Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt wykwalifikowanej pracy zależy nie tylko od kraju ,ale także od regionu gdzie manufaktura jest zlokalizowana.W koszulach z północnych i centralnych Włoch ręczne szycie występuje bardzo rzadko i to nawet w klasie premium $500 plus wyjątkiem są koszule Truzzi, gdzie można znaleźć 5 -6 aplikacji ręcznego szycia.Za to w koszulach z południa Włoch 6-8 aplikacji to niemal norma nawet w koszulach za ok $200 .Na południu nie tylko koszty pracy są niższe, ale rząd Włoch subsydiuje przedsiębiorstwa dotacjami i ulgami podatkowymi w ramach wyrównywania szans z uprzemysłowioną północą. Trochę inaczej jest  w Stanach Brooks Brothers ma szwalnie koszul w Garland NC nie z miłości do Północnej Karoliny tylko ze względu na koszty pracy . W NY wykwalifikowany krawiec/szwaczka zarabia $30-35  za godzinę pracy w NC na takim samym stanowisku $12-15. Dodatkowo w Stanach rządzonych przez czerwonych jest kapitalizm w drapieżnej bezwzględnej konserwatywnej wersji i pracownik nie ma za wiele praw , a w Stanach gdzie rządzą niebiescy jest "kapitalizm z ludzką twarzą" , są Unie i pracownik ma wiele benefitów kosztem pracodawcy np .płatny urlop.ubezpieczenie zdrowotne,więcej dni wolnych itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o najlepiej dopasowane koszule to w moim przypadku macaroni tomato rozmiar kołnierzyka 37 cm najlepiej na mnie pasuje.I mówię to dzisiaj kiedy nabyłem w butiku koszule .

Wiec dla ścisłości bawełna oxfrod slim fit kolor jasny niebieski

Jeszcze chciałbym coś dodać nie wiem jak to robi właściciel butiku,ale chyba ma talent do dobierania ludzi,którzy tam pracują.

Ok 6lat temu kupiłem tam buty Loake strand(do tej pory je mam) w rozmiarze pomagał mi pan który już tam nie pracuje natomiast obsługa klienta pierwsza klasa

W dniu dzisiejszym będąc w butiku natrafiłem na 2 facetów,...Nie mam w zwyczaju wchodzić komuś w tyłek,ale jednak kilka chwil muszę poświęcić bo rzadko sie zdarza, trafić na tak kompetentnych ludzi, bez wymuszonych sztucznych uśmieszków normalnie konkretnie i na temat .Ludzie tam pracujący wiedzą co robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was może podzielić się praktycznymi wskazówkami co do użytkowania koszul z kołnierzykiem bez widocznej stębnówki? Tkanina od strony karczka nie jest przyklejona do sztywnika stójki i wyłogów, od przedniej tak. Krawędzie kołnierzyka są grubsze, nawet dla niedoświadczonego obserwatora. Rozważam pod kątem wyjazdów zagranicznych, głownie do krajów południowych, gdzie obsługa hotelowa ma w zwyczaju prać koszule bawełniane nawet w 60 stopniach C, czego tradycyjnie klejona tkanina do sztywnika często nie wytrzymuje i tworzy się tzw. skórka pomarańczowa, także w Etonie, Stenströmsie. Zdjęcia załączam dla zobrazowania krawędzi, zapięcie oczywiście pozostawia wiele do życzenia.

kolnierzyk (3).jpg

kolnierzyk (1).jpg

kolnierzyk (5).jpg

kolnierzyk (6).jpg

 

kolnierzyk (4).jpg

kolnierzyk (2).jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenia dopasowania typu :  extra,super,hiper,atomic, hydro/thermo nuclear -slim fit to nic innego jak  slogan reklamowy,który ma poprawić samopoczucie kupującego. Mniej więcej tak jakby w rożnie sprzedawali golonkę Zero Kalorii. Był w czasach PRL taki dowcip gdzie kobitka poszła do lekarza na zabieg obecnie zwany "In Vitro" ,lekarz zaoferował jej wybór płci i aparycji  przyszłego noworodka a pacjentka zamówiła chłopca o urodzie Rogera Moore'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozwazales super slim? Jak patrzę na rozmiarowke, to wydaje się bardziej pasować do mojej i Twojej talii.
Nie wiem, mam na razie zapas na długo i nic nie rozważam. Może się to zmienić przy kolejnym zamówieniu. A co do poprawy samopoczucia, to kichał ich pies, ale jakoś się trzeba porozumiewać i trzymać konsekwencję. Terminologia po postu pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, będą zamawiał niedługo koszulę do garnituru. I nie wiem jaki rodzaj koszuli męskich wybrać. Czy slim fit, regular itp. Jestem bardzo chudy (59kg) i mam 174 cm wzrostu. Więc brać slim fit czy regular. Dodam, że nie mam możliwości podjechania do sklepów, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało na żywo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czasy się zmieniają, jedne firmy poprawiają jakość inne wręcz przeciwnie.

Jakie koszule (producent / ew. linia) Waszym zdaniem są najlepsze w segmentach cenowych:

  • do 200
  • 200-400
  • 400-600
  • 600-1000
  • sky is the limit

Bardzo jestem ciekaw Waszych typów i opinii.

*Przyjmijmy najbardziej uniwersalną białą koszulę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 CT i większość koszul w TK

Do 400 Profuomo Sky Blue, Jacques Britt

Do 600 Eton, Van Laack

Do 1000 T&A

Powyżej 1000 polecam Yanko default_icon_e_wink.gif

Nie wiem jednak, czy taka klasyfikacja coś da. Np. ktoś może nie akceptować CT, bo są na niego zbyt obszerne lub non iron go gryzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lubo69 napisał:

Do 200 CT i większość koszul w TK

Do 400 Profuomo Sky Blue, Jacques Britt

Do 600 Eton, Van Laack

Do 1000 T&A

Powyżej 1000 polecam Yanko default_icon_e_wink.gif

Nie wiem jednak, czy taka klasyfikacja coś da. Np. ktoś może nie akceptować CT, bo są na niego zbyt obszerne lub non iron go gryzie.

dla "chudzielców" ;) pomiędzy 200 a 400 jest jeszcze fajna poszetka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w budżecie ~250-600 za sztukę zamawiam w Luxire. Mam już przyzwoicie dopasowane wykroje i koszule leżą nieporównywalnie lepiej niż RTW.

Z RTW polecę też uważać na outlety SuitSupply, dawało się kupić całkiem przyzwoite koszule w multibuy - wychodziło circa 130-160 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod dużym wrażeniem Olgi (Camiceria Olga Milano). MTM za 55-75 Euro jest moim zdaniem trudne do pobicia. Wada - zazwyczaj zajmuje to 1-2 podejścia aby zrobić wykrój idealny no i trzeba zamawiać po dwie koszule od drugiego razu.

Multipacki SuSu podczas outletu to była do tej pory moja ulubiona opcja, ale nie jest dostępny na terenie Polski (trzeba kombinować przez kolegów) no i coraz rzadziej ten outlet się pojawia. Edycji lato 2019 nawet nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić koszule do garnituru. Cenna 150-250zł. Jakie teraz marki są na poziomie, którymi warto się zainteresować? Wólczanka dużo promocji co świadczy, że koszule w salonie są znacząca za drogie. Pako lorente, Vistula, Bytom uznajecie Panowie jako zdatne do noszenia ?:D

Jeśli mam wzrost 1,73 to koszula do garnituru powinna być raczej 164-170 czy raczej 176-182 by dużo materiału wchodziło pod spodnie? Tak mi ostatnio ekspedientka w sklepie powiedziała 1f61b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić koszule do garnituru. Cenna 150-250zł. Jakie teraz marki są na poziomie, którymi warto się zainteresować? Wólczanka dużo promocji co świadczy, że koszule w salonie są znacząca za drogie. Pako lorente, Vistula, Bytom uznajecie Panowie jako zdatne do noszenia ?default_biggrin.png

 

Jeśli mam wzrost 1,73 to koszula do garnituru powinna być raczej 164-170 czy raczej 176-182 by dużo materiału wchodziło pod spodnie? Tak mi ostatnio ekspedientka w sklepie powiedziała 1f61b.png&key=618e7d2187363a87d4d4ac40ca215d5d5156b85ed07b78ecb826169e403cdb9e

Czy ta ekspedientka poradziła Ci też od razu krawca, który taką koszulę dopasuje(skróci rękawy, zwęzi w ramionach, wytaliuje)?. Koszulę musisz zmierzyć i musi pasować. Naczelna rada: nie słuchać ekspedientek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 15:12, Jakub.B napisał:

Jak wypada Camiceria Olga w stosunku do Luxire?

Porównywalnie, ale IMO Luxire postawiłbym trochę wyżej - wykonanie staranniejsze, w koszulach tej pierwszej normą są odstające nitki. Przewagą Luxire jest praktycznie nieograniczona możliwość personalizacji, do tego można za dopłatą poprosić o ręczne wykończenie poszczególnych elementów (jeśli Ci na tym zależy). Nie wiem, czy CO oferuje taką możliwość. Dopasowanie można szybciej i taniej dopracować u CO, bo wizyta w firmie przy okazji urlopu, długiego weekendu lub po prostu zaplanowanego krótkiego wyjazdu do Mediolanu jest nieporównywalnie łatwiejsza, niż w przypadku Luxire (obie marki oferują też możliwość wprowadzania zmian w kroju na bazie przesłanych im zdjęć). Materiały to trochę odrębna kwestia, zarówno CO jak i Luxire mają w ofercie tańsze, jak i droższe. W przypadku koszul to właśnie wybór tkaniny ma przeważnie znaczący wpływ na jej ocenę, ale tutaj też można się posiłkować doradztwem mailowym (przykładowo z oxfordów za 55 EUR od CO jestem niezbyt zadowolony, bo szybko się mną i trudno prasują, ale znów popelina 2-ply za 75 EUR jest świetna, pod koniec dnia nie wygląda na zmęczoną i niesamowicie łatwo się prasuje, w przypadku Luxire jestem bardzo zadowolony z ich oxfordów, które w przeciwieństwie do oxfordów CO bardzo łatwo się prasuje i dobrze wyglądają przez cały dzień; jestem też bardzo ciekaw koszul z bawełny Giza 45 2-ply [o ile mi wiadomo, Thomas Mason z serii Gold oferowane przez CO to ta właśnie bawełna]).

Podsumowując powiedziałbym, że obie firmy są warte zainteresowania i sam musisz zdecydować, co Ci w nich najbardziej odpowiada. Ostatecznie, upraszczając, obie oferują to samo i różnią się detalami.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam po raz pierwszy kupić koszule Charles Tyrwhitt. Najbardziej opłaca się kupić od razu Multibuy - 4 sztuki.

Nie chciałbym przy tym na dzień dobry przestrzelić w rozmiarze naraz 4 koszul więc mam kilka pytań.

Przejrzałem oczywiście Fit Guide link na stronie sprzedawcy, ale chciałbym wiedzieć jakie są wasze własne odczucia odnośnie krojów classic, slim, extra slim i super slim.

Czy zamawiać w ramach poszczególnych rozmiarów zgodnie ze swoimi wymiarami czy może ciut większe/mniejsze niż to wynika z rozmiarówki?

Czy classic to wór, a super slim tylko na bardzo szczupłą osobę? Nadmienię, że lubię koszule dopasowane ale niestety niewielki brzuszek jest.

Przy okazji będę wdzięczny również za informację jakie tkaniny z waszego doświadczenia są warte uwagi (egyptian cotton, twill, oxford, panama) i czy te oznaczone non-iron są bardziej połyskujące ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, będą zamawiał niedługo koszulę do garnituru. I nie wiem jaki rodzaj koszuli męskich wybrać. Czy slim fit, regular itp. Jestem bardzo chudy (59kg) i mam 174 cm wzrostu. Więc brać slim fit czy regular. Dodam, że nie mam możliwości podjechania do sklepów, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało na żywo ;/


Polecam Lancerto & Mr Vintage, mam podobne wymiary i koszule są naprawdę bardzo slim + moim zdaniem dobra relacja ceny do jakości


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.