Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, daj spokój... Dobrze wiesz, o co mi chodzi...

Ale dzięki za Halle Berry.

Edit: gdybyś jednak nie wiedział, o co mi chodzi (w co wątpię), a chciałbyś wiedzieć (w co wątpię jeszcze bardziej;-))

Zestawić którąś z tych koszul ze zdjęcia z chinosami w neutralnym kolorze lub z niebieskimi jeansami potrafi pięciolatek (nie jest to absolutnie argument ad personam w stronę Kolegi @flozbi). Udatnie zestawić te koszule z marynarką, krawatem, ewentualnie poszetką, karnacją, fryzurą (są fryzury formalne i nieformalne), że nie wspomnę o dolnej części stroju, potrafi tylko instagramowy światowiec reprezentujący, jak mawiał pewien trener, international level. Forum zejdzie całkowicie na psy (nigdzie nie napisałem, że zeszło, ani nigdzie nie napisałem, że wszyscy Forumowicze mają obowiązek wychodzić z psem w marynarce i pod krawatem) w razie proliferacji zestawów niewymagających żadnego wysiłku w doborze, w dodatku kiepsko sfotografowanych. Pewne inne symptomy degradacji, już widoczne, dobrze Ci znane, ale niebędące przedmiotem zainteresowania akurat wątku o koszulach, mogłyby się niestety do tego przyczynić.

Z mojej strony EOT: dwie niezbyt ładne, niezbyt drogie koszule z najwyższej linii niezbyt ekskluzywnego producenta - ot, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

@lubo69 Szczerze mówią trochę nie rozumiem. Nie wiem co ma casualowy ubiór bez marynarki i krawata do schodzenia forum na psy. Są okazje na smoking, a są okazje na luźny wakacyjny ubiór (np. właśnie beżowe chino+koszula z podwiniętymi rękawami). Wyjście z domu bez marynarki i krawata to jakieś wielkie faux pas? Popieram @dziko - według mnie takie krzykliwe koszule są całkiem fajne, gdybym miał takie to pewnie od czasu do czasu bym nosił. W ciepły letni weekend, właśnie do chino/jeansów - bez marynarki krawata. 

Dokładnie taki miałem zamiar. Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby zestawić koszulę patchworkową z krawatem. Pierwszy raz widzę to zdjęcie na komputerze (wstawiałem z  komórki) i jednej rzeczy się nauczyłem, w mieszkaniu lepiej robić zdjęcia przy świetle o barwie neutralnej niż ciepłej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiecie, które koszule na rynku są najbardziej wyslimowane? Mam grubą szyję (kołnierzyk 41) jak na resztę ciała (92 cm w klatce, 183 cm wzrostu). Wiem, że i tak konieczne będą przeróbki. Mie widziane marki dostępne w Niemczech, ale polskie sprzedawane wysyłkowo też są ok. Polecane tu brytyjskie budżetowe marki (CT, Lewin) chyba są nawet w najbardziej wyslimowanych liniach dość obszerne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ukryty napisał:

które koszule na rynku są najbardziej wyslimowane?

Rozważałeś Luxire/Camiceria Olga/inne MTM? Pod warunkiem że podasz wyslimowane wymiary dostaniesz tak wyslimowane koszule jak chcesz. Wtedy również nie powinny być potrzebne przeróbki, po znalezieniu swoich wymiarów oczywiście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowy zakup, koszulowa ekstraklasa, bardzo przyjemny materiał:

82D6BC28-0578-4EC2-8FC2-FD17CDBD7AC9.thumb.jpeg.b5ab2ef270ae79e758f58aaeb582f66a.jpeg

Mankiet na 3 guziki (piękne swoją drogą) - znak rozpoznawczy T&A:

9A89A828-17FB-4FD5-9C55-8CF43BCDCE18.thumb.jpeg.fe746586f004831b1955818e4ec2f021.jpeg

Świetny, klasyczny kołnierzyk... i taki drobny detal, który bardzo lubię i moim zdaniem świetnie sprawdza się w koszulach - guzik przy kołnierzyku jest mniejszy od pozostałych, dzięki czemu nie rozpycha dziurki przy kołnierzu. Gdy guzik jest takiej samej wielkości co pozostałe, to często po paru założeniach dziurka przy kołnierzu wygląda nie za pięknie i koszuli nie da się nosić bez krawata:

80A1F783-92C3-468C-A87C-3C202763CA7D.thumb.jpeg.d5e873544ee97ab27380eb2284c8c17c.jpeg

A na dodatek... nigdy bym nie pomyślał ale regular fit o kołnierzyku 38 pasuje na mnie bardzo dobrze, wystarczy ze 2-3 cm wytaliować. Ogólnie bardzo udany zakup.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lubo69 napisał:

trzy guziki przy mankietach źle mi się kojarzą (sieciówki typu Mexx).

Z bardzo ładnej dołączanej do koszuli  gazety (ponad 20 stron!):

141BCB67-02DC-4088-A6AE-B77FF4E9C3EC.thumb.jpeg.f2b1980f0a1f9a9d3599580f09873c0b.jpeg

01C63576-6E16-42C1-A58A-6F99A1C9DF3E.thumb.jpeg.16dca1f2f645f5aeaef60aef8fbc8ea6.jpeg

Nie wiem, czy Cię to przekonuje, mnie trochę tak :) Sieciówki raczej nie robią takich mankietów od ponad 50 lat. Ciekawy jest też fragment o dzielonym karczku akapit wyżej.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎14‎.‎05‎.‎2018 o 19:52, lubo69 napisał:

Przepiękna koszula, ale trzy guziki przy mankietach źle mi się kojarzą (sieciówki typu Mexx). Czy mankiet jest szeroki (w rozumieniu obwodu nadgarstka, nie wysokości mankietu)?

Jeden można zawsze odpruć -;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Łukasz N. napisał:

Mam zapytanie, czy to ja czy to Wólczanke poniosło.

Czy teraz każda koszula jest pakowana z takimi szpilkami, że jak je wyjmiesz to masz dziury w materiale? To jest normalne?

To chyba standard składania koszul na czas transportu i to nie tylko w Wólczance ale we wszystkich albo większości firm sprzedających koszule. Małe dziurki zaraz po wyjęciu są faktycznie widoczne ale po pierwszym praniu włókna się układają tak, że nie ma po nich śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 13:28, Zajac Poziomka napisał:

Z bardzo ładnej dołączanej do koszuli  gazety (ponad 20 stron!):

 

01C63576-6E16-42C1-A58A-6F99A1C9DF3E.thumb.jpeg.16dca1f2f645f5aeaef60aef8fbc8ea6.jpeg

Nie wiem, czy Cię to przekonuje, mnie trochę tak :) Sieciówki raczej nie robią takich mankietów od ponad 50 lat. Ciekawy jest też fragment o dzielonym karczku akapit wyżej.

Mnie to nie przekonuje.,Jeżeli te 3 guziki były by umieszczone horyzontalnie to pełna zgoda-przy dużym zegarku zapinasz lewy mankiet na skrajny guzik,a prawy na guzik wewnętrzny.,Przy guzikach umieszczonych wertykalnie jedyna możliwość to noszenie zegarka z rozpiętymi dolnymi guzikami lewego mankietu,a zapiętymi po prawej stronie.,Zupełnie bez sensu ,mniej więcej tak jak Kazik śpiewał: "po lewej stronie łazienka, po prawej stronie kuchenka" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że czas na doinwestowanie w koszule. Dotychczas uzytkowalem Lamberta, ale próbnie skusiłem się na SuSu i muszę przyznać, że odczuwam przeskok w jakości.

Co byście polecili w okolicach ok. 350 pln (cena wyjsciowa, jak można dostać po przecenie to tym lepiej)? Najlepiej marki z metką o pochodzeniu materiału i wyjmowanymi fiszbinami.

Przy okazji zapytam, bo mierzylem tez button-down. Kołnierzyk leżał fatalnie, w ogole nie trzymal się kołnierza marynarki, odstawal. Zla konstrukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.