Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Kamil1987 napisał:

Dzięki, w związku z tym, ze jestem jednak 3 cm wyższy, a lubię mocno wpuszczone koszule pewnie zaryzykuje większy (dłuższy) rozmiar. Docelowo one maja być pod marynarkę, a nie solo.

Moim zdaniem przestrzelisz. Koszule Osovskiego są całkiem długie. Sam kupuję rozmiar 176-182 przy swoich 186 cm. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Leppard napisał:

Moje koszule Lambert w sylwetce klasycznej rozmiarze 40/176-182 mają wymiary zgodne z tabelą a nawet trochę większe (mierzone przeze mnie) - koszule sprzed ponad roku - może coś się zmieniło w tzw. międzyczasie?

U mnie rok temu było też ok, ale od tego roku to już ciągle wymiary koszul niezgodne z rozmiarówką, dużo mniejsze koszule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak się wejdzie w tabele rozmiarów osovskiego i na stronie wólczanki to wymiary są praktycznie takie same, wychodzi tylko, że w Lambertach rękaw jest 1 cm krótszy. Porównując same koszule (Lamberta kupiłem jakoś niecały rok temu) to jednak Osovski jest dla mnie mocno slimowany, trochę za ciasny, przede wszystkim w ramionach, rękawy przy wzroście 183 cm niby są dobrej długości ale są też bardzo wąskie i mocno podchodzą w górę przy poruszaniu się. W Lambercie z kolei musiałem skracać i sporo zwężać rękawy i jeszcze pogłębić zaszewki. Koszula jest jednak lniana więc może w przeciwieństwie do bawełny się trochę rozciągnęła, ale to tylko by dotyczyło talii. W klatce i na długość są rzeczywiście takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, flozbi napisał:

U mnie rok temu było też ok, ale od tego roku to już ciągle wymiary koszul niezgodne z rozmiarówką, dużo mniejsze koszule.

W moim przypadku - rozmiar 38/176-182 - różnice nie są tak duże, ale koszule są mniejsze. Przy czym w stosunku do koszul sprzed roku największą różnicę czuję w talii i kołnierzyku. Ponadto zauważyłem loterię w kwestii rękawów - starsze mają deklarowane 65 cm, natomiast jedna z nowych miała 68 cm i musiałem skracać rękaw.

Aby uściślić - mowa o Lambertach, z Wólczanki już zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szył ktoś koszule MTM w koszulanawymiar.pl? 

Jeśli tak to jak ogólne wrażenie z jakości koszuli, terminów realizacji i ostatecznego dopasowania?

Tkaniny raczej mają dobrej jakości no i fakt, że produkują RTW dla paru polskich marek, uznanych na forum, oferujących koszule, też dobrze o nich świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem koszulę (biała do muchy), materiał twill (czyli u nich to duca1), ładny, trochę śliski, ale jeszcze nie prałem. Wykonanie staranne, kołnierzyk, który wybrałem na zdjęciach wydawał się mieć dłuższe wyłogi i bardziej rozwarte, ale i tak jest w porządku.
Co do dopasowania to ja im napisałem, że mam koszulę od Zack Roman (jak dzwoniłem wcześniej to jednak nie bardzo wiedzieli o jaką firmę chodzi), opisałem co mi w niej pasuje, a co nie i poprosiłem o przesłanie przed realizacją tabeli rozmiarów tej szytej koszuli i jeszcze tam coś zmodyfikowałem.
Wyszło w porządku, może mogłaby być węższa w talii, ale w sumie taką chciałem, z przesłanymi wymiarami się wszystko zgadzało, jedynie nie zwróciłem uwagi na szerokość w biodrach, a na rysunkach do mierzenia bardziej zaznaczony był pas, przez co w biodrach jest za wąska.

Ja zamówiłem, bo z koszul rtw mi wszędzie coś nie pasowało, tutaj jestem w miarę zadowolony, zobaczymy jak będzie w użytkowaniu. Przy ewentualnym, następnym zamówieniu będę też wiedział co poprawić.
Termin dochowali, dostałem koszulę w 16 dniu roboczym (termin to 20), chociaż wcześniej nie informowali, że wysyłają.

Ps. Chyba lepiej przenieść do wątku o koszulach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wypada jakość koszul Luxire i Camiceria do Osovskiego? Chodzi mi o to, jaki materiał wybrać, w jakiej cenie, aby był zbliżony jakościowo. Mam royal oxford z nowej kolekcji osovskiego i bardzo mi odpowiada. Chcę zamówić koszulę w jednym z tych dwóch sklepów opierając wymiary o koszulę osovskiego. Dobrze na mnie leżą poza klatką, brakuje tu ok. 3cm. Właśnie dlatego pomyślałem o koszuli na wymiar. Chyba, że znacie jakieś RTW, gdzie dla rozmiaru 40 jest 108-109 cm w klatce, przy zachowaniu wąskiej talii i ramion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tej forumowej niechęci do stricte casualowych koszul z lepszej półki. Te tutaj są akurat takie sobie, ale tragedii nie ma. IMHO jest dla nich miejsce w bardzo luźny stylizacjach i może to wyglądać całkiem dobrze.

Dla mnie czymś ewidentnie w słabym goście są twory typu biała koszula z kontrastowymi wstawkami w kropeczki plus czarne guziki i takoż obszyte dziurki (podwójny kołnierzyk jako bonus specjalny), natomiast casualowe, czasem "krzykliwe" produkcje Profuomo, Etona czy włoskiej Tintorii Mattei są całkiem akceptowalne, acz oczywiście zestawienia i "okoliczności użycia" wymagają pewnego wyczucia :-) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym zobaczyć ten „pomysł do casualu” z „odpowiednim wyczuciem”. Zakładam że Forum nie zeszło (jeszcze) całkowicie na psy / na manowce, niepotrzebne skreślić i że będzie w tym zestawie marynarka plus krawat, a nie sama koszula z półwłoskim sprezzaturowo rozpiętym kołnierzykiem do dżinsów czy kremowych chinosów. Pierwszy dam plusa, jeśli będzie za co; ja bym nie miał zielonego pojęcia, jak to zestawić.
„Targowisko próżności”, jak ujął bodaj sam Prezes, było zawsze, ale ostatnio jak na mój gust jest trochę za dużo gorączki typu „jak Loro Piana na Yooxie za 40% RRP to brać póki jest, a później się zastanawiać, co z czym do czego”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 Szczerze mówią trochę nie rozumiem. Nie wiem co ma casualowy ubiór bez marynarki i krawata do schodzenia forum na psy. Są okazje na smoking, a są okazje na luźny wakacyjny ubiór (np. właśnie beżowe chino+koszula z podwiniętymi rękawami). Wyjście z domu bez marynarki i krawata to jakieś wielkie faux pas? Popieram @dziko - według mnie takie krzykliwe koszule są całkiem fajne, gdybym miał takie to pewnie od czasu do czasu bym nosił. W ciepły letni weekend, właśnie do chino/jeansów - bez marynarki krawata. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wyświechtana fraza de gustibus w zasadzie neguje istotę forum dyskusyjnego jako takiego, niezależnie czy schodzącego na psy czy nie. Dla mnie to Forum, na którym spędzam każdy dzień od siedmiu lat, ma problem z tożsamością; z jednej strony krawat 8.2 cm jest OK, a 8.5 cm za szeroki (proszę nie łapać za słówka, to tylko przykład, mogę podać sto innych), z drugiej hawajskie koszule z formalnym kołnierzykiem nosimy rozchełstane, bo dżentelmen też ma prawo cieszyć się życiem.

Ja mówię pas :-) Szkoda słońca na dyskusję. Żałuję że nie mam takiej koszuli, wyszedłbym na spacer i zrobił fotkę do CMDCNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 -  czy, mam rozumieć, na tym forum w części casualowej nie ma miejsca na coś np. tak klasycznego jak jeansowa "work shirt", której przecież z marynarką i krawatem nie zestawisz? Resztę to doskonale wyłożył @Zajac Poziomka .

Co ciekawe, akurat Eton próbuje zestawiać bardzo wzorzyste koszule z marynarką i krawatem, ale właśnie mi w tych stylizacjach coś nie gra, są przesadnie "fashion" czy nie rzec, ekhem, niehereronomratywne ;-) Chodzi o coś w tym stylu:

https://www.etonshirts.com/uk/blue-azulejo-print-shirt-27297931125

Ja tam właśnie taki krzykliwy casual koszulowy nawet lubię (ostatnio coś wrzucałem do "co mam dziś casualowego...") aczkolwiek staram się trzymać liczbę takich koszul w ryzach i kupować je tylko przy dużych przecenach, właśnie ze względu na to, że okazji do zakładania jest stosunkowo mało, więc produkt się "słabo amortyzuje". Nb. postaram się wrzucić tutaj niedługo, w ramach ciekawostki,  fotki takiej koszuli z naprawdę wysokiej półki (Sartoria Partenopea).

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie przedmiotowe koszule zostały dosyć nieszczęśliwie sfotografowane i niebezpiecznie przybliżają się do lat 90, a może w realnych warunkach wyglądałyby akceptowalnie. Z drugiej strony - są tysiące klasycznych koszul, gdzie żadnego ryzyka nie ma. 

 

 

lata901.jpg

lata902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.