Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, andrzeii napisał:

OK, czyli czesankowość materiału jest problemem? Czy kolor? (Jedno i drugie razem?:) ) Jak pisałem, jest to jednak mniej formalna aranżacja wesela, więc nie trzymam się sztywnych zasad. Dziwnie wyglądałbym w aksamitnej marynarce w stodole.

Problemem jest to, że ten "smoking" jest brzydki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andrzeii napisał:

OK, czyli czesankowość materiału jest problemem? Czy kolor? (Jedno i drugie razem?:) ) Jak pisałem, jest to jednak mniej formalna aranżacja wesela, więc nie trzymam się sztywnych zasad. Dziwnie wyglądałbym w aksamitnej marynarce w stodole.

Jak mniej formalne wesele to kup zwykły formalny garnitur. 

Będziesz mógł go nosić częściej niż na wesele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2016 o 23:12, Aver napisał:

Powiedzcie mi, proszę, jak to jest, że z opisu na stronie SuSu i z komentarzy na forum można wywnioskować, że ta marynarka nadaje się świetnie na wiosnę, a mimo to jest w kolekcji fall/winter. Pytam, bo szukam czegoś jak najlżejszego, a len może się okazać zbyt casualowy.
http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C848.html?cgid=Jackets

Kamizelka jest zbyt wysoka, ale to żaden problem dla trochę zorientowanego krawca. Można bez problemów ją przyciąć i zrobić głębszą. Wtedy ten smoking będzie wyglądał wyśmienicie. Też obstawiam spodnie na szelki, ale warto spytać obsługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam również problem z tym lnem, wpływa na polformalmosc smokingu, a tego nie chce. Z drugiej strony jak dobre proporcje to będzie nawet miło podczas balow, często mi gorąco :) Smokingu na codzień nie będę nosił, może się gniesc. 

Dzięki za opinie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem osoba szczupla, dlatego unikam koloru czarnego jak tylko moge ;-) Poza tym, w odcieniach niebieskiego mi lepiej.

Jednakze, w razie "nowoczesnego" odcienia niebieskiego, rozwaze wymiane na kolor czarny ss. 

Bytoma nie rozwazam, gdyz zalezy mi na klapach ostrych, aby optycznie poszerzyc sywletke. 

Trudno oceniac tylko na podstawie strony ss, zdjecia ss sa przeswietlane, do tego verona fit wydaje sie byc dosc szeroki (analizujac np. rozmiar 48 od havany, lazio do 48 verony). 

dzieki za pomoc w wyborze ;-) pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoking doszedl w uszkodzonym pudelku, z wyrwanym guzikiem z przodu marynarki i wygnieciony....

tabelka rozmiarowa verona fit przeklamuje, lezy tak samo jak havana czy lazio 48

jeszcze sie zastanawiam, czy nie wymienic na welne, jednakze tylko czarna widze...bo ten z kamizelka nazwano niebieskiem, wiec bedzie jasniejszy niz ten granat. 

dla ciekawych, amatorska fota, przepraszam za jakosc zdjecia, ale cyfrowki brak, a aparat mi kolory miesza...ostatecznie to ciemny granat

DSC_0450.JPG

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do kolegów bardziej ode mnie obeznanych z marką SuitSupply.

Mianowicie planuje zakup płaszcza od SS, konkretniej tego: http://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz/J461.html,

kłopotem jest dobranie rozmiaru gdyż nigdy nic z tej marki nie miałem na sobie.

Czy ktoś mógłby się odnieść co do rozmiarówki w porównaniu z Vistulą np.? Zazwyczaj noszę rozmiar 50 Marynarek od Vistuli (płaszcza niestety nie mam ale prawdopodobnie byłoby to również 50), czy uogólniając można jakoś przyrównać rozmiarówkę SS do Vistuli?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@German mam ten płaszcz w rozmiarze 52, z reguły noszę 50 lub 25 z SuSu. W płaszczu musiałem skrócić rękawy, nie wymagał taliowania - noszę go na marynarkę. Na żywo robi bardzo dobre wrażenie i wiele osób mnie pytało gdzie go kupiłem. Warto też zaznaczyć, że nie jest to odzież na polskie mrozy. Co do rozmiaru to zmierz się w dobrze dopasowanym płaszczu, który już posiadasz i porównaj z rozmiarówką na stronie SuSu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni Forumowicze!

Potrzebuję waszej pomocy. Chciałbym dokonać zakupu garnituru uniwersalnego, czyli dopasowany, jednorzędowy granat. Jako, że rozmiary mojej dolnej i górnej części ciała nie chodzą w jednej rozmiarówce zdecydowałem się na Havanę Travellera z SuSu, dokładnie ten model: http://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana---osobny-wybór-rozmiarów-marynarki-i-spodni/C4760-S.html Bardzo podoba mi się tkanina, jak i cały garnitur, a dodatkowo można wybrać osobno rozmiar marynarki jak i spodni (dla mojej sylwetki opcja obowiązkowa). Mam ogromny problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru marynarki i spodni (całkowicie już zgłupiałem po przymiarkach w Vistuli, mierzeniu wymiarów miarką i porównywaniu rozmiarówki w SuSu z moimi wymiarami). Przymierzałem dzisiaj w Vistuli garnitur Lantiera w rozmiarze 176/96/82 i spodnie leżały bardzo dobrze, zaś marynarka mnie lekko przerastała (nie było prześwitów między rękawem a talią i wypełnienie barków wyglądało minimalnie "za bardzo" i było jak dla mnie za dużo luzu w talii). Zdecydowałem się, że przymierzę zatem garnitur w wersji 176/92/78, tylko, że z Vistuli, a nie Lantiera (Sylwetka ta sama, czyli Super Slim dla której ma taką samą rozmiarówkę vistula jak i lantier). marynarka leżała bardzo dobrze, a znowu spodnie były za ciasne. Co do moich wymiarów to automatycznie zgłupiałem, ponieważ koszule kupuję przeważnie w Lambercie w rozmiarze wyszczuplonym 38 (obwód klatki piersiowej 100 cm (+/- 1) i lezy na mnie bardzo dobrze. Wyniki pomiarów zrobionych miarką taśmową:

Klatka 96 (+/- 1) [cm]

Talia 82

Pas 80

Biodra 98/99

Obwód uda: 54

długość od pasa do "podłogi": 109/110

Po przygodzie w Vistuli stwierdziłem, że marynarkę podanego modelu Havana wybiorę 42, a spodnie 46, lecz czytając komentarze ludzi w tym wątku zgłupiałem odnośnie rozmiarów po raz drugi. I stąd prośba ogromna do was: Pomóżcie mi dobrać odpowiedni rozmiar spodni i marynarki. Dodam, że na Vistula MTM nie mam czasu, gdyż obrona inżynierki za 3 tygodnie :s.

Pozdrawiam,

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.