Haz

Użytkownik
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

83

O Haz

 • Tytuł
  Zwykły
 • Urodziny 22.01.1991
 1. Dużo większą. Simon w komentarzach pod innym postem o tej kurtce podał cenę: £4300.
 2. @arekx wzór spasowany przodem i dołem, poprawnie - inaczej jest raczej trudno, bo na przodach są zaszewki. Wszystko jest ok.
 3. Moja koszula w kwestii wymiarów jest OK, materiał bardzo sympatyczny (biały royal oxford za 75). Trochę trudno zapina się kołnierzyk i mankiety - nieduże dziurki przy dość znacznym usztywnieniu tych elementów, ale liczę że z czasem się to poprawi. Zdjęcia wrzucę jak obfotografuję ładnie, po kilku praniach.
 4. Jeśli z szalowymi klapami, to ja bym brał 4x1:
 5. W grubym kardiganie podwinięte na samych mankietach rękawy wyglądają bardzo fajnie i nie skracałbym nawet jeśli by się okazało, że się da.
 6. OK, no to po kolei. Najlepiej chyba sprawdzają mi się takie: http://imgur.com/a/6ynHv - są długie (teoretycznie są w stanie zebrać 3-4cm z jednego boku; w praktyce oznaczałoby to, że spodnie są w pasie jednak sporo za duże). Nie najgorsze są takie http://imgur.com/a/n1qeT (tylko trochę za krótkie, tak naprawdę i mogłyby zbierać trochę więcej). Za to takie niezbyt dają sobie radę: http://imgur.com/a/e1tPE (są mniej więcej tak krótkie jak te drugie, ale klamerka za słabo trzyma materiał).
 7. Zależy od ich długości i rodzaju zastosowanej klamerki. Niektóre są na tyle krótkie, że nie robią żadnej różnicy, inne mają klamerki, które nie trzymają materiału dość porządnie. Takie jak na zdjęciu w moim doświadczeniu się spisują dobrze.
 8. Przypuszczam, że chodzi o blog.trashness.com, ale to od dość dawna nie jest aktualizowane.
 9. Mnie do Krakowa nie policzyli za wysyłkę. Za to pomylili się na swoją niekorzyść, podając mi wyjściową cenę 75, a nie 83 euro - poprawiłem ich i przelałem odpowiednią kwotę; myślę, że to może być z ich strony po prostu pomyłka, a nie jakieś ukryte koszty.
 10. Jeśli się nie mylę, grubość włókna. Im wyższy numerek, tym cieńsze włókno. 2 po ukośniku to two-ply.
 11. Najlepiej jest napisać im maila z nrem zamówienia, wtedy sprawnie dość odpisują z kwotą do zapłacenia i linkiem do płatności.
 12. OK, przyznam, że zgaduję - w końcu nie zajmuję się tym i nie znam procesu produkcyjnego. W takim internetowym mtm podajesz po prostu wymiary - obwód w klatce i w talii. Jeśli na plecach są zaszewki, więcej materiału zbierane jest z pleców niż z przodów. Zaszewki generalnie ułatwiają takie trójwymiarowe modelowanie - dlatego są też obecne na przodach większości marynarek (oprócz tego w marynarce masz trzy inne szwy na których możesz dokonywać różnych manipulacji celem osiągnięcia zamierzonego efektu). W przypadku koszuli masz jeden boczny szew. Więc zapewne łatwiej jest wymodelować koszulę w pożądany sposób przy pomocy zaszewek, niż tylko i wyłącznie polegając na tym jednym bocznym szwie - zwłaszcza, jeśli opierasz się na dwóch liczbach i gotowych szablonach, a nie masz możliwości zobaczenia, jak przymierzona koszula wygląda.
 13. Pewnie się da, krojąc odpowiednio plecy. Pytanie, czy jest to wykonalne w internetowym MTMie, bez przymiarki.
 14. A to nie jest tak, że jednak nieco modelują tę koszulę? Np. przy wydatniejszej lordozie warto je mieć, żeby materiał nie zbierał się workowato na plecach nad paskiem spodni, bo po prostu będzie go tam mniej?