Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.09.2020 o 21:25, Piotr B napisał:

W koszulach Eton warto uważać na te określane jako casual w nazwie lub opisie. Często nie różnią się na zdjęciach w sklepach, ale tkanina jest w chwycie i samym wyglądzie bardzo przeciętna, stębnowanie na mankietach i kołnierzyku nie tak ścisłe i bardziej luźne, guziki nie są mop. Cena nie jest niższa od tych najlepiej wykonanych. Jeśli ktoś jest zainteresowany koszulami wzorzystymi, to Eton i Stenströms są bardzo dobrą opcją. Nadruki mają zasadniczo wykonane z dużą starannością. Ostatni zakup na zdjęciu. Będzie trudny do skoordynowania. Jakość zadowalająca.
 

 

Jeśli chodzi o koszule z nadrukiem, to Eton miał ostatnio kilka naprawdę fajnych pomysłów, np:

https://www.etonshirts.com/uk/egyptian-motif-print-twill-shirt-10000014631

https://www.thenational.ae/lifestyle/fashion/shirt-brand-eton-looks-to-ancient-egypt-and-indian-trucks-for-inspiration-1.898652

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

22 godziny temu, mosze napisał:

Jak można odróżnić linię DnA?

Rożnicy trudno nie zauważyć,gdyż linia DnA jest lepiej odszyta z lepszych materiałów.Koszula ,której wykrój i szycie zajmuje ok 70 minut zawsze będzie wyglądać lepiej niż koszula uszyta w 15 minut (slow fashion vs fast fashion),.Podobnie jest w wypadku koszul u innych producentów you get what you pay for.W koszulach włoskich jest z reguły prosta zależność im droższa linia tym więcej aplikacji ręcznego szycia.W koszulach szytych całkiem maszynowo są różnice w materiałach i jakości/staranności szycia i wykroju .,Dla przykładu Turnbull&Asser Off The Shelf jest uszyta mniej starannie od T&A MTM , a MTM z kolei gorzej od koszul T&A Bespoke 

SAM_3505 (2).JPG

SAM_3500 (2).JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 21:25, Piotr B napisał:

W koszulach Eton warto uważać na te określane jako casual w nazwie lub opisie. Często nie różnią się na zdjęciach w sklepach, ale tkanina jest w chwycie i samym wyglądzie bardzo przeciętna, stębnowanie na mankietach i kołnierzyku nie tak ścisłe i bardziej luźne, guziki nie są mop. Cena nie jest niższa od tych najlepiej wykonanych. Jeśli ktoś jest zainteresowany koszulami wzorzystymi, to Eton i Stenströms są bardzo dobrą opcją. Nadruki mają zasadniczo wykonane z dużą starannością. Ostatni zakup na zdjęciu. Będzie trudny do skoordynowania. Jakość zadowalająca.
 

20200903_181127.jpg

Rzeczywiście trudna, ale bardzo fajna - przypomina mi moją vistulę która nosiłem 25 lat temu w technikum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry,

 

mam pytanie odnośnie koszul Charles Tyrwhitt. Kupiłem u nich koszule casualowe (rozm. XL). Niestety rękawy i cała koszula były za krótkie.

 

Myślę, żeby coś kupić od nich w rozmiarówce „biznesowej”. Noszę kołnierzyk 43, więc u nich to będzie chyba 17 cali. Taliowanie - slim fit. Mam 190 cm wzrostu i zastanawiam się czy jak kupię wydłużony rękaw, to czy cała koszula będzie dłuższa.

 

Jeśli wydłużony rękaw w tych koszulach, to również wydłużona cała koszula, to czy wybrać długość rękawa 37 czy 38 (tabelka z rozmiarami na ich stronie)?

 

Kolejna sprawa, to ich ceny (pomijam SALE). Obecnie te koszule oscylują koło 400 zł. Kiedyś to było 200 zł. Tak podrożało?

 

Pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 187 wzrostu biorę rękaw 35, koszula jest wystarczająco długa, kołnierzyk 16. Extra slim.
A ceny podrożały. Kiedyś była fajna cena na 4-pak, teraz tylko obniża to cenę oryginalną o 20%. Jak kupować to tylko na dużych przecenach, bo w oryginalnych cenach już lepiej w polskich manufakturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondas napisał:

Ja przy 187 wzrostu biorę rękaw 35, koszula jest wystarczająco długa, kołnierzyk 16. Extra slim.
A ceny podrożały. Kiedyś była fajna cena na 4-pak, teraz tylko obniża to cenę oryginalną o 20%. Jak kupować to tylko na dużych przecenach, bo w oryginalnych cenach już lepiej w polskich manufakturach.

Podnieść ceny o 100 proc. - odważna decyzja biznesowa. Można sobie uszyć koszulę w C. Olga za 55 euro, a nawet za 75 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy ktoś zamawiał koszule Custom Made w SuSu? Mam kilka pytań. Czy termin realizacji widoczny na stronie był dotrzymany (2 tygodnie)? Gdzie są szyte koszule? Jak z jakością wykonania? Kupiłem na próbę 2szt z kolekcji regularnej i obie są made in Mauritius. Jestem trochę zdziwiony- myślałem, że będą made in Poland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamW napisał:

Czy ktoś zamawiał koszule Custom Made w SuSu? Mam kilka pytań. Czy termin realizacji widoczny na stronie był dotrzymany (2 tygodnie)? Gdzie są szyte koszule? Jak z jakością wykonania? Kupiłem na próbę 2szt z kolekcji regularnej i obie są made in Mauritius. Jestem trochę zdziwiony- myślałem, że będą made in Poland.

Zdaje się, że tylko kolekcja Jort jest szyta w PL. W tym sezonie kupiłem na probę koszulę flanelową ,,budżetową” szytą również na Mauritiusie oraz Jort I jakość tej drugiej nie przemawiała za tym aby dopłacić 2x. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawcio napisał:

Zdaje się, że tylko kolekcja Jort jest szyta w PL. W tym sezonie kupiłem na probę koszulę flanelową ,,budżetową” szytą również na Mauritiusie oraz Jort I jakość tej drugiej nie przemawiała za tym aby dopłacić 2x. 

Kiedyś miałem 2 koszule z denimu Albiate od SuSu i obie były made in Poland. Stąd moje zdziwienie krajem pochodzenia. Widocznie wygrały względy ekonomiczne i koszty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 9.11.2020 o 18:31, adamW napisał:

Czy ktoś zamawiał koszule Custom Made w SuSu? Mam kilka pytań. Czy termin realizacji widoczny na stronie był dotrzymany (2 tygodnie)? Gdzie są szyte koszule? Jak z jakością wykonania? Kupiłem na próbę 2szt z kolekcji regularnej i obie są made in Mauritius. Jestem trochę zdziwiony- myślałem, że będą made in Poland.

Może odpowiem sam sobie: zamówiłem na próbę jedną koszulę w opcji custom made. Jest made in Wietnam. Czas oczekiwania nieco dłuższy niż zadeklarowany na stronie (około 3 tygodnie). Wykonanie typowe dla koszul z linii purple line (czyli pomiędzy travellerem a Jortem) czyli bez fajerwerków. Mimo wszystko uważam, że jest to bardzo dobra opcja do wypróbowania.

Dodatkowo, bawiąc się dziś z konfiguratorem zauważyłem fajną nową funkcję- zmiana wymiarów koszuli. Przydatna opcja żeby nie było konieczności przerabiania gotowej koszuli (przy okazji mamy tak naprawdę ściągę z tabeli rozmiarów SuSu).

W marynarkach czy garniturach custom made nie widzę jeszcze takiej opcji ale myślę, że w najbliższym czasie pojawi się.

image.png.358e3e9b16a22a493eafdbda896a419b.png

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z nart w Szwajcarii, gdzie poznałem Tomka Wypycha, jak się okazuje zajmuje się szyciem koszul w Kaliszu, zgodnie z 3-pokoleniową tradycją rodzinną. Pogadaliśmy trochę o temacie, akurat ze mnie słaby wyciągacz szczegółów (zwłaszcza że wiedzę o tym czym powinna się charakteryzować dobra koszula mam słabą), ale ciut o tkaninach, szyciu i prowadzeniu biznesu. Aktualnie większość idzie za granicę. Jak wspomniał szyją z materiałów Scabal, ale już w szczegóły nie wchodziłem. Natomiast chciałbym wykorzystać ten kontakt i spróbować coś zamówić. Niestety sklep internetowy nie działa, więc raczej osobiście po rozmowie telefonicznej i wymianie info mejlami. Może ktoś miał w rękach albo na sobie jego koszulę? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Apposta ma 50% zniżki na koszule MTM, ważne chyba do dzisiaj. Kod zniżkowy trzeba było znaleźć, nie jest wrzucony publicznie, więc jak ktoś jest zainteresowany, niech pisze na priv. Nic jeszcze od nich nie mam, ale pewnie wypróbuję.

Od razu zaznaczam że nie jest to wykorzystywanie błędów w systemie - pisali o limitowanej ofercie na FB, kod normalnie działa, nie trzeba nic kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozpruwałem parę razy, ślady znikają bezpowrotnie po praniu. Oczywiście trzeba uważać, żeby nie zaciągnąć/przeciąć tkaniny. Eton (?) stosuje ścieg łańcuszkowy (?) w zaszewkach, dzięki czemu wystarczy odpruć początek i pociągnąć, dalej pruje się samo.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.