Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dopasowanie IMHO zawsze bije materiał i każdą inną cechę. Z najlepszej koszuli z wieszaka nie byłem tak zadowolony jak z najtańszej szytej na miarę (Henderson, 250).

Przy okazji chciałem zapytać, czy też macie problem ze znalezieniem koszul, które nie ciągną się na guziku w klatce? Odwiedzam siłownię, ale żadnych rekordów na płaskiej nie biję, a ostatnio mierzyłem nawet "relaxed" fit z 3 numery większym rozmiarem kołnierza i ledwo dopiąłem. Sprzedawczyni z uśmiechem oznajmiła, że "no, tak, u wszystkich się teraz w klatce ciągnie". Czy to sugestia projektanta, żeby przestać być takim sztywniakiem i rozpiąć trzeci guzik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kwestia wyważenia oby aspektów. Nie kupiłbym idealnie leżącej koszuli z marnego materiału który drapie i nie mogę go doprasować. Beznadziejnie dopasowanego, najlepszego 3ply od DJA też bym nie kupił.
Naprawdę dobrze leżące MTMy Luxire z ich przyzwoitych tkanin noszę bardzo chętnie :)

@Dyjamentowski Może przerzuć się w pełni na MTMy w takim razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze taki mały aneks do poprzedniego wpisu .Porównanie kołnierzyków w koszulach Isaia,Brioni i Turnbull&Asser. Isaia 3 1/2 cala zgrzewana obustronnie, wymienne fiszbiny, Brioni 3 1/8 cala zgrzewana tylko na zewnątrz wbudowane fiszbiny i Turnbull&Asser kołnierzyk typu Regent(najbardziej dandy w ofercie T&A RTW) 3 cale wymienne fiszbiny bez klejonki.Koszula z Jermyn St ma najmniejszy kołnierzyk i mały udział ręcznej roboty,Warto jednak docenić tradycyjną konstrukcje kołnierzyka,świetny materiał Sea Island Quality, krój Tailored Fit ,135 lat tradycji i Royal Warrants  

P6260002 (2).JPG

P6260010 (2).JPG

P6260013 (2).JPG

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

@mayor Świetne recenzje, dzięki. Nie zgodzę się w kwestii workowatości kroju i szerokości rękawów T&A. Dla kogoś o budowie typu athletic szeroka klatka i szerokie ramiona koszuli są wybawieniem w koszulach RTW, a w moim rozmiarze kołnierzyka (15/38) talia nawet w classic fit nie jest aż tak znów workowata... kwestia preferencji, ostatnio wolę koszule trochę luźniejsze i mniej dopasowane, bardziej classic niż slim fit. 

Zgadzam się z tym że Sea Island od T&A to świetne materiały, z plusów firmy dodałbym też duży wybór ciekawych wzorów robionych przez Albini tylko dla T&A - głównie dosyć oryginalne wariacje pasków w różnych kolorach. T&A stanowią obecnie około połowę moich koszul i ostatnio jeżeli dokupuję jakieś nowe koszule to właśnie w tej firmie. Poniżej porównanie kołnierzykow, koszula w paski to kolnierzyk classic TA (piękny, klasyczny kołnierzyk), materiał to Sea Island Cotton w jeden ze wzorów Exclusive o których wspominałem, koszula biała to kołnierzyk i Regent (faktycznie dosyć mały), bawełna również Sea Island

.

Przede wszystkim dzięki za podjęcie dyskusji. Jeżeli chodzi o workowatość kroju to rzeczywiście do pierwszego porównania wybrałem złą koszule T&A z kołnierzykiem Canonbie i krojem Weekend Fit dlatego to porównanie było niefortunne i krzywdzące dla firmy z Jermyn St. Na pewno koszule T&A to absolutny "creme de la creme" jeżeli chodzi o światowy rynek, a w UK nie maja sobie równych-jest T&A, długo nie ma nic,Hilditch&Key, Harvie&Hudson, a o "pożal się Boże" koszulach Thomas Pink czy Charles Thyrwitt nawet nie wspomnę. Do napisania recenzji sprowokowała mnie błędna opinia/stereotyp panujący na forum i nie tylko ,że jedyna prawdziwa koszula to tylko ta szyta na miarę a świat męskiej elegancji zaczyna się i  kończy na bespoke. To nie jest prawda tylko bzdura powtarzana tysiąc razy przez modowych blogerów,youtuberów itp.90% moich koszul jest szytych na miarę i żadna nie jest w stanie trzymać świecy przy koszulach RTW od wiodących producentów. Mały rzemieślniczy zakład nie jest w stanie zrobić podobnego produktu jak czołowe firmy(za wysokie progi) tak samo jak utalentowany tenisista amator nie jest w stanie ograć Federera deską do krojenia mięsa.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyżej cenię koszule MTM z uwagi na dopasowanie. RTW po przeróbkach leży na mnie góra przyzwoicie, w MTM osiągnąłem znacznie lepsze efekty. Lubię slim, ale nie skinny, posturę mam marną. Gdyby RTW leżało na mnie naprawdę dobrze to bym je nosił chętniej, obecnie kupuję tylko jak mam ekstra okazję, czyli nie za często. Dla mnie MTM jest lepsze od RTW, kwestia zdefiniowania co uznaję za lepsze i jaką mam Piramidę Potrzeb Koszulowych 😀 drobny cent do dyskusji.

I popieram kolegów, te recenzje są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

@mayor Świetne recenzje, dzięki.

@mayor, @Zajac Poziomka, więcej takich opisów i recenzji bardzo proszę - to uwaga ogólna. Co do zdjęć koszul T&A, ciężko na ich podstawie ocenić koszule, ale po raz kolejny podziwiam garnitur do tego stopnia, że mocno się nim inspirowałem/kierowałem/wzorowałem/plagiatowałem, niepotrzebne skreślić, zamawiając swój u @Ernestson.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak ,że T&A produkuje koszule tylko na sylwetkę athletic, gdyż  ma w ofercie koszule w co najmniej 3 rodzajach dopasowania: Regular.Weekend i Tailored Fit.Dodatkowo personel w ich firmowych butikach, czy też sklepach które mają franczyzę na sprzedaż koszul T&A  jest dobrze przygotowany i jest w stanie dobrać rozmiar do większości sylwetek .Jeszcze taka ciekawostka, nie każdy wie ,że właścicielem firmy Turnbull&Asser jest Mohamed Al-Fayed ,ojciec Dodiego ,który zginął  razem z księżną Walii Dianą  w wypadku samochodowym.  

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości: co oznacza wstawka

W dniu 27.06.2019 o 16:42, mayor napisał:

a o "pożal się Boże" koszulach Thomas Pink czy Charles Thyrwitt nawet nie wspomnę.

?

Jakaś próba oceny ludzi, którzy (zwłaszcza tu na forum) kupują te "pożal się boże" koszule CT/TML/H&C? Jakaś próba bycia lepszym? Pracujesz dla T&A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, djmakus napisał:

z czystej ciekawości: co oznacza wstawka

?

Jakaś próba oceny ludzi, którzy (zwłaszcza tu na forum) kupują te "pożal się boże" koszule CT/TML/H&C? Jakaś próba bycia lepszym? Pracujesz dla T&A?

Z czystej ciekawości, w jaki sposób ocena koszuli może być odebrana jako ocena osoby która taką koszulę nosi???

Miałem kilkanaście koszul CT i niestety są one w mojej opinii nienajlepszej jakości, szczególnie koszule biznesowe, te z serii casual „dają radę” i jako jedyne zostały w mojej szafie, resztę rozdałem. @mayor ma rację, od T&A oddziela Tyrwhitta jakościowa przepaść. Nie pracuję dla Turnbull&Asser. Mam nadzieję że nie poczułeś się przeze mnie oceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, djmakus napisał:

z czystej ciekawości: co oznacza wstawka

?

Jakaś próba oceny ludzi, którzy (zwłaszcza tu na forum) kupują te "pożal się boże" koszule CT/TML/H&C? Jakaś próba bycia lepszym? Pracujesz dla T&A?

Przede wszystkim dzięki za przyłączenie się do dyskusji.Nie próbuje oceniać ludzi tylko produkt-koszule z rożnych manufaktur.Mam kilka koszul od CT i moim zdaniem poza tym ,że na metkach jest wypisane wołami "Jermyn St London" to te koszule nie mają nic wspólnego z tradycyjną jakością ,której oczekujemy od produktów z Jermyn Street.Ale jeżeli Ty masz inne doświadczenia to zapraszam do napisania rzeczowej recenzji zamiast osobistych wycieczek i wpisów typu:"Moja racja jest mojsza od Twojej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule też nie po 200 funtów sztuka, bo na wyprzedaży są za ok 130 funtów. Także nie przesadzałbym z tą ekskluzywnością

CT są na wyprzedaży w cenie 20 funtów, nie 30; brałem pod uwagę ceny regularne. Wyprzedaży nie ma sensu porównywać, bo kiedyś widziałem koszulę T&A w cenie CT w TKMaxx w Londynie: jedną, brudną od przymierzania, brzydką, kołnierzyk 35. Apples and oranges, anyways.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.