Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie przedwczoraj trafiły spodnie Porto rozmiar 56. Same w sobie są bardzo fajne i materiał naprawdę przyjemny. Zwracam, bo rozmiar jest nie do ogarnięcia. W pasie, oprócz mnie, zmieściłaby się jeszcze dwójka małych dzieci, za to w udach przylegają jak bielizna termoaktywna. Są też na mnie jakieś 10 cm za długie - przy moich prawie 2 metrach, to rzadkość. Outlet raczej nie dla mnie;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BrotherM napisał:

Będzie mieć materiał porównawczy. Jak dla mnie rozmiarówka SuSu mieści się gdzieś pomiędzy Vistulową. I nie można wprost stawiać, że 52=104, 54=108, etc.

Mniej więcej właśnie trzeba tak stawiać.  

Suitsupply korzysta z tzw rozmiarówki włoskiej. Wystarczy spojżeć w tabelę rozmiarów i uwzględnić odpowiedni zapas(wg mnie ok. 8-10cm).Czyli dla osoby o obwodzie w klatki piersiowej ok. 104cm, odpowiednia będzie marynarka w rozm. 26, 52 lub 102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arcatera napisał:

Ja mam 200 cm :) Czytałem posta kolegi @Hush i się zastanawiam czy coś w ogóle mi podpasuje z oferty SuSu... 

Skrócenie spodni to akurat najmniejszy problem :) Do outletu trafiają, jak wynika z wątku, z reguły mniej klasyczne rzeczy/dziwne rozmiarówki. W standardowej ofercie jest zdecydowanie większy wybór fasonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość spodni raczej mnie nie martwi, bardziej ta ciasnota w udach, bo 33 cm musi być żebym się zmieścił. Niestety lata trenowania sportu rozbudowały mi nogi tak, że ciężko trafić na dobrze pasujące spodnie. Jak w udzie dobrze, to w pasie za dużo. Jak w pasie idealnie, to w udzie za mało :) i tak w kółko. Praktycznie każde spodnie muszę przerabiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Hush napisał:

Do mnie przedwczoraj trafiły spodnie Porto rozmiar 56. Same w sobie są bardzo fajne i materiał naprawdę przyjemny. Zwracam, bo rozmiar jest nie do ogarnięcia. W pasie, oprócz mnie, zmieściłaby się jeszcze dwójka małych dzieci, za to w udach przylegają jak bielizna termoaktywna. Są też na mnie jakieś 10 cm za długie - przy moich prawie 2 metrach, to rzadkość. Outlet raczej nie dla mnie;/ 

Ja po konsultacji ze swoją krawcową postanowiłem jednak nie odsyłać tych spodni, głównie ze względu właśnie na fajny materiał i cenę. Krawcowa powiedziała, że ogarnie temat pasa i bioder, w udach u mnie jest ok (wziąłem rozmiar 58 właśnie ze względu na uda). Nie wiem jak  wyjdzie bo spodni mi jeszcze nie przerabiała, inne rzeczy tak i zawsze byłem zadowolony. Postanowiłem zaryzykować,  biorąc pod uwagę cenę, ryzyko niewielkie. :) Rozmiarówka jednak tych spodni jest totalnie powalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arcatera napisał:
Długość spodni raczej mnie nie martwi, bardziej ta ciasnota w udach, bo 33 cm musi być żebym się zmieścił. Niestety lata trenowania sportu rozbudowały mi nogi tak, że ciężko trafić na dobrze pasujące spodnie. Jak w udzie dobrze, to w pasie za dużo. Jak w pasie idealnie, to w udzie za mało  i tak w kółko. Praktycznie każde spodnie muszę przerabiać 

Znam problem:) Zostaje Benevento-zrobili dla mnie 3 pary na wymiar.

@artisan nie było już 58 jak kupowałem. Zresztą, ja mam w talii ok. 86 cm. Pan Baś to bardzo dobry krawiec, ale w cuda nie wierzę:) Niemniej jeśli Twoja przeróbka się uda to faktycznie będzie to bardzo dobry zakup

@Arcatera nie próbowałem MD. Ze spodni garniturowych udało mi się dobrze dopasować jedne z Bytomia i jakieś no name. Reszta Benevento. Koszt zakupu przyzwoitych, wełnianych spodni w sieciówce (jesli akurat takie cudo występuje)  i poprawek na moją sylwetkę kalkuluje się tylko przy dużych przecenach. Z jeansami czy chino jest dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dżinsów znalazłem swój ulubiony model, przerabiam w nich tylko nogawki, bo są za szerokie (Lee Daren Regular Slim w rozmiarze 38/34). Chciałem spróbować chinosów od MD teraz, zobaczymy jak mi pójdzie z dopasowaniem. Wymiary wydają się być obiecujące. A co do eleganckich spodni, to masz rację. Zostaje szycie na miarę. Dobrze, że nie potrzeba ich 10 par, bo mój portfel rozpadłby się z rozpaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Arcatera napisał:

@Hush wybacz, że jeszcze męczę ale jak już Cię mam pod ręką :) Wiem już, że ze spodniami z SuSu może być ciężko, a jak się ma sprawa z marynarkami? Mają naprawdę bardzo fajne modele i chciałbym coś zamówić ale znowu zagwozdka z rozmiarem. Lancerto, Vistula mam 188/112

Mają, ale poza spodniami jeszcze nic u nich nie kupowałem. Mam 1 marynarkę Lantier, właśnie 188/112 i po mocnych i dość kosztownych przeróbkach (m.in. różnica klatka - talia to u mnie blisko 30 cm) jest ok, dobrze leży w klatce, nieźle w ramionach (tutaj nie do końca odpowiada mi wypełnienie ramion). Z Lancerto nic nie mam. Ja mam 198 cm i ten Lantier jest na styk na długość. Moim zdaniem z SS powinieneś wziąć long, ok. 83 cm.dł. pleców - mają akurat szczegółową tabelę rozmiarów. Jeśli chodzi o samą wełnę to, moim zdaniem, nie ma specjalnej różnicy między SS a Lantier, natomiast konstrukcja to inna bajka - tutaj przewaga SS jest b. wyraźna i mój nast. zakup to będzie pewnie SS. Podpytaj może też Kolegów, którzy jednak mają choćby jedną marynarkę z SS, bo siłą rzeczy, nie do końca czuję się kompetentny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie duża różnica, jeżeli chodzi o klatkę i talię. Ja mam kilka marynarek z Vistuli (super slim), jedną z Lancerto i leżą na mnie jak szyte na miarę ale z tego wnioskuję, że ja bardziej prosty jestem w budowie, nie mam talii osy albo w klacie mam za mało :) To co miała Vistula w swojej ofercie dla mnie już chyba zakupiłem, zresztą to były klasyczne modele, jeżeli chodzi o kolorystykę i brakuje mi właśnie czegoś takiego, jak ma SuSu w swojej kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w pasie 98 cm ale przy moich 200 cm wzrostu nie widać żebym był gruby :) Znajomi określają moją sylwetkę raczej jako atletyczną ale nieskromnie powiem, że mam bardzo proporcjonalnie zbudowane ciało, no może poza mocno rozbudowanymi udami, chociaż nie wiem jaki jest trend w tym zakresie, bo teraz takie czasy mamy, że porządnie zbudowany chłop to rzadkość, no offence do nikogo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Arcatera napisał:

Z dżinsów znalazłem swój ulubiony model, przerabiam w nich tylko nogawki, bo są za szerokie (Lee Daren Regular Slim w rozmiarze 38/34). Chciałem spróbować chinosów od MD teraz, zobaczymy jak mi pójdzie z dopasowaniem. Wymiary wydają się być obiecujące. A co do eleganckich spodni, to masz rację. Zostaje szycie na miarę. Dobrze, że nie potrzeba ich 10 par, bo mój portfel rozpadłby się z rozpaczy :)

Mam kilka chinosów z MD i bardzo mi ich rozmiarówka odpowiada (szersze w udach, węższe w łydce) , z jakością materiałów jest jednak różnie, niektóre są świetne, niektóre w zasadzie po pierwszym praniu tracą kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi zdradzić jaki rozmiar nosisz? Po wstępnej selekcji internetowej wyszło mi, że rozmiar 48 powinien być dobry ale teraz mam wątpliwości, bo po skontaktowaniu się ze sklepem, piszą mi, że w udzie może być max 30 cm, co jest dla mnie co najmniej o 2 cm za mało... A w pasie były by idealne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Arcatera napisał:

No to ja mam w udzie 63 cm, także chyba nie mam co podchodzić :)

Ja akurat mam też mniej więcej tyle w udzie.

Ze spodniami jest pewien problem, ale zasadniczo rozwiązuje to poprzez kupowanie na 94 cm w pasie, stosowanie regulatorów bocznych i paska. Wtedy nie wiszą (ok, troszkę jednak :) ), a w udach komfort jest. Może pokombinuj podobnie?

Natomiast, jak masz w pasie 98 cm i w udzie 63 cm, to nie nazwałbym ich przesadnie rozbudowanymi, przy 200 cm wzrostu. Raczej nawet powinieneś mieć bliżej 70 cm. ;) Acz podejrzewam, że w Twoim wypadku bardzo dużym problemem jest brak rozmiarów na te wzrost, prawda? Ja przynajmniej rzadko odnotowuję coś powyżej 188 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrotherM może faktycznie przesadziłem z tymi rozbudowanymi udami ale jak sięgam pamięcią, to jeżeli spodnie były dobre w pasie, to już brakowało centymetrów właśnie w udzie i ledwo się wciskałem... Jeżeli chodzi o długość nie jest tak źle, zwłaszcza że nie lubię nogawek do samej pięty. W tym względzie znalazłem prawie idealny model spodni, o którym wspominałem kilka postów wyżej, czyli Lee Daren w rozmiarze 38/34. Tyle, że te spodnie raz, że są z grubszej bawełny, a dwa nie ma zbyt dużego wyboru w kolorystyce. Szukam więc czegoś lżejszego i bardziej kolorowego, że się tak wyrażę, co mi posłuży do casualu wiosenno letniego, a tu chyba jedynym słusznym wyborem są spodnie typu chino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki news już od jakiegoś czasu mam, ale już ptaszki śpiewają na pewno;
SuSu zrezygnowało z franczyzowego modelu w naszym kraju i podjęło decyzję, że będzie w nim operować tylko przez tzw. company owned stores.
Na ten moment w sprawie lokalu pod flagship store w Warszawie już jakiś czas temu wystosowany został LOI. Także trzeba uważnie obserwować stronę Suitsupply - być może już niedługo w zakładce "Salony" pojawi się "Polska" ;) 

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.