Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, pi_senny napisał:

Nie pojmuję.

A ja czekam na metkę "Nie prać! Nie prasować! Nie czyścić! Nie nosić! Można podziwiać, ale z szacunkiem!". Według mnie producentom coraz bardziej odbija, typu bawełniane spodnie tylko do prania chemicznego. Albo nie wiem, to jakieś absurdalne dupochrony na wypadek roszczeń?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, Velahrn napisał:

A ja czekam na metkę "Nie prać! Nie prasować! Nie czyścić! Nie nosić! Można podziwiać, ale z szacunkiem!". Według mnie producentom coraz bardziej odbija, typu bawełniane spodnie tylko do prania chemicznego. Albo nie wiem, to jakieś absurdalne dupochrony na wypadek roszczeń?

Płaszczy z SS już prać nie wolno np tego

https://eu.suitsupply.com/pl/coats/jasnoszary-płaszcz-dwurzędowy/J630.html?cgid=Coats

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Velahrn napisał:

bawełniane spodnie tylko do prania chemicznego

Mam takie spodnie od Private White V.C. Zadałem producentowi pytanie. Odpowiedział tak:

We recommend dry cleaning because its the best way to preserve our products and they certainly shouldn't go in a washing machine, however you should be fine hand washing them, just wash them in cool water and lay them out flat to dry out of direct sunlight.

Myślę że taką zdroworozsądkową zasadę można zastosować w przypadku każdych bawełnianych spodni bez kolanówki (która może się skurczyć), klejenia, skórzanej farbującej metki itp.

Kiedyś rozmawiałem z Panem Basiem na temat ręcznego prania spodni wełnianych - on nie widzi problemu (inna sprawa, że jako krawiec umie prasować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lubo69 napisał:

...however you should be fine hand washing them, just wash them in cool water and lay them out flat to dry out of direct sunlight.

Tak samo robię że swetrami kaszmirowymi "dry clean only". 

Natomiast koszule SuSu z tkanin Albini, Monti itp prasuję na **/*** i od kilkunastu użyć na żadnej ze sztuk nie ma problemów. Uważam jedynie na popover z cienkiej, delikatnej bawełny E.Thomas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal. napisał:

. Natomiast totalnym zaskoczeniem dla mnie są wymogi dotyczące prania i prasowania podane na metce - pranie i prasowanie tylko na zimno! Nie wiem z czego to wynika, bo twill do najdelikatniejszych tkanin nie należy. 

 

Bynajmniej ten zakaz nie ma związku z jakością tkanin, tylko wynika z obaw producenta o stabilność klejonki w kołnierzyku i mankietach

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eye_lip napisał:

Czy te detale wykonania tyczą się wszystkich linii Kitona?

Podobnie jak garnitury nie wszystkie koszule Kitona są szyte na jednakowym poziomie materiałów i wykończenia.W garniturach podział na linie jest bardziej czytelny: najniższa  CIPA 25 roboczo-godzin i  praca zespołowa  ponad 40 fachowców na rożnych etapach  produkcji, średnia LASA podobny nakład robocizny ale cały proces od wykroju po wykończenie jest wykonany przez jednego krawca, i najwyższa K-50 jeden krawiec i ponad 50 godzin pracy.W przypadku koszul nie ma takiego podziału ,jedynym indykatorem jest cena na metce 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 11:14, lubo69 napisał:

Mam takie spodnie od Private White V.C. Zadałem producentowi pytanie. Odpowiedział tak:

We recommend dry cleaning because its the best way to preserve our products and they certainly shouldn't go in a washing machine, however you should be fine hand washing them, just wash them in cool water and lay them out flat to dry out of direct sunlight.

Myślę że taką zdroworozsądkową zasadę można zastosować w przypadku każdych bawełnianych spodni bez kolanówki (która może się skurczyć), klejenia, skórzanej farbującej metki itp.

Kiedyś rozmawiałem z Panem Basiem na temat ręcznego prania spodni wełnianych - on nie widzi problemu (inna sprawa, że jako krawiec umie prasować).

Przepraszam, ale to brzmi jakby albo oni mieli Cię za idiotę, albo sami byli idiotami.

Pranie chemiczne to przecież  wielki bęben pralniczy, i normalnie miętosi ciuchy :), tylko ,że wypełniony jest nie wodą, a płynem chemicznym.

Popatrz sobie jak to wygląda na przykładowym filmiku 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 15:02, Velahrn napisał:

Pranie chemiczne to przecież  wielki bęben pralniczy, i normalnie miętosi ciuchy :), tylko ,że wypełniony jest nie wodą, a płynem chemicznym.

Miętoszenie w bębnie ani działanie cieczy-wody z detergentem ,czy płynu perc w praniu chemicznym nie niszczy tanich koszul.Kiepskie koszule niszczy działanie wysokich temperatur na klejonki w kołnierzach i mankietach.W praniu chemicznym płyn jest zimny i nie rozwarstwia klejonek wykonanych po taniości, zimna woda z detergentami podobnie, tylko zimna woda nie dopierze koszuli tak jak gorąca.Producenci zalecając na metce  pranie chemiczne lub w zimnej wodzie nie robią tego bynajmniej w trosce o klienta tylko zabezpieczają własny interes na wypadek reklamacji.Przed zakupem koszuli warto przeczytać instrukcje prania i prasowania na metce jeżeli jest tylko na zimno to znaczy tyle samo co wywieszka w kultowym filmie Barei :"Za rzeczy pozostawione w szatni ,szatniarz nie odpowiada"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W cenie wyprzedażowej powiedziałbym że najlepsze koszule dostępne w polskim sklepie (nie mówię o perełkach z TK lub innych outletów).

Trzeba jednak przymierzyć, bo ich RTW jest dosyć rozjechane rozmiarowo. Fason SLIM jest bardzo obcisły (taki extra SLIM), a Modern nawet dla małych rozmiarów jest dosyć obszerny (SLIM).

Mam od nich koszulę MTM i jest to moja ulubiona koszula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cineos napisał:

W cenie wyprzedażowej powiedziałbym że najlepsze koszule dostępne w polskim sklepie (nie mówię o perełkach z TK lub innych outletów).

Trzeba jednak przymierzyć, bo ich RTW jest dosyć rozjechane rozmiarowo. Fason SLIM jest bardzo obcisły (taki extra SLIM), a Modern nawet dla małych rozmiarów jest dosyć obszerny (SLIM).

Mam od nich koszulę MTM i jest to moja ulubiona koszula.

Z tego co widzę po rozmiarówce to podobnie jak koszule poszetki to coś pomiedzy slim a super slim, czyli raczej dla chudzielców

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 05:49, mblotek napisał:

Szanowni Forumowicze,

prosiłbym o opinie co do jakości koszul firmy Emanuel Berg? Czy są tu posiadacze koszul tej firmy i rekomendowałyby jej produkty, czy raczej odradzały. Proszę o opinie.

W zasadzie mam tylko jedną koszule E.Berg, którą kupiłem  z ciekawości.Kilka lat temu spotkałem się z właścicielem firmy. Pan Jarek Szychułda przedstawił mi produkt swojej firmy i opowiadał o procesie produkcji i doborze materiałów z taką pasją ,że znalazłem dystrybutora koszul E.Berg w USA i kupiłem jedną sztukę. Moim zdaniem są to dobre koszule w swojej kategorii cenowej starannie uszyte w 100% maszynowo(za te pieniądze trudno oczekiwać ręcznego szycia) ze świetnych materiałów.Styl jest wyraźnie inspirowany koszulami z północnych Włoch krój kołnierza, grube guziki, żakardowe gussety z herbem to niemal kopia tych z koszul Loro Piana. Największym zaskoczeniem jest brak inskrypcji  :"Made in Poland" tak jakby ktoś się wstydził kraju producenta,kiedy na przykład "szwedzkie" koszule Eton (porównywalna,albo nawet nieco słabsza jakość od Berga) mają wołami wypisane:"Made in Romania" WTF?. Jeżeli miałbym porównać jakość koszul do znanych produktów to najbliżej jest Lorenzini, Eton podobna jakość szycia,ale dużo gorsze materiały, a porównując koszule Berg  do popularnych, cieszących się niemal religijnym uwielbieniem koszul Suitsupply to koszule SuSu wypadają bardzo słabo zarówno pod względem jakości szycia jak i używanych materiałów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym religijnym uwielbieniem dla koszul SS to chyba nie o naszym forum? Pojawiały się pochlebne opinie, ale dotyczyły linii Jort - najwyższej i bardzo drogiej (przynajmniej dla nas). Ja mam jedną koszulę SS, właśnie Jort, wg mnie jest świetna. Ale nabyłem okazyjnie za cenę znacznie niższą od wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.