Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, Henzir napisał:

Zdaję sobie z tego sprawę. Pytanie czy da się to u krawcowej w miarę prosto poprawić?

Jak mam wydać 20zł na kuriera zwrotnego a za przeróbki zapłacić np. 30zł, to wolę koszulę zostawić 😉

Patrząc na szybko te przeróbki to bliżej stu niż trzydziestu złotych (zwężenie talii plecami/zaszewkami i zaczęcie ich wyżej; zwężenie rękawów; skrócenie rękawów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DonAlex napisał:

Podpowie mi ktoś gdzie kupię maklerke koszulę? W poszetce nie ma rozmiaru, w macaroni również. Miler i Zack roman nie ma w ofercie 

https://turnbullandasser.eu/products/the-wall-street-shirt-with-white-t-a-collar-as-seen-on-gordon-gekko

”Prawdziwa maklerka”. Długie wyłogi, jakość lepsza niż Poszetka czy Miler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli w przyszłości planuje garnitury od SuSu. Koszule w SuSu (klasyczne 329 - 369zl) też są warte zainteresowania czy koszule z linii Lambert od włóczanki (w promocji) są na podobnym poziomie czy to nie ta liga i lepiej od SuSu? Mieszkam w Koszalinie więc sklep SuSu w Berlinie jest w moim zasięgu. Z jakich innych sklepów polecacie koszule do garnituru (białe i niebieskie)? Na stronie SuSu widzę, że Customize  więc koszula od SuSu do garnituru SuSu to jest oczywisty wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o koszulach z linii Lambert (bawełna getzner). Zakupiłem 4 szt. Na szczęście w promocyjnej, a nie regularnej cenie . We wszystkich czterech po dosłownie dwóch praniach poprzecierał się materiał przy mankietach (zrobiły się dziury). Reklamacja złożona,  odpowiedź: uszkodzenie mechaniczne bez oczywiście żadnego uzasadnienia.  Ja się już wyleczyłem z produktów Wólczanka/Lambert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fright mnie się udawało kupować koszule SuSu w sezonowych outletach, nawet po 30-50€ za sztukę w zależności od linii. Purple line (te od 79€ w cenie regularnej) są dobre, ale bez fajerwerków. Po prostu dobrze skrojone koszule na co dzień. Bardzo trwałe, po <20 praniach nie widziałem żadnych oznak zużycia. Jak dla mnie odrobinę zbyt slim i krótkie w rękawach.

Koszule Red Line (od 99€ bez promocji) czy linii Jort (149€) są moimi ulubionymi na ten moment. Są bardzo starannie wykonane, odrobinę bardziej "garniturowo" skrojone, ciut dłuższe po całości i w rękawach. Przy cenie 50€ (trzeba było kupić min. 3) to chyba jeden z tzw. "no-brainers".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuSu jest ok, zwłaszcza w cenach outletowych.

Polecam również wyprzedaże w Emanuel Berg - choć raczej w salonach bo online to z rabatem mają głównie printy i koszule z kontrastującymi guzikani, czy wewnętrzną częścią mankietów i kołnierzyka. Ich podstawowa linia w cenie ~200zł to dobry wybór. Klasycznych białych koszul prawie nigdy nie maja na wyprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam zaopatrzyć się w koszulę pin collar na próbę, niestety zarówno u Poszetki czy Zaczkiewicza nie ma już mojego rozmiaru i zastanawiałem się też nad tymi z mercerii. Próbował ktoś może? :D 

Przyznam, że kwota 250 złociszy za pin collara z mankietem portofino brzmi dobrze, ale nie wiem czy ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Louis napisał:

Właśnie zamierzam zaopatrzyć się w koszulę pin collar na próbę, niestety zarówno u Poszetki czy Zaczkiewicza nie ma już mojego rozmiaru i zastanawiałem się też nad tymi z mercerii. Próbował ktoś może? :D 

Przyznam, że kwota 250 złociszy za pin collara z mankietem portofino brzmi dobrze, ale nie wiem czy ryzykować...

Już tej jesieni - mankiety portofino i pin collar hitem wideokonferencji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sprawdz atleto.pl - widzę po tabelach, że różnica między klatką a talią to blisko 20 cm, a to już naprawdę mocne taliowanie. Oferują darmowy zwrot, więc w razie czego poniesiesz tylko koszty z tytułu dostawy paczki do Ciebie. Brzmi jak reklama, ale sam ich nawet nie dotykałem, znam jedynie ze współpracy z jednym sklepem z Gdańska, do którego od czasu do czasu zachodzę. Inny sposób - szyć na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.