Skocz do zawartości

Haz

Użytkownik
 • Zawartość

  105
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Haz w dniu 22 Listopad 2017

Użytkownicy przyznają Haz punkty reputacji!

Reputacja

232

1 obserwujący

O Haz

 • Tytuł
  Zwykły
 • Urodziny 22.01.1991
 1. Co mam dziś na sobie

  Zabiłem wątek? Dzisiaj: Koszula - Lambert, marynarka - SuSu, poszetka i krawat - Poszetka, spodnie - Benevento, buty - Carlos Santos
 2. Co mam dziś na sobie

  Koszula - Olga; marynarka - Zaremba MTM; sweter - H&M; poszetka - Poszetka; dżinsy - Levi's 501CT; trzewiki - Carlos Santos
 3. Co mam dziś na sobie

  Marynarka: Krupa & Rzeszutko bespoke; koszula i poszetka - Poszetka, sweter - H&M, spodnie - Benevento, buty - Gant. Te chukka to taki budżetowy zakup żeby załatać dziurę i najpiękniejsze ani najlepsze jakościowo nie są, ale jak to zwykle bywa z prowizorką, trzyma się najmocniej. Kiedyś się rozejrzę za lepszymi.
 4. @BrotherM: wygląda to na worsted flannel i ja bym nosił takie granatowe spodnie do szarej marynarki, gładkiej albo w kratę, z flaneli. Ewentualnie kraciastej szarej marynarki z matowej wełny czesankowej, bez połysku.
 5. Ja nosiłem smoking z czarnymi lotnikami, prezentowało się to wszystko całkiem ładnie.
 6. Ernestson bespoke

  Wygląda naprawdę znakomicie - proporcjonalnie i harmonijnie. Długość marynarki i rękawów też jak najbardziej na plus. Jestem pod dużym wrażeniem.
 7. Aspekty szycia bespoke

  No cóż, ja generalnie do zasad podejście mam raczej luźne i traktuję je raczej jako wskazówki niż prawdę objawioną, czemu starałem się nieraz dać wyraz. Co do wygody a elegancji - dlaczego stawiać sprawę tak binarnie, albo ładnie albo wygodnie? Przecież obie rzeczy stanowią spektrum, na dodatek nie jest zawsze tak, że jedno musi być kosztem drugiego. Decydujemy się na pewne ustępstwa na jednym i drugim polu, na inne nie i to w dużej mierze jest kwestia indywidualnego wyczucia i gustu. Daleko mi do twierdzenia, że marynarka bespoke powinna być wygodna jak bluza, a buty goodyear jak adidasy, ale też nie ma co popadać w drugą skrajność i nosić rzeczy, w których się źle czujemy i które nas krępują; to się też odbija na tym, jak się prezentujemy jednak.
 8. Aspekty szycia bespoke

  Ja generalnie stoję na stanowisku, że "jak najlepiej wyglądać" jest rzeczą niedającą się ująć w sztywne, obiektywne ramy. Jasne, że ta nieszczęsna sylwetka w kształcie V jest generalnie pożądana, ale nie traktuję jej jako ostatecznego celu. Całość dla mnie powinna wyglądać harmonijnie, jakkolwiek nieprecyzyjnie by to nie zabrzmiało. Gdybym jednak miał się koncentrować tylko na tym, co teoretycznie czyni moją sylwetkę "jak najlepszą", to pewnie nosiłbym tylko marynarki z szerokimi klapami w szpic i mocno wypełnionymi ramionami, ciętymi kieszeniami bez patek - wszystko po to, żeby poszerzyć optycznie ramiona, a zwęzić biodra. Tylko że taki styl mi niezbyt odpowiada, a na dobry wygląd składa się coś więcej niż ten jeden element. Dlatego akurat ten postanawiam traktować z mniejszą nieco niż inne uwagą. Ale oczywiście nie trzeba zgadzać się z tak postawioną hierarchią. Na szczęście.
 9. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  Nie czepiam się akurat Twojej uwagi ;] Mam MTMy bez poduszek w ramionach, gdzie linia ramion jest prostsza, bo konstrukcja jest nieco sztywniejsza i składa się z większej liczby warstw. Da się więc nieco zrobić w tym zakresie, nie uciekając się do poduch.
 10. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  176 wzrostu; noszę zwykle rzeczy 44/46.
 11. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  Zgadza się - lubię ramiona bez wypełnienia, bo w takich marynarkach czuję się najlepiej. I nie mam zamiaru zamawiać marynarek z poduchami w ramionach tylko dlatego, że niby powinienem.
 12. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  Mogłyby i mógłby, nieznacznie, natomiast ten kołnierz jest dość wysoki i ma dość wąsko rozstawione wyłogi. Niemniej jest to nauka na przyszłość, żeby na przymiarkę przychodzić w koszuli, a nie w golfie
 13. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  Trochę zdjęć z koszulą (chociaż ta ma akurat ciut za długie rękawy):
 14. [Krupa&Rzeszutko] Sportowa marynarka z wielbłąda

  To prawda, wzrost mamy podobny, ale proporcje sylwetki zupełnie inne - i wydaje mi się, że to jest dość istotne przy takich zamówieniach.
 15. Okropnie szpetna strona, ale zamawiałem stamtąd rzeczy i doszły: http://www.kentontrimmings.co.uk/shop/
×