Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się pochwalę co dziś do mnie przyszło z outletu SuSu. Zawsze chciałem mieć te konkretne 3 koszule, bo w każdej jest coś nietypowego:

1. Jeansowa

2. Popover/polo

3. Klasyczna biała, ale z dodatkiem lnu.

Za 99$ w sumie za 3 wychodzi taniej niż za byle co w TJMaxx.

received_1606137532848008~2.jpeg

EDIT

Krótka relacja:

Popover - rewelacja, cienka bawełna z lekkim połyskiem, dłuższa konstrukcja więc dobrze siedzi w spodniach. Na pewno będzie się dobrze nosiła do letnich zestawów

Bawełna/len - bardzo dobrze leży, ale do odczucia szorstkości na ciele będzie się trzeba przyzwyczaić. Mnie się od samego patrzenia i opina w okolicach łokci. Tym niemniej, bardzo ciekawa i przewiewna koszula na lato.

Denim...tutaj się rozczarowałem. Tzn sama koszula świetnie wykonana (w Polsce ;) ) i super skrojona, tylko jest krótka jak do noszenia bez wpuszczania. Byłem pewien, że będzie się ją dało nosić w spodniach. Niestety nie da się zwrócić, więc pewnie pójdzie na eBay :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Panowie,

Kupował może ktoś koszule z CT z "kolekcji" Natural Cool ? - obiecują jakieś nadzwyczajne właściwości "chłodzące", ale nie wiem czy to tylko marketing.

Generalnie szukam cienkich, bawełnianych, typowo użytkowych koszul, w których będzie możliwie chłodno - nie tylko w lato. Len niestety w ogóle mi nie podchodzi.

Z CT, które mam tylko 1 / 4 jest pod tym względem ok (i to popelina).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełna dalej będzie bawełną, nawet cieńsza i nie ma szans z lnem. Wiec pozostaje ci się z tym pogodzić i grzać w bawełnie albo przełamać i nosić len, ewentualnie szukać mieszanek bawełna-len, z większa przewagą lnu, np. coś takiego https://www.wolczanka.pl/koszula-meska-lambert-9    

Załączam tylko ze względu na skład, nie wzór tkaniny, mam klasyczną koszulę z Lamberta o tym składzie i jest bardzo ok.

Jak dobrze pamiętam mam popelinę z Da Vinci i Van Horn, gniecie się podobnie jak koszule z lnu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka bawełna może nie dorównywać koszulom lnianym, bo i nie tędy droga. 

Mam bardzo dobre doświadczenia z grubymi, luźno tkanymi koszulami z bawełny, które nie sprawują się wcale gorzej od lnu w czasie upałów. Materiał jest gruby, wchłania dobrze wilgoć, a przy tym wyjątkowo przewiewny. Tkaniny giro inglese są dobrym przykładem. 

Cienki materiał bawełniany, jak również jego mieszanka z lnem jest często kiepskim pomysłem - zazwyczaj oznacza to tkaninę o ścisłym splocie, która ani nie wchłania potu, ani nie zapewnia przewiewu.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, De Lasalle napisał:

Cienka bawełna może nie dorównywać koszulom lnianym, bo i nie tędy droga. 

Mam bardzo dobre doświadczenia z grubymi, luźno tkanymi koszulami z bawełny, które nie sprawują się wcale gorzej od lnu w czasie upałów. Materiał jest gruby, wchłania dobrze wilgoć, a przy tym wyjątkowo przewiewny. Tkaniny giro inglese są dobrym przykładem. 

Cienki materiał bawełniany, jak również jego mieszanka z lnem jest często kiepskim pomysłem - zazwyczaj oznacza to tkaninę o ścisłym splocie, która ani nie wchłania potu, ani nie zapewnia przewiewu.  

 

Daję łapkę w górę.

Cienko tkane popeliny to w ogóle jakaś porażka - nie wchłaniają potu (bo nie mają w co :) ), są mało przewiewne, strasznie się gniotą.

Na upały oksford albo len.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Lantiera i nie tylko każda dowolna koszula może mieć inny wymiar. Nawet koszule w tym samym rozmiarze tego samego modelu mogą mieć nawet 2-3 różnicy. Bywa, że i 5 cm są mniejsze, wtedy je odsyłam. Przypuszczać można tyle, że raczej będą mniejsze niż większe względem rozmiarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frisko,

Na wyprzedażach/w outletach czy w cenach regularnych ?

Ja mam kilka dobrych typów:

Gant - można znaleźć nawet za 30$ w Marshalls/TJMaxx, bardzo dobra jakość, współczesny krój, marka, która wprowadziła dodatkowy guzik w koszulach ocbd z tyłu kołnierzyka (obecnie element mało przydatny, ale charakterystyczny). W PL kosztują grubo ponad 300zł.

Ralph Lauren - jest ich dużo w Marshalls/TJ i trzymają cenę, ale poszukaj wyższych linii (mają wyższą cenę wyjściową na metce) i pamiętaj, że jeśli nie ma wyraźnie napisane SLIM FIT to będzie duża.

Bardzo podobne do RL są Vineyard Vines też w stylu preppy/new england.

W sieci Nordstrom Rack spotkasz lepsze marki: ETON i Tiger Of Sweden za około 60-80$. Mam chęć kupić po jednej na próbę, ale nie mogę nic więcej o nich powiedzieć.

Jeśli zobaczysz Sierra Trading Post (sklep outdoorowy) to mają zaskakująco dużo koszul Barbour, w tym klasycznych OCBD o dobrej jakości plus fajne flanele w kraty.

Nie bierz niczego z CalvinKlein, Tommy Hilfiger i Michel Kors - na rynek amerykański mają dużo gorszą jakość. Choć trafiłem raz na MK z bawełny Albini, ale to pojedynczy przypadek.

Spotykam też sporo koszul Thomas PINK ale nigdy w moim rozmiarze 16.5

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CT aktualnie obowiązuje "Buy 1 shirt and get 1 free". Z polskiej wersji językowej strony, wynika że w taki sposób można kupić tylko jedną koszulę (czytaj dwie i zapłacić za jedną, przy czterech w koszyku promocja zostanie zastosowania tylko do jednej "pary" koszul). Z wersji angielskiej wynika, że promocja obowiązuje dla dowolnej liczby par koszul. Wydaje mi się, że dawniej także w polskiej wersji nie było ograniczenia w ilości zamawianych w taki sposób koszul. Czy ktoś kojarzy problem? Czy to faktycznie zmiana zasad czy jakiś błąd strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, olin napisał:

W CT aktualnie obowiązuje "Buy 1 shirt and get 1 free". Z polskiej wersji językowej strony, wynika że w taki sposób można kupić tylko jedną koszulę (czytaj dwie i zapłacić za jedną, przy czterech w koszyku promocja zostanie zastosowania tylko do jednej "pary" koszul). Z wersji angielskiej wynika, że promocja obowiązuje dla dowolnej liczby par koszul. Wydaje mi się, że dawniej także w polskiej wersji nie było ograniczenia w ilości zamawianych w taki sposób koszul. Czy ktoś kojarzy problem? Czy to faktycznie zmiana zasad czy jakiś błąd strony?

A w ogóle działa Ci kod na stronie w wersji w funtach? Mi kod zadziałał tylko na wersji strony w złotówkach (jeszcze przed logowaniem).

Polskiej wersji językowej chyba jednak nie ma ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle - rano na stronie w wersji w funtach kod działał, ale jak dobrze pamiętam był inny niż w wersji w złotówkach (wyświetlał się na górze strony).

Cóż, co do polskiej wersji językowej to oczywiście chodziło mi o wersję anglojęzyczną z cenami w złotówkach, dziękuję za czujność ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. A z Waszego doświadczenia, jak cenowo bardziej korzystnie kupować koszule w CT - aktualnie w promocji 2 za 1 (355 zł, w efekcie promocji wychodzi 177,50 zł za jedną) czy później w trakcie sezonu, kiedy ceny zostaną obniżone i wtedy skorzystać z multibuy (4 sztuki, czyli minus 20%)? Oczywiście nie liczę kosztów przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj doszła kolejna paczka z CT a w niej rewelacyjna koszula, która nie miała nawet żadnego komentarza. Oczywiście w moim przypadku zachwyt zwiększony przez zieleń na paskach ;) jednak świetnie się prezentuje, bo w zależności od padania światła wzór  jest od niemal bialego, do jasno zielonego koloru.

 

Polecam :)

 

https://www.ctshirts.com/uk/extra-slim-fit-cutaway-textured-stripe-green-and-white-shirt/FOR1061GWT153S.html

IMG_20180816_222826.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy jest ktoś w stanie porównać koszule CT o rozmiarze 15.5 w najnowszym kroju super slim fit do koszul Hawes Curtis extra slim fit także w rozmiarze 15.5?

Chodzi mi głównie o obszerność rękawów, realne wymiary w klatce, barkach i talii.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie rozmiaru 15 extra slim fit w CT, czy koszula rzeczywiście ma w klatce 100 cm (i nie więcej) i w kołnierzyku 38? Jak zamówiłem z tego kroju 15.5 to w kołnierzyku miała z 41 cm (na stronie napisane jest 39 cm) i była ogólnie strasznie obszerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SceptycznyMiś napisał:

Jeszcze jedno pytanie odnośnie rozmiaru 15 extra slim fit w CT, czy koszula rzeczywiście ma w klatce 100 cm (i nie więcej) i w kołnierzyku 38?

W klatce ma 99-100 cm, mierzyłem od szwu do szwu pod pachami, koszula po kilkunastu praniach.

W kołnierzyku trudno precyzyjnie zmierzyć. Ja mam "w szyi" 38 cm i taki rozmiar koszuli pasuje idealnie.

Rozmiar 15,5 extra slim fit jest na mnie zbyt obszerny, 15 jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grafa napisał:

W klatce ma 99-100 cm, mierzyłem od szwu do szwu pod pachami, koszula po kilkunastu praniach.

W kołnierzyku trudno precyzyjnie zmierzyć. Ja mam "w szyi" 38 cm i taki rozmiar koszuli pasuje idealnie.

Rozmiar 15,5 extra slim fit jest na mnie zbyt obszerny, 15 jest na styk.

Zamówiłem kiedyś 15.5 extra slim fit (2 sztuki) i obie miały w kołnierzyku prawie 42 :o 

Z tego co piszesz, to ten rozmiar na mnie za ciasny, a znowu 15,5 jest jak worek.

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.