakt to fakt, ja wybrałem tą samą marynarkę tylko, że r 54 i jestem pod wrażeniem jak idealnie trafiłem z rozmiarem. Nawet długość rękawów jest ok a w każdej marynarce innych firm musiałem skracać rękawy. Kardigan który wybrałem w kolorze burgund, skład wełna i kaszmir jest przeciętny, nic specjalnego ale chyba go zostawię ze względu na ciekawy kolor. Z ciekawości wziąłem też jedną poszetkę wełnianą, nie warto, do poszetek  z poszetka.com  się nie umywa a cena wyjściowa wyższa, także odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostałem. Pierwsze wrażenie, to chyba za małe.

Skład: 70% Wełny, 10 % jedwabiu, 12% nylonu, 8% lnu.

Ładna. Ale czy to nie jest za małe? Mniejsze (w ramionach, jeszcze pomierzę) od mojej pewnej 104, a od 108 to już w ogóle. Sami oceńcie. Z drugiej strony, czuję się w tym dość swobodnie. Nawet lepiej jak w owej 104. Lol. No niech ktoś mi to wytłumaczy, o ten nylon się rozchodzi?

I przynajmniej skurczone koszule (po praniu? kto wie po czym), z Wólczanki się przydadzą do czegoś (bo rękawy marynarki dość krótkie).

I ta talia <3

 

Sami oceńcie, wszakże to forum wskazało mi rozmiar 52.

 

Edit:

rozłożyłem ją sobie na 108 z Lantiera. Wcale nie jest ta z SuSa taka mała. Tylko lepiej wytaliowana. Choć na wieszaku w ramionach róznica znaczna. A i tu w Susu brak poduszek i podszewki.

 

20170119_092357.jpg

20170119_092436.jpg

20170119_092446.jpg

20170119_092454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie "nosił telewizorów" pod pachami, łatwiej byłoby ocenić jak marynarka leży w ramionach i na plecach ;)
Na obecnych zdjęciach wygląda na ciasną w ramionach i plecach oraz nieco za krótki rękaw (choć to ostatnie to jakaś tam kwestia osobistej tolerancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2017 o 17:54, Pablo84 napisał:

@BrotherM jeśli masz 107cm w klatce to jakim cudem chcesz się zmieścić np. W rozmiar 48 czy 94? Marynarka powinna mieć ok 10cm zapasu w stosunku do wymiarów ciała, więc celował bym w rozmiary 54 lub 106.

 

Forum Ci podpowiedziało 52? Od razu radziłem Ci 54 lub 106, ale co ja się znam ;). 

Marynarka nie ma wypełnienia ramion i pewnie dlatego czujesz się w niej swobodnie. Za to lubię model Havana, bo czuję się w nim jak w bluzie. 

Marynarka jest bardzo ładna, napewno ktoś z forum ją odkupi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meander

W sumie, faktycznie tak na zdjęciu wyszło, ot mój rozstaw rąk. ;)
Właśnie niby to powinno być ciasne, ale tego w ogóle nie czuję. Nie czuję napięcia w mięśniach pleców i górnych klatki, co jest dla mnie wyznacznikiem "ciasnej" marynarki (dlatego np. nie mogę nosić 104 z Vistuli i wybieram 108). I to mnie zaskakuje, bo ma jednak 2 cm mniej w rozstawie ramion (na wieszaku) od reszty noszonych przeze mnie. Z rękawami 100% racji, spodziewałem się tego, definitywnie powinienem sięgać po longi w SuSu. Moje skrócane koszule pod garnitury i resztę marynarek i tak są tu za długie (wystają na 3-3,5 cm), ale mam 3 koszule które się skurczyły i nagle tu mogą znaleźć zastosowanie. ;)

@Pablo84

No dobra, no może te 54. ;)

E, po co to sprzedawać, jak jeszcze zwrot mogę zrobić.

Przez dzień się na tym zastanowię, jak to leży, w rożnych konfiguracjach, bo póki co nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BrotherM napisał:

Dobra, dostałem. Pierwsze wrażenie, to chyba za małe.

Skład: 70% Wełny, 10 % jedwabiu, 12% nylonu, 8% lnu.

Ładna. Ale czy to nie jest za małe?

 

 

Jeszcze przemyśl ewentualne poprawki krawieckie. Havany są zwykle dla mnie ciut za wąskie w ramionach, ale mają też sporo zapasu na szwie na plecach i krawcowa nie ma problemu, żeby to poszerzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy

Mam do Was pytanie odnośnie rozmiarówki Suitsupply. Noszę marynarki z Vistuli w rozmiarze 188/112, krój super slim. Leżą na mnie idealnie. Czy ktoś doświadczony mógłby porównać rozmiarówkę Vistuli do tej z Suitsupply? Chciałbym coś od nich zamówić ale za cholerę nie wiem jaki rozmiar wybrać. Niby jest ta cała tabela z wymiarami poszczególnych partii ciała ale nie mam pewności na jaki rozmiar się zdecydować. Będę wdzięczny za wszelkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jamjest napisał:

Do mnie doszła w końcu ta jasnoniebieska. Po zdjęciach Tanatosa na bazarku się przeraziłem, że będzie bić po oczach jaskrawością, ale nie jest tak ostro. Jako, że kobiety, z którymi pracuję jednogłośnie się zachwyciły kolorem - zostaje. 

Tak, ja nawet chciałem w poście Tanatosa napisać, żeby potencjalny kupiec się nie przeraził tą jaskrawością bo zdjęcia są mocno prześwietlone ale pomyślałem że nie będę mu zaśmiecał wątku. Kolor jest stonowany w stosunku do zdjęć, a kobietom faktycznie się podoba, sprawdzone empirycznie :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mojej osobistej aury na nią spłynęło i dlatego tak "bije po oczach" ;-). Zresztą- nasze odczucia są naszą rzeczywistością, więc i na... (kliszy chciałem napisać, ale to już nie te czasy) moich zdjęciach tak się prezentuje :). Nie no, ogólnie ładna, ale ja się w tym kolorze nie widzę ;-). Co innego jakby była bardziej ekstrawagancka, w kratę na ten przykład :-D:

boggi close.JPG 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arcatera napisał:

Hej Koledzy

Mam do Was pytanie odnośnie rozmiarówki Suitsupply. Noszę marynarki z Vistuli w rozmiarze 188/112, krój super slim. Leżą na mnie idealnie. Czy ktoś doświadczony mógłby porównać rozmiarówkę Vistuli do tej z Suitsupply? Chciałbym coś od nich zamówić ale za cholerę nie wiem jaki rozmiar wybrać. Niby jest ta cała tabela z wymiarami poszczególnych partii ciała ale nie mam pewności na jaki rozmiar się zdecydować. Będę wdzięczny za wszelkie rady

 

Zarzucę potem w tym poście porównanie Lantiera 188/108 do regular 52 SuSu. Tylko muszę do domu wrócić i chwilkę znaleźć na porobienie zdjęć. Może Ci to pomoże.

 

@Arcatera

Proszę, światło marne, więc na życzenie dodam jeszcze jutro rano kolejne. Wymiary obydwu (orientacyjne w SuSu możesz z ich stronki pobrać dla Havany).

 

 

 

 

20170119_205109.jpg

20170119_205157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.