Jump to content

Michalina Panfil

Użytkownik
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Michalina Panfil last won the day on August 22 2014

Michalina Panfil had the most liked content!

Community Reputation

230

About Michalina Panfil

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday 08/11/1987

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

826 profile views
 1. Michalina Panfil

  Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?

  Rynek sukienkowy w ostatnich latach bardzo się zmienił. Coraz więcej osób stać na sukienki ze średniej półki cenowej. Możesz powiedzieć, co znaczy drogie? Albo powiedz może czego dokładnie się spodziewasz, jakiej półki jakościowej, na jaką okazję. Poliestrowe lub bawełniane dresowe dzianinowe sukienki można dostać stosunkowo tanio, ale nie jest to prawdopodobnie to, co tygryski lubią najbardziej. P.S. Sukienki ------, które masz w stopce to nie takie eleganckie sukienki, o których pisze się na forach takich jak to. Mam małe wątpliwości czy w ogóle są w jakiś sposób eleganckie. P.S.2 Przejrzałam wszystkie sukienki z pierwszych 30 zakładek z tej strony (razem jest ich 247!!!) i autentycznie przeraża mnie fakt, że nie ma tam żadnej rozsądnej sukienki z grubsza eleganckiej. Jeśli model jest prosty, wchodzę w sekcję skład.. a tam same sztuczności. Smutno mi, że sukienki i dobrym kroju i składzie podsumowuje się po prostu stwierdzeniem "te drogie sukienki", a z mojego punktu widzenia sukienki o złym składzie surowcowym od razu lądują w śmietniku i tracą na wartości w momencie wpadania na pomysł szycia z poliestru. Rodzima produkcja, a opiera się na słabych założeniach i potem wisi te 247 stron sukienek, gdzie żadna prawdopodobnie nie trafiłaby do mojej szafy.
 2. Najlepiej zwilżyć i wyprasować na *** przez szmatkę. Działanie pary powoduje, że włókna wracają do swojego naturalnego stanu i to nie jest ten stan na maksa naprężony i potraktowany wysoką temperaturą. To tak podobnie jak z kręconymi włosami z deszczowy dzień. Wielu ludzi ceni właśnie taki wygnieciony wygląd.
 3. Michalina Panfil

  Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?

  W przypadku płaszczy, piszę to z własnego doświadczenia, ważne jest wykonanie precyzyjnie pewnych elementów, aby długo służyły. Firmy konfekcyjne, mimo czasem ubogich konstrukcyjnie modeli, te szczegóły mają w większości dobrze wykonane - usztywnione tam, gdzie trzeba, umocnione klejonką, przeszyte rygielkiem itd. Widziałam na własne oczy płaszcz, który miał pewne tego typu wady. Można powiedzieć, że to był jeden z pierwszych, może sztuka wykonana w pośpiechu - tego nie wiem, ale wiem, że osoba, do której należy nie tego się spodziewała. Być może standard jest teraz inny, bo spotkałam osobę, która jest bardzo zadowolona ze swojego zamówienia. W przypadku gorsetów można znaleźć więcej opinii i one też są mieszane. Coś komuś czasem się popruje, czasem szew nie wytrzyma. To znaczy nie zrozum mnie źle - 10% narzekających zawsze się znajdzie. Wydaje mi się, że trzeba samemu ocenić stosunek jakości do ceny i potem, jeśli jakiś element nie jest idealny, na pewno da się dogadać. Jednak to, co chciałam przekazać tym postem to to, że płaszcze od C&R to pojedyncze sztuki, bez konfekcyjnej powtarzalności. Na produkcji pierwsza sztuka odszyta z danego modelu rzadko spełnia wszystkie wymogi klienta marki i trzeba poprawiać, a tu nie ma takiej możliwości, bo rzeczy są unikalne.
 4. Ten ostatni jest świetny, choć pierwszy wygląda imponująco!
 5. Michalina Panfil

  Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?

  Palina z C&R sprzedaje póki co tylko sample sukienek. W regularnej ofercie ma płaszcze i gorsety pod sukienki. O płaszczach słyszałam mieszane opinie i uważam, że cena może dobrze odzwierciedlać jakość. Aby móc zamówić, trzeba odezwać się do Paliny na instagramie i prześle plik PDF z ofertą. Obserwuję jej szycie od samego początku, kiedy to wskoczyła na rynek gorseciarski. Kiedyś robiła piękne gorsety z ruskich chust. Bardzo podoba mi się to, jak się rozwija.
 6. Wrzucę tutaj ten film, bo ufam, że ten człowiek wie, co mówi. Używa frazy "one working button". Tyczy się to jednego guzika dolnego 6x1 albo środkowego 6x2. Łatwiej zapamiętać: "zapinam jeden guzik".
 7. Michalina Panfil

  Jak Elegancko

  Będę trzymać kciuki! Wreszcie nie będę musiała zapraszać znajomych do Poznania na zakupy, tylko będę mogła ich lokalnie odesłać Niech Brzydgoszcz przestanie być Brzydgoszczą!
 8. Michalina Panfil

  poszetka.com

  Obserwuję tę dyskusję i wydaje mi się, że mogę dorzucić swoją opinię. Są gusta i guściki - zgadzam się z tym. W głównym nurcie nie ma swoistego przyzwolenia na konkretne kobiece elementy w męskiej elegancji: falbanki, kokardy, koronki, gipiury. To jednak nie powoduje, że wszystkim mężczyznom się to nie podoba. Spójrzmy chociaż na zwolenników okrągłego kołnierzyka. Kiedyś nosiło się go częściej, a teraz dostępność jest ograniczona. Stałym klientem mojej pracowni jest mężczyzna, który gustuje w "stylu Gucci". Najlepiej się czuje, gdy miesza styl casualowy miejski z dziewiętanstowieczną elegancją. Lubi bardzo koronki, falbanki, wiązania pod szyją i inne elementy, których za żadne skarby nie można dostać w sklepach. Tak ma to wszystko przemyślane, że te elementy nie kłócą się ze sobą, a nawet podkreślają jego cechy osobowości. Zwraca na siebie uwagę na mieście - fakt, ale właśnie przez podobne ubijanie podrygów indywidualizmu nasze ulice są mniej kolorowe, niż by mogły być. Życzę powodzenia w sprzedaży serwetek do brustaszy, bo wierzę, że klient się znajdzie.
 9. Michalina Panfil

  Koordynacja kolorystyczna

  Podrzucę może jeszcze profil innego inspirującego pana. To Richard Aloisio. Stylizacje ma kolorowe, ale często w ich skład wchodzą całkiem zwykłe, stonowane elementy. Wrzucam screen z instagrama pokazujący zestawienie wyraźnej, czarno-białej kraty z dodatkami w czerwieni. Myślę, że warto obserwować takich ludzi, aby mieć ogólny wgląd w to, jakie zestawienia nam się podobają, a które to już za wiele. https://www.instagram.com/aloisio.ricky/
 10. Michalina Panfil

  Koordynacja kolorystyczna

  Polecam zobaczyć na instagramie profil @sirchristopherchu. Niektóre zestawienia są dość śmiałe, ale w tym szaleństwie jest metoda i widać, że ten pan jest konsekwentny. Dużą zaletą w moim odczuciu jest zestawienie tych samych rzeczy z zachowaniem ogólnego wrażenia. https://www.instagram.com/sirchristopherchu/ Dodam od siebie, że drobną kratę warto obejrzeć z daleka i na tej podstawie dobierać inne kolory i wzory. Ta wydaje mi się być z daleka szara w ciepłym tonie, więc dodałabym granat, ciepły brąz, błękit, czyli ciepłe z zimnym.
 11. Świetna lokalizacja! Chętnie odwiedzę
 12. Próbowałeś polerować zmatowiałe guziki? Wydaje mi się, że w tym wypadku warto zastosować metody rekonstrukcji auto detailerów. Może być też pomocne wypastowanie tych guzików.
 13. Michalina Panfil

  Poradnik: fachowe przyszywanie guzików

  Ciekawa metoda! Muszę wypróbować. W mojej metodzie zwykle wybieram skrzyżowanie włókien wątku i osnowy, bo wydaje mi się, że jak wybiorę tylko jedno włókno, to materiał będzie się zaciągał. Zastanawiam się, jakby wyglądało w tej metodzie szycie na zapałkę. (Zdjęcie z książki H. Wischmeyera "Technologia krawiectwa męskiego")
 14. Michalina Panfil

  Kobiece buty

  W butach na stabilnej platformie dobrze się chodzi, a nawet biega. Dzięki platformie obcas może być wyższy mimo, że wygięcie stopy nie jest większe. Trudnej jest znaleźć dobrze leżące stabilne szpilki niż niskie dobre buty. Może są popularne, bo kojarzą się ze "szklankami" pleasera? Nie wiem
 15. Jeśli krew nie jest utrwalona gorącą wodą/żelazkiem, to polecam spróbować lekko namoczyć zimną wodą plamę np. wacikiem lub patyczkiem kosmetycznym i nanieść odrobinę wody utlenionej 2% (najzwyklejsza z apteki). Krew zacznie się utleniać. Jak przestanie się wytwarzać nowa piana, to trzeba wypłukać to miejsce w zimnej wodzie i zobaczyć, czy nie trzeba powtórzyć całego procederu. Jeśli nic nie zostało, to trzeba przeprać, żeby usunąć całą wodę utlenioną, bo mimo, że jest skuteczna, to to jest ten sam środek, który utlenia włosy (we fryzjerstwie używany jest roztwór 9%). Intensywnie barwiona wełna może też zostać odbarwiona. Przed przystąpieniem do wywabiania plamy można sprawdzić w mniej widocznym miejscu, czy woda utleniona nie zrobi wełnie krzywdy. Ja bym tak zrobiła. Powodzenia!
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.