Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za cynk! Właśnie sprawiłem sobie wymarzony, szary garnitur Washington ze 100% lnu za jakieś 50% ceny wyjściowej. Trzeba przyznać, że tym razem wybór jest całkiem dobry, sporo rzeczy z kolekcji letniej sprzed roku i stosunkowo mało wiekowych "koszmarków" SuSu, które zdarzało im się wrzucać przy poprzednich okazjach ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma troszkę doświadczenia z zakupami w SuSu może mi z rozmiarówką doradzić?

Szukam głownie po klatce, talii i długości rękawa.

Czy te ikonografiki z miejscem dokonywania pomiarów są poprawne? Klatka wydaje się u nich umiejscowiona niżej niż na linii sutków (gdzie mam ok 107 cm). To kieruje mnie do rozmiarów: 48, 94 i 98. Tylko, że talia wydaje się być w każdym wypadku zbyt obszerna (to faktycznie jest talia, a nie pas?), tj. odpowiednio: 95, 93, 97. Ja mam w pasie 92,5 cm, a w talii jakieś 87-89 cm (kwestia gdzie mierzę).

Na ile marynarki z SS są taliowane?

 

Dodam też, że z moich marynarek najlepiej leży na mnie Lantier z Vistuli (188/108, super slim), ale tam chyba rozmiarówka jest zawyżona, bo niedawno dostałem innego Lantiera (ten sam rozmiar) i jest trochę szerszy (głownie w talii). A może to kwestia konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM jeśli masz 107cm w klatce to jakim cudem chcesz się zmieścić np. W rozmiar 48 czy 94? Marynarka powinna mieć ok 10cm zapasu w stosunku do wymiarów ciała, więc celował bym w rozmiary 54 lub 106.

Zastanawiam się nad tą niebieską Havaną.

Cena kusi.. do jakich spodni będzie pasował taki odcień niebieskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM jeśli masz 107cm w klatce to jakim cudem chcesz się zmieścić np. W rozmiar 48 czy 94? Marynarka powinna mieć ok 10cm zapasu w stosunku do wymiarów ciała, więc celował bym w rozmiary 54 lub 106.

Zastanawiam się nad tą niebieską Havaną.

Cena kusi.. do jakich spodni będzie pasował taki odcień niebieskiego?

Nie przesadzajmy z tymi 10 cm, nie musi być aż tak duży. Doradzałbym raczej rozmiar 52, SuSu wypada całkiem duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo84 @Blondas 

 

Ok, może przeholowałem, kwestia gdzie to się mierzy.

http://eu.suitsupply.com/pl/c_jackets/havana-czerwony-kratka/C924.html

Interesuje mnie w zasadzie tylko to. Wezmę pod uwagę rozmiar 50, 52, 102 z tych dostępnych.

Ale tu są kolejne schody, bo o ile ramiona ok, o tyle w rękawie preferuję ok 66 cm. No i co z tą nieszczęsna talią? Przy 102 to aż 101 cm.

 

Ponawiam pytanie, na ile te marynarki są taliowane? Bo na mnie czasem te superslimy z Vistuli są zbyt szerokie w talii i pasie :D

 

Najwyżej zamówię na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Tak, jasną - niebieską, nie granatową. Granatowych marynarek mam już kilka, to mogę sobie pozwolić na coś mniej uniwersalnego. Mam jedną Havanę i uważam, że spokojnie jest warta ceny regularnej, więc zakup za 400 złotych wydaje mi się całkiem dobrą okazją :) 

Przekonałeś mnie :) Wahałem się nad tą marynarką, ale zamówiłem.

Marynarka, 2 koszule, 2 krawaty za 780,00 zł :D Poprawił mi humor ten outlet :) 

EDIT

Już po ptakach, ale jak się ma Havana do Washingtona? Rozmiarowo i w kwestii wypełnienia ramion? 

Mam 4 marynarki Washingtona i leżą idealnie jak na RTW i to bez poprawek , a nigdy nie zamawiałem Havany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM marynarkę zawsze można wytaliować lub ją w talii popuścić, a rękawy skrócić. Kluczowe są wymiary w klatce i ramionach. Wydaje mi się, że w rozmiar 50 nie wejdziesz, a 102 też jest mocno dyskusyjne. 

Najlepiej odwiedzić kiedyś sklep stacjonarny i tam pomierzyć, w innym wypadku pozostaje zamówić dwa rozmiary i ewentualnie zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo84 Dzięki. 

Ciekawy jestem jak będzie na mnie leżała. Jakoś marynarki bez wypełnień w ramionach słabo na mnie leżą. 

Tak patrze, że Havana to chyba najpopularniejszy model Susu. Obecnie jest 24 modeli Havany, a jedynie 2 modele Washingtona...

Tak więc, jeżeli będzie leżała dobrze to będę miał w czym wybierać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pawel_bodnar napisał:

 

Już po ptakach, ale jak się ma Havana do Washingtona? Rozmiarowo i w kwestii wypełnienia ramion? 

Mam 4 marynarki Washingtona i leżą idealnie jak na RTW i to bez poprawek , a nigdy nie zamawiałem Havany. 

Mam  Havane i  washingtona. Washington jest o numer większy (mimo tego samego rozmiaru na metce). Z tym, że havana była z bieżącej kolekcji a washington z poprzedniego outletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andre napisał:

Koledzy, ponieważ może będę miał możliwość skorzystania z tego outletu, miałbym prośbę o pomoc w dobraniu rozmiaru - upatrzyłem sobie tę marynarkę Havana Blue Plain http://eu.suitsupply.com/en/c_jackets/havana-blue-plain/C975.html
Biorąc pod uwagę rozmiarówkę i swoje wymiary (181 cm wzrostu oraz ok. 97 cm w klatce) skłaniałbym się w kierunku rozmiaru 48 (takie też mam wszystkie aktualnie posiadane garnitury z Vistuli i innych marek). Widziałem jednak na poprzednich stronach dyskusji, że przy podobnych wymiarach jeden z użytkowników (sceptycznymiś) zastanawiał się nad 46 i nawet mniejszym rozmiarem. Myślicie, że 48 to może być dobry wybór? Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny.

przy takich samych wymiarach 46 na mnie jest idealny

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koval napisał:

Jeśli coś Ci się podoba, to nie warto czekać. Odkąd outlet jest oficjalnie dostępny dla Polski, nic nie ryzykujesz, bo zwroty też są darmowe.

Wiesz, ja już zakupy wstępne zrobiłem, teraz już tylko rozważam, czy warto szerzej uchylić portfela, a potem żyć o chlebie i wodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo84 napisał:

@BrotherM marynarkę zawsze można wytaliować lub ją w talii popuścić, a rękawy skrócić. Kluczowe są wymiary w klatce i ramionach. Wydaje mi się, że w rozmiar 50 nie wejdziesz, a 102 też jest mocno dyskusyjne.

 

Dobra, spróbowałem z 52. Najwyżej zgłoszę się do Ciebie po odsetki xD

Chociaż wydaje mi się, że 102 (brak już tego rozmiaru) byłoby lepszym rozwiązaniem ze względu na dłuższy rękaw. Przynajmniej będe coś wiedział o ich rozmiarach po praktycznych doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzeii przecież wszystko masz w tabeli rozmiarów..

Na przykład w modelu Havana rozm. 25 ma o 0.9cm dłuższy rękaw i na długość ma 1cm więcej. Do tego jest obszerniejszy w klatce piersiowej i ramionach. 

Jeśli potrzebujesz mieć dłuższą marynarkę i dłuższe rękawy bierzesz rozm. 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.