Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, yeutez napisał:

Materiał jest szorstki i sztywny. Efekt ustępuje gdzieś w połowie dnia i pojawia się na nowo po kolejnym praniu 😉

Jest sztywny, ale nie szorstki. Sztywność przestaje mi przeszkadzać po minucie od założenia, może to kwestia bardzo dobrego dopasowania (classic fit od MiMe leży na mnie lepiej niż posiadane koszule MTM). Pranie faktycznie nic nie pomaga na sztywność materiału.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedzi. Powiem szczerze, że wolę sztywne niż szorstkie, ale jeszcze bardziej wolę miękkie i przyjemne w dotyku.

W sumie to jest nieco dziwne - w czasach przedforumowych kupowałem koszule z bawełny noname (ew. włoskiej noname). Koszule te mam do dzisiaj; mają różne mankamenty (np. zbyt wąska listwa, co powoduje rozchodzenie się i wystawanie włosów z klaty :) ), ale na pewno są bardzo przyjemne i wciąż je chętnie zakładam. A teraz pojawiają się koszule z "górnej półki", które trzeba "łamać". Ki czort?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szczerze mówiąc w ogóle nie przeszkadza szorstkość tkaniny o ile się dobrze prasuje. A to wszystko z tego powodu, że z mojego doświadczenia tkaniny szorstkie o wiele lepiej oddychają, więc dla osób o większej potliwości od przeciętnej jest to o dużo lepsze rozwiązanie. Ja odczuwam znacząco większy komfort w bardziej "chrupkich" tkaninach, np porównując do siebie twarde i miękkie oksfordy, czy nawet twardy oksford z miękką tkaniną typu zefir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzuciła się komuś w oczy koszula o podobnym wzorze w niższej cenie? Znalazłem w CT ale jest non-iron, więc obawiam się, że może być "plastikowa".

https://shopmiler.com/pl/odziez/koszule/koszula-z-kolnierzem-wloskim-w-granatowy-prazek

2. Co sądzicie o noszeniu koszul z kołnierzykiem włoskim bez krawata? Bardzo się rozchodzi?

3. Jakie macie zdanie o koszulach Savile Row do 150zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy ktoś posiada koszulę CT typu super slim fit (wersja najbardziej slim, bardziej niż extra slim). A jeśli tak, to:

1. Jak ocenia jakość materiałów - są całe 4 modele do wyboru.

2. Jakie są prawdziwe wymiary koszuli? Szczególnie interesuje mnie rozmiar 38 (15). W przypadku CT często zdarza się, że realne wymiary odbiegają od deklarowanych.

3. Jak się mają odczuwalnie w zakresie wymiarów do innych producentów - np. Lamberta sylwetki wyszczuplonej?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, olin napisał:

Chciałbym zapytać czy ktoś posiada koszulę CT typu super slim fit (wersja najbardziej slim, bardziej niż extra slim). A jeśli tak, to:

1. Jak ocenia jakość materiałów - są całe 4 modele do wyboru.

2. Jakie są prawdziwe wymiary koszuli? Szczególnie interesuje mnie rozmiar 38 (15). W przypadku CT często zdarza się, że realne wymiary odbiegają od deklarowanych.

3. Jak się mają odczuwalnie w zakresie wymiarów do innych producentów - np. Lamberta sylwetki wyszczuplonej?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :)

Ad. 1: Mam dwie białe koszule - twill i popeline - i jakość jest w porządku, nie odbiega od innych koszul CT. Po trzech praniach nie zauważyłem nic niepokojącego.

Ad.2: Mam 41 i nie odbiega od tych deklarowanych.

Ad. 3: Mam porównanie tylko do Osovskiego i te z CT są mniej wyslimowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Siata napisał:

Ad. 1: Mam dwie białe koszule - twill i popeline - i jakość jest w porządku, nie odbiega od innych koszul CT. Po trzech praniach nie zauważyłem nic niepokojącego.

Ad.2: Mam 41 i nie odbiega od tych deklarowanych.

Ad. 3: Mam porównanie tylko do Osovskiego i te z CT są mniej wyslimowane.

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Ale odnosząc się do pkt 3 - zgodnie z informacjami ze strony internetowej, rozmiar 41 Osovskiego powinien mieć 112 cm w klatce i 104 cm w talii, tymczasem rozmiar 41 super slim CT powinien mieć 110 cm w klatce i 98 cm w talii. Czyli pomimo, że koszula Osovskiego powinna być o 6 cm szersza w talii, odbierasz ją jako bardziej wytaliowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, olin napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Ale odnosząc się do pkt 3 - zgodnie z informacjami ze strony internetowej, rozmiar 41 Osovskiego powinien mieć 112 cm w klatce i 104 cm w talii, tymczasem rozmiar 41 super slim CT powinien mieć 110 cm w klatce i 98 cm w talii. Czyli pomimo, że koszula Osovskiego powinna być o 6 cm szersza w talii, odbierasz ją jako bardziej wytaliowaną?

W Osovskim zamawiałem tylko slimy i zgodnie z tabelą mają one 106 cm w klacie i 98 cm w talii, stąd różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, noise napisał:

Mocno przestrzegam przed koszulami Lambert. Trafiłem na dwie z tak podłej bawełny, że nawet z pomocy stacji parowej nie da się ich dobrze wyprasować...

Generalizujesz. 

Jeśli jest tak źle z prasowaniem jak mówisz, to składaj reklamację. Raz na fb, pewien klient żarliwie opisywał podobny problem z koszulą Lantier z Vistuli i o dziwo reklamacja ostatecznie została uznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w salonie sprawdzałam dla kołnierzyka 45 różnicę między slim a nie slim i to było coś w rodzaju 116cm w talii dla slim do 134cm w talii dla normal. Slimy w O. są dość mocne. 
Dla kołnierzyka 41 widzę, że slim w O jest w talii 104cm a dla normalnego kroju 116. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, noise napisał:

Mocno przestrzegam przed koszulami Lambert. Trafiłem na dwie z tak podłej bawełny, że nawet z pomocy stacji parowej nie da się ich dobrze wyprasować...

Lambert to loteria. Raz szyją z przyzwoitej bawełny, a raz z szajsu. Nie warto kupować przez internet. Trzeba koszulę dotknąć.

Dziesięć lat temu te koszule były prima sort, ale nie urządzali tych niekończących się "promocji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marcelli napisał:

Lambert to loteria. Raz szyją z przyzwoitej bawełny, a raz z szajsu. Nie warto kupować przez internet. Trzeba koszulę dotknąć.

Dziesięć lat temu te koszule były prima sort, ale nie urządzali tych niekończących się "promocji".

Zapewne tak jest, jak piszesz. Miałem w życiu naprawdę większość sieciowych wyrobów dostępnych w Polsce, ale takich shit zdarzył mi się pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2017 o 10:07, Siata napisał:

W Osovskim zamawiałem tylko slimy i zgodnie z tabelą mają one 106 cm w klacie i 98 cm w talii, stąd różnica. 

Przepraszam, że tak drążę temat, ale w Osovskim 106 cm w klatce i 98 cm w talii mają koszule slim w rozmiarze kołnierzyka 40, a nie 41. Czy dobrze rozumiem, że w CT zamawiasz rozmiar kołnierzyka 41 (z braku 40), którego wymiary to 110 cm w klatce i 98 cm w talii i stąd CT jest luźniejsze? Dziękuję za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcelli napisał:

Lambert to loteria. Raz szyją z przyzwoitej bawełny, a raz z szajsu.

Kupuję tylko, gdy tkanina jest "firmowa". W Lambercie mało koszul ma takie oznaczenia, w przypadku Lantiera to norma. Nie biorę koszul z bawełny no-name, bo na zdjęciach może wyglądać ładnie, a w dotyku papier. Raz oddałem, ale nie chce mi się w to bawić ponownie. Zwłaszcza odkąd nie zwracają pieniędzy w salonie, tylko na konto po kilku tygodniach (raz zdarzyło się, że przeoczyli i musiałem interweniować)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olin napisał:

Przepraszam, że tak drążę temat, ale w Osovskim 106 cm w klatce i 98 cm w talii mają koszule slim w rozmiarze kołnierzyka 40, a nie 41. Czy dobrze rozumiem, że w CT zamawiasz rozmiar kołnierzyka 41 (z braku 40), którego wymiary to 110 cm w klatce i 98 cm w talii i stąd CT jest luźniejsze? Dziękuję za pomoc! :)

Dokładnie tak. Rozmiar 41 slim w Osovskim  miało 104 cm i wydawało mi się za luźne, więc zamawiałem 40. Bierz CT, najwyżej odeślesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sel napisał:

Szukam koszul które są mocno taliowane oraz mają długie rękawy. Najlepiej 37 i długość rękawa od 66,5cm... czy jest szansa coś znaleźć oprócz MTM? Ewentualnie 38 w kołnierzyku + przesunięcie guzika.

Miler ma dość mocny slim (nie robią mi się fałdy w pasie) i rękawy na tyle długie, że w każdej ich koszuli skracam je o ok. 2-3cm. Patrząc jednak na tabelę rozmiarów nie wiem czy nie zbraknie Ci centymetra:

image.png.9f150ab42640a6cc6f19bfb6fb8e4f1a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miler ma dość mocny slim (nie robią mi się fałdy w pasie) i rękawy na tyle długie, że w każdej ich koszuli skracam je o ok. 2-3cm. Patrząc jednak na tabelę rozmiarów nie wiem czy nie zbraknie Ci centymetra:
image.png.9f150ab42640a6cc6f19bfb6fb8e4f1a.png
Właśnie odeslalem jedna ze względu na rękawy...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.