Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Czy ktoś z Was jest w posiadaniu tej marynarki:

http://allegro.pl/suitsupply-havana-soft-tweed-jacket-46-nowa-i6442987274.html#thumb/1

Interesuje mnie materiał. Czy to prawdziwy, masywny tweed, czy tez raczej jakaś autorska wariacja SuSu na temat tweedu? Pytam, gdyż nigdy nie spotkałem się z tym materiałem przeglądając kolejne kolekcje w ich sklepie. A szkoda.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie serwisowi SuSu, co się dzieje, jeśli karta podarunkowa jest w innej walucie niż zakup:

Odpowiedź jest następująca:

"Można wykorzystać kartę w innej walucie, ale należy opłacić (jeśli to konieczne) różnice pomiędzy kursami wymiany. Kurs wymiany zmienia się w każdym miesiącu. Serwis może podać ten kurs."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie do Was o porade. Planuje zakup (juz kolejny) w suitsupply i zastanawiam sie nad krojem marynarki.

Mam ponad 190 cm wzrostu i zdecydowanie szczupla sylwetke. Zastanawiam sie nad zakupem marynarki Hudson albo Washington.

Pierwsza ma szersze klapy i w opisie sugeruja, ze jest szczegolnie polecana dla osob o szerszej klatce piersiowej, bo ja optycznie zweza. Przy takim zalozeniu dla mnie sie nie nadaje, bo ja i tak mam klatke piersiowa waska.

Washington natomiast ma klapy nie dosc, ze szerokie to jeszcze w szpic. Na stronie pisza, ze optycznie wyszczupla i wydluza, czyli tez nie dla wysokiego i szczuplego.

A jak jest w praktyce - co mi poradzicie ? Czy bedac wysoki i szczuplym Washington (szczegolnie mi sie podoba) lub Hudson bedzie na mnie dobrze lezal ? Moze powinien wybrac jakis inny kroj (ktory) ? 

(nie mam pl znakow - przepraszam) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, klient napisał:

Zwracam sie do Was o porade. Planuje zakup (juz kolejny) w suitsupply i zastanawiam sie nad krojem marynarki.

Mam ponad 190 cm wzrostu i zdecydowanie szczupla sylwetke. Zastanawiam sie nad zakupem marynarki Hudson albo Washington.

Pierwsza ma szersze klapy i w opisie sugeruja, ze jest szczegolnie polecana dla osob o szerszej klatce piersiowej, bo ja optycznie zweza. Przy takim zalozeniu dla mnie sie nie nadaje, bo ja i tak mam klatke piersiowa waska.

Washington natomiast ma klapy nie dosc, ze szerokie to jeszcze w szpic. Na stronie pisza, ze optycznie wyszczupla i wydluza, czyli tez nie dla wysokiego i szczuplego.

A jak jest w praktyce - co mi poradzicie ? Czy bedac wysoki i szczuplym Washington (szczegolnie mi sie podoba) lub Hudson bedzie na mnie dobrze lezal ? Moze powinien wybrac jakis inny kroj (ktory) ? 

(nie mam pl znakow - przepraszam) 

Ja mam 1.80 cm wzrostu i szerokie ramiona. Wg mnie w marynarce Washington wyglądam jak szafa trzydrzwiowa z wyjściem na ogród bo te klapy optycznie poszerzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2016 o 14:17, yeutez napisał:

Witam wszystkich,

Czy ktoś z Was jest w posiadaniu tej marynarki:

http://allegro.pl/suitsupply-havana-soft-tweed-jacket-46-nowa-i6442987274.html#thumb/1

Interesuje mnie materiał. Czy to prawdziwy, masywny tweed, czy tez raczej jakaś autorska wariacja SuSu na temat tweedu? Pytam, gdyż nigdy nie spotkałem się z tym materiałem przeglądając kolejne kolekcje w ich sklepie. A szkoda.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Ja mam taką marynarkę. Materiał jest faktycznie gruby i ciepły i mimo braku pełnej podszewki nie nadaje się na ciepłe dni. Na wszywce jest informacja: "soft tweed". O ile pamietam, producentem jest włoska manufaktura. Nie jest to klasyczny tweed z wysp, ale moim zdaniem marynarka jest sympatyczna. :) Być może jutro lub w weekend uda mi się zrobić jakieś zbliżenie materiału, jeśli będziesz zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2016 o 22:17, klient napisał:

A jak jest w praktyce - co mi poradzicie ? Czy bedac wysoki i szczuplym Washington (szczegolnie mi sie podoba) lub Hudson bedzie na mnie dobrze lezal ? Moze powinien wybrac jakis inny kroj (ktory) ? 

Jestem kilka cm niższy od Ciebie i bardzo szczupły, mam jednak lekko rozbudowane (szersze) barki i łopatki (w stosunku do klatki piersiowej), ale generalnie chudzielec - washington leży najlepiej z wszystkich modeli, następnie lazio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Mam 182 cm wzrostu, ok. 115 cm w klatce, obecnie ok. 100 w najszerszym miejscu pasie (bywało mniej, bywało więcej), 102 cm w biodrach (mam na myśli najszersze miejsce w połowie pośladków), ok. 58 w udzie, nogi generalnie rozbudowane. Mówiąc krótko: jestem dość szeroki na górze i ku dołowi niespecjalnie się zwężam :P.

Czy przy takiej budowie w ogóle warto zawracać sobie głowę krojem Madison, tj. dwurzędówką? Mam Jorta i teraz jest trochę ciasny w pasie (gdybym schudł tak ze 2 kg, byłby OK); podczas przymiarki w salonie większość fasonów była na mnie za wąska w pasie (w tym Washington), najlepiej leżało (niestety) Napoli.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.., 20 cm różnicy pomiędzy talią, a obwodem klatki raczej wskazuje na trójkątność, a nie kwadratowość :-) pytanie czy trafisz w rozmiar, bo 54 ma 118 cm na górze (+3 cm względem obwodu ciała, a więc niezbyt dużo) oraz 107 cm w talii (+12 cm, wymaga taliowania). Spodnie mają jednak tylko 98cm w pasie i trzeba byłoby je poszerzać. Jort jest mocno wyslimowany, jak wynika z opinii użytkowników na styleforum.net. 

 

Zresztą... obecnie Madison jest dostępny tylko w jednym modelu i w rozmiarze 52 ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety, właśnie zauważyłem. Moja kwadratowość (czy raczej: klepsydrowość) polega na tym, że mam niestety szerokie biodra i uda (i to nawet nie, że otłuszczone, takie są po prostu), a to podobno sylwetka, przy której dwurzędówka nie wygląda dobrze. Może dlatego żadnej nie mam. Ale jak się pojawi 54, to tego Madisona bym jednak zaryzykował, bo bardzo mi się podoba.

Terra jak sobie przypominam, to moja wizyta w salonie SuSu w Hamburgu miała miejsce trzeciego dnia służbowego wyjazdu, który obfitował w sute, typowo niemieckie posiłki, a w dodatku do salonu poszedłem zaraz po obiedzie, więc może dlatego w pasie było ciasnawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :-) czyli garnitur nosiłbyś pomiędzy śniadaniem, a obiadem :-) lub unikał żywienia pomiędzy 8, a 18? :-) ja z własnych doświadczeń uważam, że najlepiej "brać miarę" właśnie po najbardziej obfitym posiłku, aby uwzględnić zwiększone obwody :-) słabo unikać zapinania marynarki po obiedzie lub kolacji :-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swordfishtrombone napisał:

No, niestety, właśnie zauważyłem. Moja kwadratowość (czy raczej: klepsydrowość) polega na tym, że mam niestety szerokie biodra i uda (i to nawet nie, że otłuszczone, takie są po prostu), a to podobno sylwetka, przy której dwurzędówka nie wygląda dobrze.

No tak, ile razy to słyszałem, dwurzędówki tylko dla wysokich Adonisów, pewnie dlatego Churchill czy Hitchcock je nosili ;-) Ja mam sylwetkę jeszcze bardziej klepsydrową od Twojej (w biodrach maksymalnie to chyba mam nawet więcej niż w klacie) i IMHO nie ma lepszego kroju niż dobrze dopasowana dwurzędówka - na górze klapy ładnie poszerzają (odrobina konstrukcji w ramionach nie zaszkodzi) a na dole dobrze opięte są uda, bez efektu "rozstrzelonej sukienki" jaki zdarza się notorycznie w jednorzędówkach właśnie przy takim typie sylwetki. Bardzo ważne jest jednak owo dobre dopasowanie - tu dwurzędówka mniej wybacza, za duża wygląda tragicznie...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że wielu tęgich panów lepiej prezentuje się w dwurzędówce niż w jednorzędówce (mam na myśli ludzi o figurze Churchilla, Hitchcocka albo Wojciecha Manna, który też nosi dwurzędówki). Z drugiej strony, the parisian gentleman pisał, że: "According to [Bruce C.] Boyer, only men with exceptionally wide hips ought to avoid the double-breasted suit" (https://parisiangentleman.co.uk/academy/fear-not-the-double-breasted-suit/). Zastanawiam się, czy się do takich nie zaliczam, ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26 sierpnia 2016 o 00:41, dlugaslongas napisał:

Ja mam taką marynarkę. Materiał jest faktycznie gruby i ciepły i mimo braku pełnej podszewki nie nadaje się na ciepłe dni. Na wszywce jest informacja: "soft tweed". O ile pamietam, producentem jest włoska manufaktura. Nie jest to klasyczny tweed z wysp, ale moim zdaniem marynarka jest sympatyczna. :) Być może jutro lub w weekend uda mi się zrobić jakieś zbliżenie materiału, jeśli będziesz zainteresowany.

Super! Jeśli dasz radę wkleić tu zdjęcie, będę bardzo zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Panowie,

Pisze z prosba o porade... Otoz w ten weekend balowalem na weselu i stalo sie nieszczescie... Spodnie do garnitutu, ktory mialem na sobie pekly tak, ze sa nie do uratowania :( A 12 wrzesnia planowalem w tym garniuturze jechac na wyjazd do klienta... 

No nic, teraz potrzebuje na szybko kupic dosc uniwersalny garnitur granatowy. Zastanawiam sie nad czyms z oferty SuSu jak sie nietrudno domyslic...

Idealnie to chcialbym aby garnitur nadawal sie na okazje typu:

- spotkania biznesowe z klientami zagranicznymi (pracuje w firmie informatycznej, obracamy sie w sektorze finansowym - UK, USA, Luksemburg),

- spotkania firmowe typu wigilia - tu akurat nie ma przymusu garnituru, nosze bo lubie,

- chrzciny, sluby, itp. rodzinne - jako gosc

Jestem wysoki i szczuply... Szerokosc klatki i bioder zblizona. Celuje w rozmiary 46, 48, 94 (lub 90 jak sie uda).

I teraz jaki kroj byscie polecali?

Klasyczne kroje (jak np. lazio) wydaja mi sie dosc oklepane, chetnie kupil bym cos z jakims "charakterem". Zastanawiam sie nad Washingtonem lub Havana... Lubie nosic koszule z kolenierzem cut-away, brazowe buty - generalnie nie mam zbyt sztywnego podejscia do formalnosci. Jedyne co mnie zastanawia to czy garnitur w kroju nie-klasycznym nie bedzie zbyt odwazny dla anglosasow...

Jak nic sie nie uda wybrac, to najwyzej pojade w szarych spodniach i zdekompletowanej marynarce w kolorze navy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedyny garnitur wybierz klasyka. Za ektrawagancję niech Ci starczy np. tkanina w żabie oczko.

Ten wygląda bardzo ładnie (na żywo nie widziałem), jest rozmiar 46: http://eu.suitsupply.com/en/suits/la-spalla-blue-birds-eye/P4303.html?cgid=Suits&prefn1=lineID&prefv1=Red Line . Da się też sporo taniej, nawet za pół ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zachęcony opiniami na temat SuSu na forum postanowiłem nabyć garnitur tej marki. Potrzebuję jednak poradę odnośnie wyboru modelu, o ile jakiś w ogóle będzie na mnie dobry. Otóż mam 185cm wzrostu, 110cm w klatce i 92-94 w talii oraz 92 w pasie. Problematyczne są dla mnie duże ramiona/bicepsy 40cm oraz uda 62-64cm, a także szerokie biodra 110cm. Pytanie czy jakikolwiek model "wpasuje się" we mnie? Rozumiem też, że kupując garnitur muszę wybrać ten sam rozmiar spodni i marynarki, nie ma opcji na połączenie dwóch różnych rozmiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie jestem szczupły :) Moja waga to 90kg, stąd duża klatka, ramiona i uda, a relatywnie wąska talia czy pas. "Skutki uboczne" aktywności fizycznej. Przykładowo model Washington aby pasował w udach musiałbym wziąć w rozmiarze 110, tylko wtedy mam wiele cm za dużo w pasie czy biodrach, nie mówiąc już o rozmiarze marynarki. Przejrzałem wszystkie modele i wydaje mi się, że żaden przynajmniej w spodniach nie przewiduje dużych ud, przy pasie ok 90-92cm. Chociaż chciałbym się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, panmlody napisał:

Panowie zachęcony opiniami na temat SuSu na forum postanowiłem nabyć garnitur tej marki. Potrzebuję jednak poradę odnośnie wyboru modelu, o ile jakiś w ogóle będzie na mnie dobry. Otóż mam 185cm wzrostu, 110cm w klatce i 92-94 w talii oraz 92 w pasie. Problematyczne są dla mnie duże ramiona/bicepsy 40cm oraz uda 62-64cm, a także szerokie biodra 110cm. Pytanie czy jakikolwiek model "wpasuje się" we mnie? Rozumiem też, że kupując garnitur muszę wybrać ten sam rozmiar spodni i marynarki, nie ma opcji na połączenie dwóch różnych rozmiarów?

Niestety, jestem sceptyczny. Jesteś szczuplejszy ode mnie w klatce (trochę) i w pasie (znacznie), i sporo szerszy w udach. O ile biceps 40 raczej nie stanowi problemu, chyba że przy bardzo wąskim ficie, o tyle 62 cm w udach to może być problem. Ja mam uda poniżej 60 i trudno mi było znaleźć sensowne spodnie RTW. Sprzedawca większości modeli (poza Napoli i jeszcze jakimś) w ogóle mi nie podał, mówiąc, że są na węższe nogi od moich...

EDIT: Nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Myślę, że większość marynarek w rozmiarze 52 (albo jego odpowiedniku "long", to zależy głównie od długości Twoich ramion i tułowia) będzie na Tobie dobrze leżała, ale niestety nie dobierzesz sobie w SuSu spodni, a już niemal na pewno nie w tym samym rozmiarze, co marynarka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.