Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

W tym kontekście oczywiście macie rację. Swoją drogą to naprawdę bardzo dziwne, że SuSu, przy takiej ilości informacji o produkcie, nie podaje składu mieszanek (po przecież nawet jeśli poda zgodnie z prawdą wełna-kaszmir, to jest różnica czy to np. 60%-40% czy 95%-5%). Taki np. Yoox, który ma beznadziejne zdjęcia i szczątkowe informacje przy produktach w ofercie, zawsze jednak dokładnie podaje procentowy skład. Swoją drogą "łapanie" na szlachetne włókno to bardzo popularna technika, u innego producenta widziałem już marynarkę opisaną bazowo jako "cashmere blend" a w składzie materiału było 2% kaszmiru :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ciśnie mnie na którąś z tych marynarek. 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/jort-granatowy-gładki/C874.html?cgid=Jackets

 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/jort-niebieski-gładki/C875.html?cgid=Jackets

 

Która jest waszym zdaniem bardziej uniwersalna? Cena itp...?  Ma ktoś może którąś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 50groszy napisał:

Panowie ciśnie mnie na którąś z tych marynarek. 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/jort-granatowy-gładki/C874.html?cgid=Jackets

 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/jort-niebieski-gładki/C875.html?cgid=Jackets

 

Która jest waszym zdaniem bardziej uniwersalna? Cenna itp...?  Ma ktoś może którąś?

Co miałeś na myśli pytając, która jest bardziej "cenna"? "Cenne" są tak samo, po 2329 zł :D

To ta sama marynarka, tylko w innych kolorach.

Ta niebieska będzie zdecydowanie uniwersalniejsza, niż czarna. Przede wszystkim nie będzie tak "obłazić" paprochami :)  Poza tym, nada się i do jeansów, i do spodni z flaneli w szerokiej gamie kolorów. 

Niemniej, jeżeli chcesz wydać tyle pieniędzy na marynarkę RTW to bym się rozejrzał tutaj: http://shop.macaronitomato.com/garnitury-i-marynarki-2-k

EDIT Doczytałem, że ta ciemniejsza to granat, ale u mnie w monitorze wygląda jak czarna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel_bodnar napisał:

Co miałeś na myśli pytając, która jest bardziej "cenna"? "Cenne" są tak samo, po 2329 zł :D

To ta sama marynarka, tylko w innych kolorach.

Ta niebieska będzie zdecydowanie uniwersalniejsza, niż czarna. Przede wszystkim nie będzie tak "obłazić" paprochami :)  Poza tym, nada się i do jeansów, i do spodni z flaneli w szerokiej gamie kolorów. 

Niemniej, jeżeli chcesz wydać tyle pieniędzy na marynarkę RTW to bym się rozejrzał tutaj: http://shop.macaronitomato.com/garnitury-i-marynarki-2-k

EDIT Doczytałem, że ta ciemniejsza to granat, ale u mnie w monitorze wygląda jak czarna. 

błąd, chodziło o cenę xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz/J461.html Miał ktoś może ten płaszcz z obecnej lub poprzedniej kolekcji i mógłby się wypowiedzieć w kwestii jakości materiału. Siedzi na razie w szafie ale mam wątpliwości czy się zbytnio nie będzie mechacił czy obierał. Czy nie lepiej dołożyć do tego z kaszmiru ? http://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz/J452.html?cgid=Coats&prefn1=color&prefv1=Niebieski

 

Drugi temat właśnie dostałem tą marynareczkę http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-szary-jodełka/C101304.html Ściągali mi ją ze sklepu heh

Materiał przyjemny w dotyku, raczej letnia marynarka :)na pewno nie zimową bo czuć na rękach lekkość. Co do rozmiaru taki jaki powinien być(48) a mam wrażenie,że nawet odrobinę szersza. Generalnie wymiary nie odbiegają od innych marynarek ss które mam  w tym samym rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wełniany tylko w szarości. Jestem bardzo zadowolony z płaszcza (krój), jak i materiału (jakość). Noszę już drugi sezon dość często i brak oznak zużycia. Nie dokładałem do kaszmirowego modelu ze względu na delikatność tego materiału - moim zdaniem nie nadaje się na ten podstawowy płaszcz zimowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was może zamawiał marynarkę Biella i już ją otrzymał? Zamówiłem ją jakiś czas temu i po zakupie dostałem informację, że będą ją wysyłali 13.09.2016. Dzisiaj napisałem do nich maila, kiedy mogę się jej spodziewać i odpisali mi:

Please note that the Biella jacket is a pre-order item. The estimated shipping date is the 19th of October.

Wysyłka ponad miesiąc później od wstępnej daty to spore opóźnienie. Czy to jest normalna sytuacja? Trochę się niecierpliwię, bo marynarka jest piękna i nie mogę się jej doczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TomaszTomasz napisał:

Czy ktoś z was może zamawiał marynarkę Biella i już ją otrzymał? Zamówiłem ją jakiś czas temu i po zakupie dostałem informację, że będą ją wysyłali 13.09.2016. Dzisiaj napisałem do nich maila, kiedy mogę się jej spodziewać i odpisali mi:

Please note that the Biella jacket is a pre-order item. The estimated shipping date is the 19th of October.

Wysyłka ponad miesiąc później od wstępnej daty to spore opóźnienie. Czy to jest normalna sytuacja? Trochę się niecierpliwię, bo marynarka jest piękna i nie mogę się jej doczekać. 

Nie panikuj na pewno ją dostaniesz. Ja zamawiałem płaszcz to został wysyłany parę dni wcześniej niż planowano. Pamiętaj ,że to przybliżona data wysyłki. W tym przypadku mogą mieć poślizg. Swoją drogą,czemu dostałeś odpowiedz po angielsku? .Przecież piszesz do nich po polsku to odpowiadają po polsku xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 50groszy napisał:

Nie panikuj na pewno ją dostaniesz. Ja zamawiałem płaszcz to został wysyłany parę dni wcześniej niż planowano. Pamiętaj ,że to przybliżona data wysyłki. W tym przypadku mogą mieć poślizg. Swoją drogą,czemu dostałeś odpowiedz po angielsku? .Przecież piszesz do nich po polsku to odpowiadają po polsku xd

Pisałem po angielsku.  Właśnie mi odpisali:

Thank you for your reply.

I am sorry for the confusion we created regarding the estimated shipment date from your order.
For what I can see now, is that the estimated shipment date is 17-10-2016. I can not find any information about a estimated shipment date for 13-09-2016.

We simply can not send this jacket sooner, because we do not have this jacket yet in our warehouse.
I will contact our webstore department and ask them why you received the message you would receive this order at 13-09-2016. Once I heard back from them I will contact you immediately. 

Once again my sincere apologies for the inconvenient and confusion due to our part. 
I will get back to you soon but if you have any further questions or remarks, please do not hesitate to contact me.

Domyślam się, że dostanę marynarkę dopiero za miesiąc. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam tą marynarkę.

Uniwersalność - głównie noszę ją do jeansów, do chino też się fajnie zgrywa, szczególnie do granatowych i beżowych, lniane też jak najbardziej. Do wełny i spodni w kant raczej bym jej nie założył.

Kolor - taki jak na moim zdjęciu, taki zimny kolor brązu. Na lato chyba lepszy byłbył cieplejszy odcień, szczególnie jeżeli zamierzasz w niech chodzić tylko w upalne lato.

Jakość - tkanina się oczywiście gniecie, szczególnie na plecach i rękawach, ale w normie. Poza tym wszystko w porządku.

Podsumowując: z marynarki jestem zadowolony, może nie jest moją ulubioną, ale noszę ją stosunkowo często. Jeżeli masz konkretne pytania to napisz PW.

1.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Potrzebuje porady w kwestii wyboru rozmiaru.

Zastanawiam sie b.powaznie nad zakupem tej marynarki w kroju Washington: 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-niebieski-gładki/P4878.html

 

Moje wymiary to:

- 48cm w barkach

- 90cm w klatce

- 80 cm w pasie

- 60cm rekawa

 

Rozumiem, ze w tym przypadku powinienem wziac rozmiar 52, a potem go wytaliowac w pasie i skrocic rekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Potrzebuje porady w kwestii wyboru rozmiaru.

Zastanawiam sie b.powaznie nad zakupem tej marynarki w kroju Washington: 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-niebieski-gładki/P4878.html

 

Moje wymiary to:

- 48cm w barkach

- 90cm w klatce

- 80 cm w pasie

- 60cm rekawa

 

Rozumiem, ze w tym przypadku powinienem wziac rozmiar 52, a potem go wytaliowac w pasie i skrocic rekawy?

Czy w marynarkach innych producentów też masz problem z barkami? Wydają mi się z tego co mówisz nieproporcjonalnie szerokie (może źle mierzysz?).

Przy tych wymiarach polecałbym rozmiar 44 albo 46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MateuszT. napisał:

Czy w marynarkach innych producentów też masz problem z barkami? Wydają mi się z tego co mówisz nieproporcjonalnie szerokie (może źle mierzysz?).

Przy tych wymiarach polecałbym rozmiar 44 albo 46.

Generalnie mam już model havana i rozmiar 50 jest dobry w barkach.

aktywnie ćwiczę siłowo, wiec moja sylwetka jest mocno trójkątna - większa klatka i plecy, węższa talia

12 godzin temu, Blondas napisał:

Przy 90 w klatce, jeżeli weźmiesz 52 to będziesz mógł pod pachą Uzi nosić. Będzie skrajnie za duża.

Tylko ze mam już havane w rozmiarze 50 i jest idealna w barkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Anachronis napisał:

Generalnie mam już model havana i rozmiar 50 jest dobry w barkach.

aktywnie ćwiczę siłowo, wiec moja sylwetka jest mocno trójkątna - większa klatka i plecy, węższa talia

Tylko ze mam już havane w rozmiarze 50 i jest idealna w barkach 

Na pewno masz 90 w klatce? Ja również ćwiczę siłowo, mam ponad 100 cm w klatce przy zbliżonym pasie do Twojego (82 cm) i rozmiar Havana 48 jest dla mnie idealny. Przy rozmiarze 50 i klatce 90 cm i pasie 80 cm miałbyś marynarkę tak lekko licząc 15 cm za dużą w klatce i z 10 cm za dużą w pasie - wisiałaby jak worek. Jeżeli rozmiar 50 leży na Tobie względnie dobrze to prawdopodobnie coś bardzo źle mierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Na pewno masz 90 w klatce? Ja również ćwiczę siłowo, mam ponad 100 cm w klatce przy zbliżonym pasie do Twojego (82 cm) i rozmiar Havana 48 jest dla mnie idealny. Przy rozmiarze 50 i klatce 90 cm i pasie 80 cm miałbyś marynarkę tak lekko licząc 15 cm za dużą w klatce i z 10 cm za dużą w pasie - wisiałaby jak worek. Jeżeli rozmiar 50 leży na Tobie względnie dobrze to prawdopodobnie coś bardzo źle mierzysz.

Moze faktycznie źle coś mierze. Te zdjęcia na stronie ss średnio pokazują, w których miejscach mam przykładać metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KIERMAN napisał:

Anachronis, dla Ciebie raczej r. 46 lub 48. Ja luźno zakładam 44 i wciskam się w 42 a mam 43 cm w barkach i parę cm mniej w klatce. 

A w jaki sposob mierzysz szerokość barków? Jakie punkty odniesienia wykorzystujesz do pomiarów? 

W taki sposob?

 

.. czy w taki?

 

 

Ten pierwszy sposob oddaje realna szerokosc barkow, a ten drugi szerokosc materialu bardziej.

U mnie jest głownie problem pleców- 'mięśnie najszersze i tzw motyle ograniczają mi zakres ruchów w marynarkach zbyt wąskich w barkach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja o proporcjach ciała i dopasowaniu do nich ubrań wraca co jaki czas na forum. Od siebie dodam, że przy 90 cm w klatce i 80 cm w pasie ostatnio zamawiałem dwie marynarki Havana w rozmiarze 48. Jest mi zdecydowanie wygodniej niż w rozmiarze 46, przede wszystkim w barkach. Górny guzik jest niżej i również w tej okolicy marynarka jest wygodniejsza. Znaczenie może mieć też fakt, że ostatnia kolekcja letnia miała zaburzone rozmiary i marynarki były mniejsze niż zazwyczaj. Jednak przy grubszych materiałach też będę wybierał rozmiar 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja o proporcjach ciała i dopasowaniu do nich ubrań wraca co jaki czas na forum. Od siebie dodam, że przy 90 cm w klatce i 80 cm w pasie ostatnio zamawiałem dwie marynarki Havana w rozmiarze 48. Jest mi zdecydowanie wygodniej niż w rozmiarze 46, przede wszystkim w barkach. Górny guzik jest niżej i również w tej okolicy marynarka jest wygodniejsza. Znaczenie może mieć też fakt, że ostatnia kolekcja letnia miała zaburzone rozmiary i marynarki były mniejsze niż zazwyczaj. Jednak przy grubszych materiałach też będę wybierał rozmiar 48.

Powiem szczerze, że jestem trochę zdziwiony tym wyborem rozmiaru - ale to może potwierdzać tezę, że same wymiary nie świadczą o wszystkim, liczy się sylwetka.

Ja mam równo 88 cm w klatce i 74 cm w najwęższym punkcie korpusu (wydaje mi się, że to gra większą rolę niż pas). Przy tych wymiarach Hudson w rozmiarze 44 zostawia odrobinę luzu w klatce, w rozmiarze 42 leżałby lepiej (nie licząc bioder, szlice się rozchodzą przy mojej sylwetce). Havana leżała na mnie bardzo podobnie. Przymierzałem jeszcze Soho, w tym wypadku jednak 44 leżało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.