Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, macie chyba inną definicję "bardzo dobrego" / "idealnego" leżenia marynarki niż ogólnie przyjęta. Przy klatce 96 cm uważacie że dobrze leży na Was marynarka o obwodzie klatki 98 cm ( Havana 44) / przeznaczona na klatkę 92 cm (Vistula)...  nawet koszuli z zapasem 2 cm w stosunku do obwodu nie da rady komfortowo zapiąć, a co dopiero marynarkę...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Panowie, macie chyba inną definicję "bardzo dobrego" / "idealnego" leżenia marynarki niż ogólnie przyjęta. Przy klatce 96 cm uważacie że dobrze leży na Was marynarka o obwodzie klatki 98 cm ( Havana 44) / przeznaczona na klatkę 92 cm (Vistula)...  nawet koszuli z zapasem 2 cm w stosunku do obwodu nie da rady komfortowo zapiąć, a co dopiero marynarkę...

Co mi zatem radzisz? Na obecną chwilę skłaniam się właśnie ku rozmiarowi marynarki havana 44, a spodnie bym zostawił rozmiar 46. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klatce mam jakieś 5 cm więcej niż Ty, w pasie i w talii 1-2 cm więcej i Havana w rozmiarze 48, leży na mnie bardzo OK. Na tej podstawie podejrzewam że dobry dla Ciebie będzie rozmiar 46, ale tu w grę wchodzą jeszcze inne wymiary (np. szerokość ramion), być może nawet lepiej będzie wziąć 48 i trochę wytaliować (zdaje się, że @Aron tak robi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

W klatce mam jakieś 5 cm więcej niż Ty, w pasie i w talii 1-2 cm więcej i Havana w rozmiarze 48, leży na mnie bardzo OK. Na tej podstawie podejrzewam że dobry dla Ciebie będzie rozmiar 46, ale tu w grę wchodzą jeszcze inne wymiary (np. szerokość ramion), być może nawet lepiej będzie wziąć 48 i trochę wytaliować (zdaje się, że @Aron tak robi). 

Może zamówię marynarkę na początku 44 i potem najwyżej wymienię na większą? A co do spodni to rozmiar 46 byłby na pierwszy rzut oka poprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 90 cm w klatce, 80 cm w pasie, barki 45 cm. Dla mnie Havana 46 jest minimalnie za ciasna, po zapięciu jest mi ciasno właśnie w okolicach talii oraz w barkach. Czasami dopasowanie zależy od materiału i egzemplarza. Przy rozmiarze 48 jest mi po prostu wygodnie i guzik jest niżej, przy cienkim materiale mógłbym zwęzić marynarkę w klatce.

Mam też garnitur Havana Traveller (marynarka 48, spodnie 46). Przy tym konkretnym modelu marynarki w rozmiarze 46 praktycznie nie byłem w stanie zapiąć.

@SceptycznyMiś, według mnie rozmiar 44 będzie za mały. Jeżeli zakładasz wymianę, to wziąłbym na Twoim miejscu marynarkę 46, albo od razu 46 i 48 (jedną zwrócisz). Spodnie w rozmiarze 46 powinny być dobre, ewentualnie możliwe drobne poprawki.

EDYCJA:
Poza tym, że ma być "ładnie, pięknie", to musi być jeszcze wygodnie. Przynajmniej ja mam takie zdanie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron Przekonałeś mnie i obie części zamówię 46. Teraz takie tylko poglądowe pytanie, ponieważ widzę, że masz spore doświadczenie z tą firmą: czy na moją szczuplutką klatkę piersiową i ręce kupno garnituru (marynarki) bez podszewki i wypełnienia to dobry pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co prawda nie do mnie skierowane, ale mam rozmiar 46, więc rozumiem, o co chodzi. Pomysł jest bardzo dobry, jeśli potrzebujesz garnituru lekkiego i wygodnego. Na egzamin będzie w sam raz, przyda Ci się trochę komfortu. Masz rację, że nie będziesz wyglądał na osobę szczególnie postawną - ale jeśli tego chcesz, to powinieneś wybrać coś bardziej formalnego, nie tylko z wypełnieniem w ramionach, ale też z innymi kieszeniami, w ciemniejszym odcieniu itd.

Poczytaj sobie może wpis na blogu Szymona i pooglądaj zdjęcia ludzi noszących Havanę - nie każdy czuje się dobrze z miękką linią ramion (od razu widać, że nie jesteśmy idealni). Dla mnie akurat jest świetna.
http://alltiedup.pl/2016/11/wypelnienie-ramion/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aver napisał:

Poczytaj sobie może wpis na blogu Szymona i pooglądaj zdjęcia ludzi noszących Havanę - nie każdy czuje się dobrze z miękką linią ramion (od razu widać, że nie jesteśmy idealni). Dla mnie akurat jest świetna.
http://alltiedup.pl/2016/11/wypelnienie-ramion/ 

U Szymona (forumowy kolega @Haz) wygląda to IMO średnio i bardziej pasują mu marynarki z kolejnych zdjęć. Miękka linia ramion jest fajna przy stosunkowo "sportowej" sylwetce - ładnie podkreśla "kaptury":

aaaa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytania odnośnie płaszczy Suitsupply. Jak oceniacie ich rozmiarówkę w porównaniu do polskich marek?

Czy poniższy płaszcz waszym zdaniem nada się na zimę? Proporcje materiałów nie zostały niestety podane.

http://eu.suitsupply.com/pl/coats/niebieski-płaszcz-dwurzędowy/J456.html?cgid=Coats

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Zajac Poziomka said:

U Szymona (forumowy kolega @Haz) wygląda to IMO średnio i bardziej pasują mu marynarki z kolejnych zdjęć. Miękka linia ramion jest fajna przy stosunkowo "sportowej" sylwetce - ładnie podkreśla "kaptury":

No widzisz, a mnie kwadratowe ramiona w jednej z kolejnych marynarek bardzo przeszkadzają, zdecydowanie bardziej niż miękkie. Z wypełnieniem też różnie bywa, rzadko jestem zadowolony z tego jak wygląda (nawet smoking susu, z wypełnionymi ramionami, ma jakąś dziwną linię na mnie i niezbyt mi się to podoba), nie mówiąc już o wygodzie. Do odd jackets i mniej formalnych garniturów wolę więc po prostu miękkie ramiona, bo komfort noszenia większy i wydaje mi się to spójniejsze z mniej formalnym charakterem ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Haz z tym, że marynarki bez wypełnienia są bardziej komfortowe i mniej formalne nie dyskutuję, oczywista sprawa. 

Odnosilem się jedynie do kwestii wyglądu. Nie widziałem Cię nigdy na żywo ale na zdjęciach wyglądasz mi na bardzo szczupłą osobę. W tym smokingu SS który wkleiłeś nie masz faktycznie idealnej linii ramion ale moim zdaniem i tak wygląda to lepiej niż Twoje zdjęcia w Havanie bez wypełnienia. Po prostu marynarki z wypełnieniem ramion dają Ci bardziej "męską", postawną sylwetkę (absolutnie nie sugeruję że wyglądasz niemęsko, nie przychodzi mi teraz do głowy jak to ładniej napisać).

Oczywiście to tylko moja opinia. I tak będziesz chodzić w czym chcesz, w końcu to Ty jesteś blogerem modowym i specjalistą od ubioru a nie ja ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka To się chyba ostatecznie sprowadza do kwestii preferencji - zapewne bardziej postawnie, męsko i jak tam bądź bym wyglądał w ogóle w marynarkach na dość sztywnym płótnie, z obszerniejszą, nieco drapowaną klatką, mocno wypełnionymi ramionami itd., ale nie siedzi mi taka stylistyka. Rozumiem natomiast do czego zmierzasz.

Tylko nie musisz się już tak o tego blogaska wyzłośliwiać ;]

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoking leży dość przeciętnie, przynajmniej jak na nasze dość wygórowane forumowe standardy; wg mnie najgorzej wyglądają dziwnie marszczące się rękawy. Linia ramion również nie jest czysta; dlaczego się załamuje - nie wiem, być może oddaje linię ramion (mam podobny problem w wielu marynarkach), co jednak można skorygować. Ogólnie ja mam wrażenie, że ten smoking jest zbyt obszerny (wrażenie - czy tak jest, nie wiem) i został wytaliowany. Ale za to daje sylwetkę "V".

Na marginesie: dla mnie ramiona "kwadratowe" oznaczają takie z wyraźnym kantem i rękawem opadającym w dół, jak np. tutaj:

http://sklep.prochnik.pl/marynarki/4771-marynarka-parbat-1.html

Szczególnie źle wygląda to wtedy, gdy marynarka jest dodatkowo zbyt szeroka w barkach i linia ramion w kuli rękawa robi się wklęsła.

Ramiona mogą być wypełnione i to dość mocno, a jednak nie muszą w ten sposób wyglądać. Zależy to od wielu rzeczy - generalnie od wszyscia i konstrukcji rękawa. Tutaj pokazana jest marynarka, która zapewne ma równie mocną konstrukcję, jak powyższa, ale wygląda to o niebo lepiej:

http://sklep.prochnik.pl/glowna/3758-marynarka-sondrio-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, mosze said:

Smoking leży dość przeciętnie, przynajmniej jak na nasze dość wygórowane forumowe standardy; wg mnie najgorzej wyglądają dziwnie marszczące się rękawy. Linia ramion również nie jest czysta; dlaczego się załamuje - nie wiem, być może oddaje linię ramion (mam podobny problem w wielu marynarkach), co jednak można skorygować. Ogólnie ja mam wrażenie, że ten smoking jest zbyt obszerny (wrażenie - czy tak jest, nie wiem) i został wytaliowany. Ale za to daje sylwetkę "V".

Na marginesie: dla mnie ramiona "kwadratowe" oznaczają takie z wyraźnym kantem i rękawem opadającym w dół, jak np. tutaj:

http://sklep.prochnik.pl/marynarki/4771-marynarka-parbat-1.html

Szczególnie źle wygląda to wtedy, gdy marynarka jest dodatkowo zbyt szeroka w barkach i linia ramion w kuli rękawa robi się wklęsła.

Ramiona mogą być wypełnione i to dość mocno, a jednak nie muszą w ten sposób wyglądać. Zależy to od wielu rzeczy - generalnie od wszyscia i konstrukcji rękawa. Tutaj pokazana jest marynarka, która zapewne ma równie mocną konstrukcję, jak powyższa, ale wygląda to o niebo lepiej:

http://sklep.prochnik.pl/glowna/3758-marynarka-sondrio-1.html

Co do smokingu, to nie był ruszany przez krawca. Za obszerny nie jest, w klatce też leży dość blisko ciała. Natomiast rękawy są zrotowane tak, że przy mojej naturalnej pozycji rąk się marszczą i tu by trzeba je wypruć i wszyć pod innym kątem; można zastanowić się, czy wtedy nie warto też uszczknąć nieco szerokości ramion. Jednak w takim wypadku zapewne straciłbym z centymetr albo przynajmniej pół z już kusych rękawów, a że efekt takich poprawek zawsze jest niepewny, nie chciałem się w to bawić.

W kwestii kwadratowych ramion - mam na myśli raczej ogólny kształt jaki nadają sylwetce, ramion dość płaskich (niemal równoległych do podłoża) i dość gwałtownie opadających na rękawie. To zaokrąglenie albo ścięcie to pewnie wypadkowa szerokości ramion marynarki (i tym samym umiejscowienia szwu) i wypełnienia nie ramienia, ale kuli rękawa, tego jak tam ono jest wymodelowane, czy raczej właśnie na taki okrągły bardziej, czy ostro ścięty kształt. Ale tu by się musiał wypowiedzieć ktoś, kto się zna na konstrukcji lepiej niż ja (co nie stanowi raczej wielkiej sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.